Šta je novo?

Ryzen 2400g set

lljubo

Poštovan
Učlanjen(a)
05.02.2016
Poruke
286
Poena
70
Razmišljao sam o sledećoj konfiguraciji:

-Ryzen 2400g
-AsRock B450M-HDV
-Corsair 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz cl16
-Crucial BX500 240 GB Sata


Računar je za brata koji je diplomirani inženjer građevine, znači ACAD i slični programi i multimedia. Bez OC. Na ovo ide još i data disk, kućište, napajanje, monitor, tastatura... ali ovde o tome nećemo raspravljati da bi se rasprava skratila.

Ostalo je još nešto novca u budžetu pa da se posavetujem sa vama da li i šta treba menjati?

Odabrana je B450 ploča kako bi nadogradnja u budućnosti bila olakšana. Ima li to smisla?

Otvoren za sve ideje.
 
Pa možda da se ubaci još 8GB memorije, za integrušu je poželjan dual channel... Ta ploča je ujedno i najjeftinija na tržištu, ne mora da znači da nije kvalitetna ali sigurno se štedelo na njoj.
 
Da još 8 GB je planirano, na leto će se dokupiti još jedan.
Cela konfiguracija je budžetski orijentisana, pa tako i ploča. Ima li kakvih posebnih problema sa njom? Meni deluje korektna, mora se imati i u vidu da je namenjena nezahtevnom korisniku.
 
Pa iskreno mislim da nema mnogo ljudi tu ploču jer za 10-20 evra preko ima da se kupi mnogo bolje rešenje. Još nisi naveo gde kupuješ, ako je u domaćim radnjama(najjeftinija je oko 9000), bukvalno za iste pare imaš na KP da kupiš dosta bolju ploču (mislim da su MSI B450M Mortar i slične njoj u tom rangu). I što kaže Đura, bolje je 2x4GB ako ostaješ na 8GB,ali ako planiraš kasnije dodavanje još 8GB, onda obrati pažnju da imas samo 2 slota za ram...
 
Sve komponente sam gledao na KP, tamo i planiram da ih uzmem. Pomenuta ploča je izuzetna a košta 35e više od gore pomenute.
Da biće 2x8 GB ali ne odmah.
 
Spremi se za kompromis neki dok ne uzmeš još 8GB. Koliko inače košta ta ploča, tj da li si pitao za cenu ili si gledao one istaknute?
 
Druže meni b450 Tomahawk stiže za nedelju dana (poručeno) za 102 evra, Mortar b450M MORA da bude bar 10 evra jeftiniji. Nemoj inače da gledaš okačene cene na KP nego pitaj prodavca za aktuelne , ja sam se prijatno iznenadio kad sam video da štedim 30 evrića u odnosu na izložene cene
 
Poslao sam ti pm...
 
Nazad
Vrh Dno