Šta je novo?

Kuciste sa pristojnim protokom vazduha i cenom

matke84

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2014
Poruke
396
Poena
195
Zanima me da li ima neko da predlozi neko kuciste koje ima dobar airflow a da pritom nije preterano skupo (oko 70-80 evra) i da lici na nesto, da ne budu to oni stari uobicajeni izgledi. Nisam neki ljubitelj kucista sa providnim stranicama narocito pleksiglasa koji ne bi uzeo nikako, kaljeno staklo mi je jos i ok, ali vidim da je to danas skoro pa neizbezno pa moze i to da prodje. Gledao sam par njih ali nisam siguran koliko je to dobro provetreno. Recimo:

Cooler Master MasterBox MB500 - moj prvi izbor, ima dva venta napred u donjem delu kucista sa mrezom ispred sto mi se cini ok i jedan pozadi. Ali me brine gornji deo prednje stranice koji je potpuno u plastici. Da li ce ovo biti dovoljno za dobre temperature u kucistu posto ce Ryzen 5 2600 ici na OC?

Cooler Master MasterBox K500 - slicno modelu MB500 samo sto su mu ventilatori podignuti za nijansu gore pa mozda ima malko vise vazduha mada cisto sumnjam.

Thermaltake Versa J21 - ovo je trenutno ja mislim najeftinije kuciste sa kaljenim staklom nekog malo ozbiljnijeg proizvodjaca, deluje pristojno na oko ima super cenu ali mi ova pednja plastika sa malim rupicam napred ne odaje utisak da ce biti ista vazduha tu i ako je cinim se dovoljno udaljena od ventova koji bi se ugradjivali napred. Ima i otvorenu gornju stranicu kucista sa filterom.

Ako imate neki drugi predlog, sugestiju bio bih zahvalan. :)
 
Kod oba Cooler Mastera je gornji ventilator koji bi trebalo da duvas u procesor pokriven plastikom. Dobro, neće to da obogalji hlađenje ali je retardirani dizajn...

Mislim da bi ti CM MasterBox 5 (non-Pro) sa mrežastim prednjim panelom lepo legao. Imaš ga ovde jeftinije...
Ako hoćeš da uštediš, MS Industrial Cyclops V/Cyclops III/Winston bi ti odradili posao za mnogo manje para...
 
Poslednja izmena:
CM MasterBox 5 je ok kuciste ali kod nas imaju samo modeli sa pleksiglasom sa strane sto mi se ne dopada. Ovaj model kucista ima i sa metalnom stanicom ali vidim da je vrlo retko a kod nas ga nema uopste. MS kucista bih zaobisao ipak bi uzeo nesto malo kvalitetnije. Fractal design meshify c sa metalnom stranicom plus jos jedan ventilator napred bi mi legao kao D na N ali to zadovoljstvo i kosta i nisam siguran da cu moci da se pruzim bas toliko. Hvala na predlozima svakako. :)
 
MS Falcon i dokupi dva 140mm ventilatora, fabricke 120mm sa prednje stranice prebaci gore da izvlace, dva 140mm stavi napred da uvlace i to je to.
 
Pomoć ljudi, da ne otvaram novu temu.

Treba mi kuciste u koje staje LC 120 kuler, 1070 gigabyte sa 3 venta i najvaznije, Super Flower Leadex 1000W. Napajanje je dugacko 200mm i ne moze da stane u Cyclops V kuciste. Sta uzeti drugo gde moze da se spakuje sve to? Moze i skuplje od Cyclops V da bude.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel si pogledao slike?

CMT240:
2-case.png
 
Opet mislim da ce smetati taj hdd cage dole. Moraću da potrazim ona klasicna kucista gde ide gore napajanje izgleda.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Treba mi pouzdana informacija da li moze inda vidim da li ima unl radnji na G... Jer je tamo uzeto prethodno koje ne odg.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pogledaj ovde, kod "čupavog narkomana" (neko reče), rekao bih da se može pomerati i/ili skinuti.



edit: https://www.techpowerup.com/reviews/Antec/P8/6.html (u review-u kažu da se može skinuti komplet)

On top of that, the adjustable hard-drive cage underneath the shroud allows you to install a liquid-cooling element in the front as well without having to sacrifice compatibility or storage space, all while giving you the choice of removing the cage completely should you want to install a really long PSU inside the Antec P8.
 
Poslednja izmena:
Pouzdana informacija CMT240 udaljenost kaveza 255mm
Naravno P8 je duze kuciste i ima vise prostora.
Ja na sajtu za CMT vidim 210mm da pise, a sa kablovima to ne moze da stane.

Antec bi odgovarao mozda.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li bolje uzeti MS Cyclop V i ubaciti mu 3 ventilatora ili MS Black Widow ?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno