Šta je novo?

Chromecast Audio alternativa?

Sve je stvar ukusa pa je po mom ukusu jedini zvuk vredan pažnje zvuk putem eksternog DAC-a i to sa starim, legendarnim filipsovim konvertorima TDA1543.
Ko želi pravi zvuk, predlažem mu ovaj plejer.
Uz zapis u FLAC formatu i uz pomoć ovog DAC-a dobićeteodličan zvuk.
Neće da mi otvori link za predloženi Player...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Uspeo...morao sam da ugasim Adguard...:)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
@NShappy

postoje li neki banana plugs za spring clip mehanizam na zvučnicima? zvučnici na kojima mi je trenutno cc audio imaju bezvezni spring clip i na takvom su mestu da se kabl stalno zakači i izvlači...verovatno ima na aliju ali kako god sam pokušao nisam našao, ne znam kako da ih tražim..siguran sam da postoje jer sam negde nekad video da ima tako nešto...

P.S. da li bi ovi mogli da posluže za to?

https://www.aliexpress.com/item/329...chweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_53
 
Poslednja izmena:
Ko želi pravi zvuk, predlažem mu ovaj plejer.

Ovo nije player. Ovo je samo DAC. I 3x je skuplji od CCA.
I opet nam uz njega treba bar još računar (ili bar CCA :p ) kao plejeri.

Nisam rekao da je CCA neki ne znam kakav HiFi. Ali je najbolje što kao (skoro pa) all-in-one on-line streamer/player ima u tom budžetu.
A dalje, znajući HiFi potrebe dobrog dela populacije, CCA je i više nego dovoljno dobar. Uz ektreni DAC, postaje vrlo dobra audio sprava.
...naravno da nije svakome dobar, ali u odnosu na BT transfer, CCA ja još kakav HiFi.
 
Poslednja izmena:
@NShappy

postoje li neki banana plugs za spring clip mehanizam na zvučnicima? zvučnici na kojima mi je trenutno cc audio imaju bezvezni spring clip i na takvom su mestu da se kabl stalno zakači i izvlači...verovatno ima na aliju ali kako god sam pokušao nisam našao, ne znam kako da ih tražim..siguran sam da postoje jer sam negde nekad video da ima tako nešto...

P.S. da li bi ovi mogli da posluže za to?

https://www.aliexpress.com/item/329...chweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_53

Uf, pa ne znam. Reši to nekako da se ne zapinje za kablove. I ove baban(ice)e što si linkovao, iščupaće se iz clip-a ako ih neko cimne/zapne.
Znaš da je veoma velika verovatnoća da pregori pojačalo ako se ti provodnici što idu u zvučnike kratko spoje?!?
 
Poslednja izmena:
znam, naravno...ajd videću, ovi bajagi nakamichi su izgleda baš za to i tu vrstu spring clip mehanizama, videh i na nekim forumima je neko pitao za vintage risiver koji ima spring clip terminale...
 
Oblankuj kabel malo duže.. Na samom kraju oblankovanog dela veži čvor. Odseci višak provodnika, da čvor bude na samom kraju oblankovanog dela. Gurni tako u klipsicu.

:p
 
sad je gotovo, naručio sam nakamichi 8 komada, rešio sam da pravim audiofilski cca sistem :) naručio sam "audiofilski" 3.5mm kabl na aliju, sledeće nedelje kupujem "audiofilski" zvučnički kabl...jedino me mrzi da izvadim iz kutije cambridge audio dacmagic 100 i probam cca na velikom sistemu da vidim šta može sa externim dac-om...

cc audio je inače povezan na ovo za neobavezno slušanje i kad dođu gosti...

https://www.macworld.com/article/1050256/monitorideck.html
 
našao sam napolju još jedan cc audio, nov naravno, u radnji za 35 evra pa sam kupio i rezervni...biće dosta dva komada dok se ne pojavi nešto drugo...i ovaj je u kutiji na nemačkom, izgleda da je za nemačko tržište napravljena gomila cc audio, svi preostali su izgleda iz tog izvora..

u međuvremenu sam proučavao moguće alternative, pa gledam amazon echo dot zvučnik...ima li neko iskustva sa njim u strimovanju? koliko vidim ima 3.5 izlaz, i teoretski može da se nakači na neki eksterni zvučnik/sistem, ali kako kod njega ide sa strimovanjem/castovanjem muzike sa NAS-a recimo? kako se meni čini to kod njega nije baš lako kao kod cc audio...to bi mogla biti zgodna alternativa, ali amazon je izgleda prilično onemogućio da puštaš svoju lokalnu muziku...
 
Nazad
Vrh Dno