Šta je novo?

Mi A2 vs Mi 8 Lite vs Pocophone F1

nikoolar

Cenjen
Učlanjen(a)
04.09.2010
Poruke
2
Poena
151
Pozdrav svima,

Trenutno imam Huawei Mate 20 Lite, koji će uskoro preći u vlasništvu moje lepše polovine, e sad, ramišljam se između sledećih telefona: Xiaomi Mi 8 Lite, Mi A2 i Pocophone F1. Naglasio bih da sam sa hardverom ovih modela upoznat, potrebno mi je Vaše mišljenje i preporuka vezana za kamere, tj. koji od ovih modela po Vama ima najbolje kamere, uzimajući u vidu i one prednje?

Hvala unapred.
 
Pozdrav svima,

Trenutno imam Huawei Mate 20 Lite, koji će uskoro preći u vlasništvu moje lepše polovine, e sad, ramišljam se između sledećih telefona: Xiaomi Mi 8 Lite, Mi A2 i Pocophone F1. Naglasio bih da sam sa hardverom ovih modela upoznat, potrebno mi je Vaše mišljenje i preporuka vezana za kamere, tj. koji od ovih modela po Vama ima najbolje kamere, uzimajući u vidu i one prednje?

Hvala unapred.
Mi A2 zaista ima odličnu i prednju i zadnju kameru.

Postoji mogućnost instaliranja i g.kam,sa kojim de dobijaju skoro pa profi fotografije,ali mora otkljucavanje bootloadera i rot telefona.
Uglavnom ja sam poprilično zadovoljan fotkama i dnevnim i prilikom slabog osvetljenja.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Mi A2 zaista ima odličnu i prednju i zadnju kameru.

Postoji mogućnost instaliranja i g.kam,sa kojim de dobijaju skoro pa profi fotografije,ali mora otkljucavanje bootloadera i rot telefona.
Uglavnom ja sam poprilično zadovoljan fotkama i dnevnim i prilikom slabog osvetljenja.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Paa... iskreno, on mi je bio prvi na listi, ali znaš ono, posle mnogo odgledanih i pročitanih testova, pomeša se čoveku sve u glavi .
 
Isti je glavni senzor na sva tri, IMX 363, s tim sto Mi 8 ima OIS i veci otvor blende, kao i telefoto drugi senzor(2x opticki zum). Na Poco i Mi 8 Lite je drugi senzor ukras(samo za bokeh efekat).

GCam se na F1 i Mi 8 instalira bez roota, camera2api je po default-u ukljucen. Za Mi 8 Lite nisam siguran, verovatno ne moze bez roota.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

Trenutno imam Huawei Mate 20 Lite, koji će uskoro preći u vlasništvu moje lepše polovine, e sad, ramišljam se između sledećih telefona: Xiaomi Mi 8 Lite, Mi A2 i Pocophone F1. Naglasio bih da sam sa hardverom ovih modela upoznat, potrebno mi je Vaše mišljenje i preporuka vezana za kamere, tj. koji od ovih modela po Vama ima najbolje kamere, uzimajući u vidu i one prednje?

Hvala unapred.
Po mom misljenju Poco F1. Ja imam F1 a zena A2. Kamere su uporedive na oba fona i generalno dosta dobre. Skoro sve ostalo je na strani Pocophona. Razlika u ceni postoji ali je po meni opravdana. A2 ima osetno glasniji zvucnik (ako gledas YouTube). Druge neke prednosti ne mogu da se setim ne uzimajuci u obzir ocigledne razlike (A2 je sa cistim androidom sto je nekom plus a nekom minus). Na F1 je pored hardvera 30% jaca baterija sto mnogo ljudi zanemaruje a svakodnevno je vazna stvar.
Oba telefona su odlicna za pare koliko kostaju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Isti je glavni senzor na sva tri, IMX 363, s tim sto Mi 8 ima OIS i veci otvor blende, kao i telefoto drugi senzor(2x opticki zum). Na Poco i Mi 8 Lite je drugi senzor ukras(samo za bokeh efekat).

GCam se na F1 i Mi 8 instalira bez roota, camera2api je po default-u ukljucen. Za Mi 8 Lite nisam siguran, verovatno ne moze bez roota.

Hvala na odgovoru, ovo nisam znao, puno mi znači.
 
Po mom misljenju Poco F1. Ja imam F1 a zena A2. Kamere su uporedive na oba fona i generalno dosta dobre. Skoro sve ostalo je na strani Pocophona. Razlika u ceni postoji ali je po meni opravdana. A2 ima osetno glasniji zvucnik (ako gledas YouTube). Druge neke prednosti ne mogu da se setim ne uzimajuci u obzir ocigledne razlike (A2 je sa cistim androidom sto je nekom plus a nekom minus). Na F1 je pored hardvera 30% jaca baterija sto mnogo ljudi zanemaruje a svakodnevno je vazna stvar.
Oba telefona su odlicna za pare koliko kostaju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Hvala :)
 
kakva je kamera na Mi 8 u poredjenju sa recimo galaxy s8,s9 , ili lg g7 ?
ili sa p20,p20 pro
jel poredio neko ?

Mislim da se moze drzati, uz Gcam naravno.
Ima poredjenje, verovatno u Mi8 temi, zaboravio u kojoj tacno, Djilkosh je radio, poredjenje sa Note 9.
PS: Prosecan korisnik nece primetiti nikakve razlike. Pogotovo pri dobrim uslovima osvetljenja.
 
Poslednja izmena:
Nisam, to su vrlo jednostavne stvari. Opališ fotku na automatici, po danu i po mraku, uporediš i to je to..
Pa to ne znači da je bolja. Po mraku koristiš night mode, koji je na P20 Pro za tri klase bolji. Svi znaju da za maksimalne rezultate sa Huawei telefonima ipak treba i malo znanja.. To što su ljudi lenji je druga priča.. Onda kupite iPhone, taj je najbolji.
 
Poenta je u korišćenju bez zezanja. Telefoni tome služe, ko hoće da se zeza koristi DSLR..
Jabuka definitivno najbolje fotka na automatici. Iako ih generalno ne volim, oni su najbolje implementirali suštinu u svoje uredjaje.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno