Šta je novo?

Gigabyte B450M DS3H

Lanikor

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2016
Poruke
5,036
Poena
405
Razmatram sklapanje nekog ultra budzet AM4 build-a i gledam kako da izvucem maksimum za sto manje para jer mi realno nije potrebno nesto bog zna kako jako u startu.

Ova maticna upala u opseg razmatranja prvenstveno zbog toga sto bih uzeo neku B450 plocu a ova pored toga ima dva full PCI-E slota i 4 slota za RAM, sto je u tom cenovnom rangu bas bas povoljno (prema KP cenama).

Na plocu bi u startu isao 200ge, verovatno bi pao i neki blazi OC (koji nikad nisam radio), a GPU bih cekao na povoljan polovan deal, npr. neki 1060 3GB.

Znam da je trenutno MSI best buy u B450 sferi ali me za sada cisto informativno interesuje ova ploca, neki +/- faktori. Unapred hvala.
 
Ja lično nisam imao problem sa Gigabyze proizvodima ali mnogi se žale na kvalitet istih tako da je možda bolje da nađeš nešto malo skuplje...
 
Osnova podrzane platforme poput am4 je maticna ploca.Uzmi nesto krsteno.
 
A sta fali b450 ploci od 10.000din? Kad je bio aktuelan haswell i5 za igranje svi su preporucivali najjeftinije asus, msi, gb h81 ploce(sto mu dodje kao a320 za ryzen).

A sad se preporucuje msi tomahawk koji je 30e skuplji od ove, a sta konkretno korisno dobija prosecni korisnik?!?

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Generalno zavrsavace ti posao, ne znam kako joj je izveden VRM ali ako ne preterujes sa OC, radice bez problema. Lepo izgleda na papiru za te pare (9400 u E**i)
 
Koristim sličnu GIGABYTE B450M S2H, razlika je ima manje 2 slota za ram i 1 slot za grafiku, inače radi posao nije za obaranje rekorda ali da može overklok može.
 
Pa eto jedino zbog moguceg malog oc kad zafali snage sam gledao samo ploce koje imaju hladnjak na naponskoj i ova ga ima, drugi pcix16 slot mi ne treba kao ni 4 slota za ram.
Za sada je u planu ona uz ryzen 5 2600 i 2x8gb hyperx fury 3200 cl18

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Baš nešto gledam ovu ploču pošto za koji mesec planiram da penzionšem ovu moju mašinu sa FX-6300.
Pošto ću biti jako ograničen s param, a još treba i da otplatim SSD koji sam uzeo juče (Kingston A400 480GB), u planu je Ryzen 5 1600 za početak i 2 x 8GB Kingston HyperX Fury 2666MHz CL16. Grafičku bih morao ostaviti XFX RX560 4GB do daljnjeg. :)
 
Nazad
Vrh Dno