Šta je novo?

Suko sa USB-om i produzni kabal sa zasebnim prekidacima

Zulu 92

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2008
Poruke
3,671
Poena
420
Nista konkretno ne nalazim na Google-u, pa me zanima gde i koji suko sa USB portovima kupiti? Trebao bi mi bar jedan obican prikljucak za struju na njemu (idealno bi bilo da ima 2, ali nije bas neophodno) i da ima po 2 USB porta. To mi je nekako elegantnije resenje za spavace sobe, ali bih verovatno jos po stanu postavio nekoliko, cisto da se nadje :D

Drugo pitanje, isto gde i koji (mada sam neke nalazio na Google-u) preporucujete produzni kabal sa zasebnim prekidacima? To zelim za radni sto da napravim, pa ce npr. biti prikljucena lemilica, pistolj za vruci lepak i sta ja znam, pa da ne bih sve gasio odjednom, ili cupao iz zida, znacilo bi mi da svaki od potrosaca ima svoj prekidac.
 
Ikea.
Tri usb-a na šukou, kvalitetno, kompaktno i ne mnogo skupo.
 
Ikea.
Tri usb-a na šukou, kvalitetno, kompaktno i ne mnogo skupo.
Je l' mozes neki link da postavis? Ubih se trazeci na sajtu, ali nema. Jedino ako nisu postavili na sajt. Kod njih vidim samo produzne kablove, ali mi oni ne odgovaraju.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ako uzmeš, javi utiske obavezno, pretplatio sam se na temu ;)
 
Vazi, ali cak i da ih uzmem sad, najranije ce mi trebati za mesec dana ako Bog da :D

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Uh, ovo je dobro, samo po veličini ne uliva mi nešto poverenje elektronika, sa 220 na 5v 2a, ako uzme neko neka izmeri kako puni usb.
 
Ima i ovako, deluje malko bolje.
 
Ja bih gledao ovaj Šnajder.

Послато са Nexus 5X
 
Ali nema ga kod nas, ili bar ne mogu da nadjem.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Kad sam rekao da onaj gembird deluje malko bolje, mislio sam u odnosu na onaj sa KP-a, naravno.
 
Brendirane sa dva USBa su i napolju 40-50€. Ne znam koja je stelt tehnologija ugradjena :d

Imas u netiksu za one modularne uticnice modul sa USB punjacem koji je ~700din. Medjutim, ako hoces da menjas, proveri prvo sta imas od dozni u zidu da ne bi bilo iznenadjenja.
 
Pitanje za vas stručnije, kažu da punjače za telefon ne bi trebalo da ostavljamo stalno ubodene u utičnicu, zbog potrošnje (mizerne, ali potrošnje) i eventualno pregrevanja, samozapaljivanja, itd.

Po kom sistemu funkcioniše onda ova USB utičnica? Taj trafo je onda stalno pod naponom? Ili se aktivira kada ubodeš USB kabl? Ili kako već? :)
 
Nisam stručniji, ali da ipak napišem :) - meni punjač uglavnom stoji priključen u utičnicu, iako mi je drugar koji je vatrogasac rekao da je veliki broj požara izazvan punjačima i na njih priključenim uređajima utaknutim u utičnicu. Ja se sve tešim da su to ipak oni zamenski kineski punjači, a i ne mogu da se opterećujem stalno time. :)
 
Pitanje za vas stručnije, kažu da punjače za telefon ne bi trebalo da ostavljamo stalno ubodene u utičnicu, zbog potrošnje (mizerne, ali potrošnje) i eventualno pregrevanja, samozapaljivanja, itd.

Po kom sistemu funkcioniše onda ova USB utičnica? Taj trafo je onda stalno pod naponom? Ili se aktivira kada ubodeš USB kabl? Ili kako već? :)
Isto pitanje se i ja pitam. Posto je to ac na dc transformator, verovatno je isti princip kao punjaca. Sumnjam da ima ugradjeno kolo da prepozna kada je nesto prikljuceno, a da u drugim slucajevima ne radi.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Nisam stručniji, ali da ipak napišem :) - meni punjač uglavnom stoji priključen u utičnicu, iako mi je drugar koji je vatrogasac rekao da je veliki broj požara izazvan punjačima i na njih priključenim uređajima utaknutim u utičnicu. Ja se sve tešim da su to ipak oni zamenski kineski punjači, a i ne mogu da se opterećujem stalno time. :)
Heheh, ista situacija kod mene, originalni Samsung punjač čupam iz zida samo kada idem na odmor [emoji1787]
 
Pogledao. Te zastite se odnose na USB deo. Klasika za USB PS. Nema nista sto opravdava cenu od 60€, IMHO

Sa te iste strane, KEMA certificate:
Description: body of thermoplastic material, provided with USB charger
Factory location
Guangzhou Leishen Electric Manufacturing Co., Ltd.
No.68,
Shabu Road, Nangang Town,
Huangpu District
510730 Guangdong Province, China
Nije keramika, nije ni u EU proizvedeno...
 
Šteta je stvarno da nema ništa u rangu 1500-3000din koliko bi vredilo dati za kvalitetnu šuko usb. Gembird nije bogznašta ali ipak bih išao na njega umesto na ovaj iz KP oglasa.
Ali njega prosto nema na stanju. Jedino sam na njega i naisao, ali ga nema prosto.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Da li može neki link ko onom iz Ikea
 
Sjajno, meni je sve po kući Tem, kupovao sam u pok. Merkuru svojevremeno, potražiću gde ima sada da se nabavi
 
Nazad
Vrh Dno