Šta je novo?

Kako se skidaju gumene podloge sa laptopa?

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Kako se skida ova guma sa laptopa?Pokušao sam šrafcigerom ali sam je oštetio.
 
Nisi trebao srafcigerom , uzmi fen da malo otopis lepak ispod gume pa probaj kreditnom karticom da izvadis.
 
Ma ne znam jel imaju šarafi uopšte ispod tih gumica.Sad mi majstor reče da nemaju a znam da nisam mogao skinuti plastiku.
Laptop je HP Envy 17-3080ez.
 
Pre svakog majstorisanja potraži na YouTube kako se otvara ta i ta sprava.

https://youtu.be/CFU9-oZ7qo4

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oko sokolovo, nema nista da promakne :D
 
Nema bre šrafova ispod toga. Nisi slikao ceo donji deo pa ne mogu da garantujem, ali ako je to jedan od onih envija gde pola donjeg dela zauzima poklopac baterije koji može da se skine bez odšrafljivanja, šrafovi bi trebali da se nalaze ispod poklopca baterije, a na samom spoju dva plastična dela. Ima ih fazon 4-5-6. Odršafiš njih i onda se ceo taj drugi deo plastike "slajduje". Znači ne vučeš direktno gore nego ga guraš ka šarkama.
 
Izviznjavam se što nisam postavio ranije slike.evo slika zadnjeg dijela:
 
Nema bre šrafova ispod toga. Nisi slikao ceo donji deo pa ne mogu da garantujem, ali ako je to jedan od onih envija gde pola donjeg dela zauzima poklopac baterije koji može da se skine bez odšrafljivanja, šrafovi bi trebali da se nalaze ispod poklopca baterije, a na samom spoju dva plastična dela. Ima ih fazon 4-5-6. Odršafiš njih i onda se ceo taj drugi deo plastike "slajduje". Znači ne vučeš direktno gore nego ga guraš ka šarkama.
pa mislim da sam tako i probao pre par sedmica.odšarafio sam te šaraffe i pomjerao plastiku prema gore ali nije se mogla svuci kao da imaju sarafi ispod guma.
 
To je taj model na koji sam mislio, tu nema šrafova ispod nožica sigurno. Jedini šrafovi koje odšrafljuješ su tih 6 duž spoja, nakon čega blago pritisneš gornji deo plastike na bokovima i guraš ka šarkama. Moguće da moraš da pomeriš i slajder za otvaranje poklopca baterije da bi gornji deo hteo da se pomeri. Posle par cm guranja će poklopac da se oslobodi i to je to.
 
Da nema mozda ispod tastature neki srafovi koji drze kuciste?
 
Nema bre. Zapravo je jedan od jednostavnijih za otvaranje, ne znam kako ima čovek toliko problema. Evo slika, možda će biti jasnije.
envy17.jpg

Naravno uz ovih 5 koji se vide na slici, imaš i onaj jedan šraf skroz levo koji nisi uslikao.
 
da hvala.džaba sam oštetio gumice misleći da imaju šarafi ispod.uspio sam i odpojio bateriju.malo jedna žica od baterije dodiruje obližnji kondenzator ali valjda ga neće istopiti.
 
Nazad
Vrh Dno