Šta je novo?

Mini Displayport Problem

Alenaki

Poštovan
Učlanjen(a)
16.01.2016
Poruke
41
Poena
54
Pozdrav drugari, Novi sam ovde, Imam problem Hocu da povezem 3 monitora na Graficku karticu Saphire 7870 2b, Od izlaza imam Dvi,HDMI, 2 Mini displayporta, Problem je sledeci pokusao sam sa Kablom mini displayport na hdmi 3m ali on nije hteo da radi, Windows uspe da prepozna 3 monitor ali ne i da baci sliku na njega, Pa sam onda procitao negde da mi treba aktivan adapter mini dp na hdmi ali ja ne mogu nigde da nadjem u Srbiji Aktivan posto niko ne zna u prodavnicama da li je aktivan, Da li neko ima resenje ? Hvala unapred svima!
 
Ako mu treba spoljni izvor struje, onda je aktivan.
Edit: Osim ako DP može da se koristi kao izvor struje.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
uzeo sam taj ali mi sada ne radi zvuk a sliku baca
 
moraš da izabereš u sound settingsu windowsa da ti output device bude tvoj monitor, a ne realtek, asus i slična zvučna kartica.

windows može da izbaci zvuk samo sa jedne zvučne kartice istovremeno (postoje tweakovi gde mogu dve da rade u isto vreme, ali to sad nije tema).

daklem control panel/sound/ playback devices , i onda izabereš tvoj monitor kao default device.... ili realtek speakers, ili šta ti već najviše odgovara.
zajedno, na windowsu, neće da može.
 
Poslednja izmena:
Da druze to znam tu sam i isao i kada stavim da defauilt bude taj monitor odmah mi pokaze crveni x dole na onom zvucniku i kaze da nije povezan ni jedan uredjaj, A kad iskljucim hdmi iz tog tv i ubacij u drugi on odmah ima zvuk po defaultu ?
 
nadam se da ti nije neophodno da puštaš baš sa tih zvučnika integrisanih u monitor.

oni su ionako kazna za uši i bolje je da zvuk puštaš sa analognog "speakers" izlaza preko spoljne opreme.
ionako je zvučnici+hdmi istovremeno -nemoguće.
 
Nazad
Vrh Dno