Šta je novo?

ATX kuciste namanje dubine

DeuS.Mikelle

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2004
Poruke
1,696
Poena
349
Pozdrav svima,
Vec se danima mlatim, ali mi nesto ne uspeva, potrebno mi je sto je moguce manje kuciste u smislu dubine, mislio sam da menjam komodu ispod tv-a, jako bi mi zgodno bilo ako bih nasao neko horizontalno kuciste, a da bude manje dubine, tipa ispod 38cm ili slicno.

SAmo da vidim ako je neko vec istrazio tu temu.

Hvala unapred za svaku informaciju.
 
TT Core G3 bi bio moj pik, može da se koristi u obe orijentacije. EDIT: Mislim da koristi SFX napajanje što sam potpuno prevideo...
Od drugih opcija na pamet mi padaju Cooltek G3 i Silverstone Grandia, koji su HTPC i morali bi da odgovaraju, kao i Raijintek Thetis i Zalman T1 koja su vertikalna kućišta ali se uklapaju u dimenzije koje tražiš, a nigde ne piše da ne mogu da stoje i vodoravno :)
 
Poslednja izmena:
Hvala vam puno, ne menja mi se komp, a niti imam para sad za to, a hteo bih da malo kulturnije sve to izgleda, jer je meni komp spojen sa tv-om, pa mi stoji u dnevnoj sobi ispod tv-a :) puno hvala !

EDIT:
TT Core G3 bi bio moj pik, može da se koristi u obe orijentacije. EDIT: Mislim da koristi SFX napajanje što sam potpuno prevideo...
Od drugih opcija na pamet mi padaju Cooltek G3 i Silverstone Grandia, koji su HTPC i morali bi da odgovaraju, kao i Raijintek Thetis i Zalman T1 koja su vertikalna kućišta ali se uklapaju u dimenzije koje tražiš, a nigde ne piše da ne mogu da stoje i vodoravno :)

Nasao sam kuciste, nego me samo ovo napajanje ubija, kao da nema nigde da se kupi kod nas, ja imam neko chieftec-ovo od 500w, kupio bih i novo napajanje jer mi dubina ovog G3 vrlo odgovara, ali ne uspevam da ga nadjem, jel ima neka caka sa tim napajanjem, da je lose?
 
Poslednja izmena:
Ljudska SFX napajanja ćeš morati da potražiš kod Mađara na KP, i nisu jeftina...ali, i ova dole pomenuta bi poslužila.

Raijintek Thetis je ok, prima standardna ATX napajanja, malkice je plići od Core G3 (360 vs. 371mm) i niži (356 vs. 454mm) ali je širi (210 vs. 140mm). Imaj u vidu da vazduh dobija odozgo, eventualno sa donje strane ako montiraš ventilator dole ili otpozadi ako okreneš ventilator da uvlači vazduh. Nema nikakve otvore napred. Ako stoji u pregradi komode, možda neće moći da diše kako treba...mada, to zavisi i od tvojih komponenti, ako nije ništa jako neće se grejati mnogo. Opet - zavisi od te komode i komponenti. Nešto mi ne deluje kao tip kućišta za komodu.

Od horizontalnih ATX kućišta nemaš neki izbor. Silverstone ima par Grandia kućišta, GD09 i GD10 i rekao bih da su ti ona najbolji izbor, primaju standardne konponente (obrati pažnju na visinu kulera). Sumnjam da ih ima kod nas a u Mađarskoj su 90€ za GD09 i 110€ za GD10...pa se raspitaj na KP. Praktično su isti, GD10 ima vratanca napred, jedan ventilator više koji dolazi uz njega i 2 mesta za hot-swap drajvove. Vidi sam da li ti to vredi razlike u ceni...
 
Poslednja izmena:
Drugari, puno hvala svima sto ste izdvojili vreme, bas ste mi pomogli, a ja sam nekoliko puta po 4-5 sati trazio, i nista nisam uradio!

Svakako cu da odustanem od SFX napajanja, a Silverstone mi se jako dopao, sto ste mi ovde preporucili, odmah cu da vidim da ga narucim preko KP.

Hvala jos jednom svima sto ste trosili vreme na moj problem, stvarno ste mi pomogli puno! :)

Veliki pozdrav!
 
Nema problema. Ako ti nije teško, ostavi posle utiske ako budeš napravio nešto...baš me zanimaju te Grandie, Silverstone su stari majstori za kompaktna kućišta...
 
Poslednja izmena:
Nikako, bice mi drago, ako neko ima slicne nedoumice..

Ovako za sad, na zvanicnom sajtu SilverStone ima Srbija, pa je Mikrosystems i PLutos naveden kao zvanicni distributer, od njih nikakva vajda, jer ne mogu da porucim preko njih, a ironicno tome, prvi lik sa KP kome sam poslao poruku, odogovorio je u roku od 10min, poslao mi link i kaze moze, cena je 105e za GD09, koju sam narucio, lepse mi je kuciste od GD10.

Stize posle 7.feb. pa saljem utiske i neku fotku.

Veliki pozdrav!
 
Pozdrav,
Stiglo kuciste, vrlo sam zadovoljan, jako solidno deluje, sve je vrlo logicno postavljeno da se maximalno iskoristi prostor.
Stavio sam par slicica, cekam neku komodu da stigne pa cu sve ovo na podu da spakujem u nju, to mi je i bio plan, jer je planirana komoda duboka 40cm, kuciste je dubine nesto ispod 36cm, pa bi trebalo sve da bude odlicno!
Puno vam hvala svima, stvarno ste mi pomogli!
Veliki pozdrav!

A03D9B08-A676-47D5-83EC-70D65C85527E.jpg2FE3C0CF-582D-4089-9244-718AA6FA4ECA.jpgD0AC80FA-98E9-48A9-86EF-E3B6DBE75581.jpg138B3F64-C892-413E-8738-7B873D419110.jpg2D254699-1695-4108-8179-95AE0D7EE9E4.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno