Šta je novo?

BestBuy polovni smarthphone za oko 50e?

Sato

Poznat
Učlanjen(a)
17.10.2018
Poruke
111
Poena
49
Imate li neku preporuku za dobar polovni smarthphone u rangu cene oko 50e?

Koji model da trazim na KP?

I dodatno pitanje: kada nude polovni tel na jednoj mrezi, moze li da se otkljuca za sve ostale?
 
Poslednja izmena:
To je baš malo para. Možda neka Motorola polovna tipa e4. P9 Lite mi isto pada na pamet, ali mislim da su ipak skuplji. Možda neki Sony e5.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Totalno nebulozno pitanje.
Nekada za jako malu cifru možeš da kupiš mobilni koji vredi i duplo više. Zavisi koliko se prodavcu žuri, koliko ga zanima da izvuče poslednji dinar iz prodaje, itd...
 
Za 70ak eura moze da se nadje Moto E5 ili jos bolje Xiaomi Redmi 3s, 3x.
 
Hvala za preporuke :)

Znaci ovo su polovni telefoni trzisne vrednosti oko 50-65e.

Nexus 5, Motorola E4, Huawei P9 Lite, Sony E5, Samsung J3 2016 i Honor 7 lite.
 
Ne moze da se nadje citav RN4 za taj novac, samo neki felericni.
 
Ja sam kolegi preko kp pazario nekoriscen HTC Desire 630 2/16 isto za 50.
 
Moze i neki iphone samo proveriti sa 3u tools jer radjen telefon.4s i 5 idu od 40e pa na vise mozda bi cak i 5 mogla da se spusti cena na oko 50e ili 5c ako ti odgovara apple.
 
Ti telefoni uskoro ima da budu apsolutno zastareli (kao trenutno ip4). Nece moci da se instalira polovina aplikacija na njima. Najbolje neki sa Androidom 6 pa na gore. A ako hoce Apple, 5s je donja granica.
 
Ja sam kolegi preko kp pazario nekoriscen HTC Desire 630 2/16 isto za 50.

To je ok cena za model iz 2016.

Najbolje neki sa Androidom 6 pa na gore.
U pravu si. To su uglavnom telefoni iz 2016, 2017 god. (Eventualno 2015). Sve starije se ne isplati, zbog starog sistema, baterije itd.

Ima zanimljiv clanak o tome kako korisceni telefoni drasticno gube na vrednosti posle 12 i 24 meseci.

Posle 12meseci:
LG izgubi 75%
Samsung 72%
Iphone 57%

Posle 24 meseca
HTC izgubi 85%

https://www.decluttr.com/blog/2017/04/05/how-quickly-does-your-phone-depreciate-in-value/
 
Poslednja izmena:
Svi navedeni su bolji od tog Samsunga. Ako izuzmemo hardver koji je znatno jači, tu je problem i softver. S4 je, koliko me sećanje služi, pun bloatwera. Samsung je ubacivao mnogo bloatwera u svoje telefone do pojave S5 serije. O verziji Androida tek da ne govorim. S4 ima 5 a ovi telefoni 7.
 
Nazad
Vrh Dno