Šta je novo?

Potrošnja mobilnih podataka

ugljesa93

Cenjen
Učlanjen(a)
19.03.2012
Poruke
618
Poena
180
Pozdrav svima!

Koristim telefon Motorola Moto C na Vip mreži. Internetu uglavnom pristupam putem wifi mreže, a za vreme dok je telefon povezan na wifi mobilni podaci su isključeni. U poslednje vreme primećujem nešto čudno sa mobilnim podacima. Iako su oni onemogućeni, u specifikaciji za moj broj na Vip online računu, primećujem da se podaci troše. Konekcija se ostvaruje okvirno na svakih pola sata, u trajanju od nekoliko sekundi. Tada se potroši samo nekoliko kilobajta. Pregledao sam sva moguća podešavanja aplikacija, ali ne mogu da pronađem koja aplikacija vuče podatke bez dozvole, a isto tako mi nije jasno kako podaci mogu da se aktiviraju ako su oni isključeni u podešavanjima?

Da li neko ima ideju? :)
 
Ako nije zeznut telefon, ne moze.
Verovatno je VIPov glupi Session, ali to ne bi smeli da racunaju. Sta ti stoji za potroseno kada proveris stanje?
Sta stoji u Data Usage?:)
 
Evo konkretno šta piše na Online računu.

21.01.2019 19:11:07 00:00:03 4,27 kB Prenos podataka VIPMOBILE Srbija - Vip mobile 0,00

E sad, što se tiče Data usage, to je malo nezgodno. Meni pokazuje aplikacije koje su koristile podatke od početka obračunskog perioda do sada, a nemam mogućnost da vidim šta je vuklo net u prethodnih nekoliko sati. U suštini, nema ništa sumnjivo.
 
Misljenja sam da je neka aplikacija koja vuče lociranje. Šta više, google location, pogotovo ako ti je namešteno na izuzetnu preciznost.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Hvala za info! Upravo je lokacija vukla podatke. Promenio sam rezim lokacije na Device only, i sada je sve OK!
 
Nazad
Vrh Dno