Šta je novo?

Chromecast Audio alternativa?

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,627
Poena
815
Jel zna neko jel postoji neka alternativa za Chromecast Audio posto pomenuti vise nema da se kupi, a i ako negde i ima to su sulude cene. Jel ima nesto slicno njemu a da je podjednako dobro?
 
Koliko vidim, na oglasima skoro pa iste cene kao i prošle godine kad sam uzimao. Mene je koštao oko 40e, i tada nisam našao alternativu, pogotovo ne sa optičkim izlazom.
 
Jel zna neko jel postoji neka alternativa za Chromecast Audio posto pomenuti vise nema da se kupi, a i ako negde i ima to su sulude cene. Jel ima nesto slicno njemu a da je podjednako dobro?

Postoji, ali ne za toliko (malo) para. :(

A šta kažeš, CC Audio nema da se kupi? Gde nema? Više se ne proizvodi?!? :zgran: :(
Vidim da je i dalje u ponudi. Bilo bi bzvz. da ga ugase. Sjajan proizvod. Malo je duže vremena trebalo da tržište ukapira šta je to i čemu služi, ali danas je, u tom budžetu, bez konkurencije.
 
Poslednja izmena:
Sales discontinued: January 11, 2019.
Zvanično ugašen proizvod, to što još ima po oglasima to je to.
 
Ne znam. Meni sluzi da preko Google Home-a pustam muziku na Hi-Fi i to dobro radi, a naravno da moze i preko drugih uredjaja, telefona itd... kostao me je 13 evra.
 
Kod nas nigde. 50e je na oglasima sto je nenormalno. Ali to su ti nasi ratni profiteri. Pre neki dan je u Wallmartu bio $9.
 
Da ne otvaram novu temu, dakle, nakon 6 meseci isto pitanje, šta uzeti kao alternativu za Chromecast Audio?

Na KP se prodaje svašta, od 500din do 50€. Lično ne treba mi ništa posebno osim da imam adekvatnu bežičnu zamenu za audio kabl od laptopa do mini linije.
 
Poslednja izmena:
nema ništa, možda neki kineski chromecast audio klon...imaš bt adaptere ali to nije to...amazon je izbacio nešto što se zove echo input i to je nešto na tragu cc audio, ali ni to nije prava zamena...
 
Nisam imao prilike da probam, u čemu je problem sa bt adapterima?
 
Ja sam kupio na ebay-u relativno povoljno jedan komad, mislim da sam ga platio oko 30e, tako nesto. Nov. Ali moras da pratis nonstop, ako mislis da prodjes jeftinije.
 
Nisam imao prilike da probam, u čemu je problem sa bt adapterima?

radi to ok, ali teoretski je lošiji zvuk nego wifi i ne može naravno da sažvaće high resolution materijal...sve zavisi na šta ga kačiš i koji kvalitet želiš da isteruješ iz takvog setupa...pošto se koristi bt veza više se i troši baterija na telefonu/tabletu sa kojeg strimuješ muziku...

meni je inače nabavljen cc audio, čekam da stigne...
 
Da li Chromecast audio može da pušta muziku sa laptopa, odnosno mp3 koji je na SSD-u?
 
Ne znam više ni šta je svrha optical out ako pričamo o priključivanju na mini linije i slično...neki bolji externi dac je overkill za te potrebe...ako ide uz neki ozbiljniji hi-fi onda ok...
 
Da odgovorim sam sebi, koliko sam video na net-u CC audio ne može da pušta offline content, recimo mp3 sa hard diska.

Samim tim ne dolazi u obzir, bar što se mene tiče.

Ostaje neki brendirani BT receiver, recimp TP Link, Ugreen i sl. Ima ih na KP za 20-30€.
 
naravno da možeš...instaliraj na kompu minim server...

https://minimserver.com/install-windows.html

minim server će da ti skenira svu muziku koju imaš na hard disku...na telefonu/tabletu instaliraj neki upnp program, ja koristim bubble upnp, on će videti svu muziku koju je skenirao minim server i moći ćeš da je castuješ na cc audio...ako su ti dobro urađeni tagovi imaćeš na ekranu telefona omot ploče, nazive pesama itd i sve puštaš sa telefona/tableta koji će ti biti remote control praktično...

čekam da mi stigne cc audio, ali tako i ja planiram da puštam muziku...s tim da je kod mene minim server instaliran na nas-u na kome je muzika a bubble upnp već dugo imam na telefonu...ali isti đavo, na kompu ili nas-u svede se na isto...
 
Poslednja izmena:
Znam da može zaobilaznim putem, ali ja više nemam ni vremena ni živaca da insaliram aplikacije i eksperimentišem...

Možda nisam bio jasan u početku, ja samo hoću wireless vezu između laptopa i mini linije uz 100% identičnu funkcionalnost i kvalitet zvuka kao sa audio kablom.

Razmišljam trenutno da dignem ruke i od BT adaptera, šutnem mini liniju i kupim par kvalitetnih BT zvučnika i rešm stvar.

Npr.: https://www.edifier.com/int/en/speakers/r1700bt-bluetooth-bookshelf
 
To nije nikakav veliki posao i instaliranje, ali ok...

Bt, kakav god da je, dodatno komprimuje zvuk tako da kako hoćeš...
 
Da, sada vidim to za Bt, hvala za info. To je neprihvatljivo, ostajem na kablu.
 
stigao danas cc audio...ne znam šta da ti kažem @Igvan, ali razmisli još jednom :)...puštao sam danas tunein, muziku sa telefona, i muziku sa nas-a...neuporediv je zvuk u odnosu na logitech bt adapter koji sam do skoro koristio...

nego ako ovde ima korisnika cc audio, imam jedan bug...postoji u podešavanjima da svi androidi u mreži vide cc audio, i druga opcija da se ugasi onaj kratak zvuk da počinje playback...međutim, te dve stvari ne mogu da stavim na off? kaže da ne može da komunicira sa cc audio a normalno slušam muziku sa njega? kako da isključim te dve stvari, nije da je nešto mnogo bitno ali svejedno...
 
Da razjasnimo jer vidim da ima nejasnoća oko toga šta je CC a šta BT, i šta za čega služi...

Osnovna razlike jeste:
CC je zapravo player sam za sebe. Računar ili telefon su samo "daljinski upravljači" za CC.
BT (u slučaju audia) je samo "bežični kabel" za prenos zvuka od plejera do pojačala, pa još kabel koji kompresuje zvuk.

Šta CC može kao takav?!? Pa npr, imate Spotify/Deezer/Tidal na telefonu, nađete muziku, kažete "Play on CC", i telefon samo prebaci reprodukciju na CC. Telefon može da se i ugasi. Strimovanje i reprodukciju CC je preuzeo na sebe. Telefon/računar/tablet, samo su daljinski upravljači. CC može i da strimuje muziku sa kućne mreže ako imate NAS npr, a može i da je vuče sa vašeg HDD-a. Muzika u nativnom kvalitetu stiže na CC, i on je raspakuje i reprodukuje.

CC je vrlo dobar audio player, ima veoma kvalitetan DAC i audio out, bar u toj klasi cene. Apsolutno je bez konkurencije (u toj klasi cene, jel?!?).
A ima i optički izlaz koji omogućava da se koristi već i u malo ozbiljnijem HiFi-ju.

Zaista je bzvz. što su ga ugasili. Ali opet razumem da jedno 90% populacije ne konta šta je CC audio tačno. Dva-tri drugara su ga kupili na moj savet (i objašnjavanje šta je to), i veoma su zadovoljni.
 
nije mi samo jasno odakle tolike zalihe cc audio...ugašen je početkom godine a ne vidim neku nestašicu, ne bi me iznenadilo da se to još uvek štancuje...
 
Hm! A gde to ima da se kupi. Ono, mislim ono, IMA ga na lageru? Ako pričamo o normalnim radnjama, nije isljučeno da je Google naštancovao par kontejnera CCA, i da se polako cede zalihe.
I onako ne mislim da je bio nešto preterano tražen proizvod.

BTW, bilo bi najlogičnije da u običan CC neke buduće generacije, ugrade još i audio-out (pored HDMI), i mogućnost da radi kao audio-only.
Koštalo bi ih koliko i kikiriki (na komad) u mass production, a mi bi imali izbor šta nam treba, i za čega.
 
Teško, jer pravi konkurenciju Google Smart zvučnicima...hoće da prodaju svoje zvučnike a ne da mi svoje glupe zvučnike pretvaramo u smart...
 
Ja sam davno koristio AppleTv 2 nakačen na Onkyo preko optike,za prenos samo Audia(AirPlay funkcija)...nije morao Tv da radi...i zvuk je bio Ok...slao sam sa ITunes-@

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Sve je stvar ukusa pa je po mom ukusu jedini zvuk vredan pažnje zvuk putem eksternog DAC-a i to sa starim, legendarnim filipsovim konvertorima TDA1543.
Ko želi pravi zvuk, predlažem mu ovaj plejer.
Uz zapis u FLAC formatu i uz pomoć ovog DAC-a dobićeteodličan zvuk.
 
Nazad
Vrh Dno