Šta je novo?

Koje zvucno izolovano kuciste ?

Grunt

Čuven
Učlanjen(a)
22.07.2002
Poruke
2,499
Poena
680
Sta moze kod nas i kod nasih "uvoznika" iz madjarske da se nabavi od zvucno izolovanih kucista koja nece totalno ugusiti komponente ?
Kuciste bi bilo za konfiguraciju iz potpisa.

Uzeo sam nedavno nove slusalice koje su open back pa sada cujem graficku karticu kroz njih :D

Pa bi da malo ublazim taj zvuk, a da bas ne ubijem skroz ventilaciju.

Sto se tice budzeta dacu koliko je potrebno u principu ne bi da stedim posto to kuciste sto uzmem ne bi menjao dugo vremena. Al ono ne bi bas preko 200e davao ako ne moram.

PS
Jedno side note pitanje gde uzeti kvalitetan 4 pin CPU kabel za ovo moje Seasonic napajanje, ovaj kabel sto dolazi uz njega je bas kratak nemogu nikako da ga lepo smestim :( Ne bi da menjam napajanje koje jos uvek radi super.
 
Fractal Design R5/R6, ali je cena jaka za njih trenutno. Ima na oglasima jedno R5 za 10k polovno. Sad vidim da je budzet 200e, uklopice se bez problema onda :)

Sto se kablova tice, Mixer PC(FB) ili Serbianboss sa foruma.
 
Poslednja izmena:
Iscimao sam 3-4 prodavca na kup/pro za R6, kontam da kod nas nema bas nekog drugog izbora. Osim Cooler master Silencio serije koma mi nekako deluje inferiornije ?

Hvala za info oko kablova. Nije da cu videti unutrasnjost posto sigurno necu uzimati tempered glass verziju, ali ono volim da se lepo sprovedu kablovi :D
 
Preporuka za silencio. Imam ga već dve godine i dalje je nečujno kao prvog dana. Ne ulazi ni prašina unutra, staro kućište sam čistio na par meseci, ovo još uvek nisam.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Uzeo sam nedavno nove slusalice koje su open back pa sada cujem graficku karticu kroz njih :D

Pa bi da malo ublazim taj zvuk, a da bas ne ubijem skroz ventilaciju.
Ne verujem da ce bilo koje kuciste moci da dovoljno utuli zvuk graficke kad ventilatori pocnu da joj urlaju u nekoj igrici @ 100% - bolje uzmi "zatvorene" slusalice :,,:
 
Fractal imaš u Viphouse-u ne moraš na KP. Možda Define S ili C, ne verujem da je R6 mnogo tiše? Inače takvo kućište će ublažiti samo neke visoke frekvencije, ne i buku, tako ne očekuj čudo:



"Silent" kućita, koja su skroz zatvorena, su sa lošim protokom, će dovesti do pregrevanja GTX 1080 pa će se još više čuti. Grafe se mogu utišati i sa boljim hlađenjem, tj ubacivanjem nekoliko fanova, napred, dole, gore, skidanjem hdd kaveza...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno