Šta je novo?

OC Ryzen 1600X i B450

ako grafu ne klokujem, onda cpu na 4GHz sa 1.385V radi satim u igrama i u svemu ostalom bez problema..... ako kloknem i grafu, onda tu izmedju mapa zapuca.... kako sam sa klokovanom grafom pojacao i CPU na 1.4V, sve bez problema je radilo, znaci da vuku jedno drugo....
Naravno, primer bf1 na 4690k cpu usage oko 50% sa 1050ti grafom, kada sam ubacio rx580 cpu usage 99%.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
a koliko ti je sada ryzen cpu usage sa tom grafom?
 
25-40%

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sa procesorima koji imaju HT/SMT nije merodavno ocitavanje zauzeca jer svaki thread gleda podjednako. Moze se desiti da 6 fizickih jezgara budu 100% opterecena, a 6 logickih 0%. Ocitavanje ce pokazati 50% opterecenja, a u realnosti to je 70-75%.

U realnosti nije toliko ekstremno, ali nije ni tako kao sto ocitava, nesto je izmedju :)

Sa procesorima koji imaju 6 ili vise jezgara je manje-vise nebitno, sa 4c/8t procesorom moze dovesti u zabludu :D
 
Poslednja izmena:
Korisna info [emoji16] doduse nisam palio da vidim za svako jezgro pojedinacno, upaljen mi je samo total use... E sada ne znam da li hw info moze da prikaze usage logickih jezgara? Ne secam se nesto da sam vidjao a necu imati prilike da sednem za komp narednih par dana..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nemam pri sebi racunar sa procesorom koji ima HT/SMT. Trebalo bi da za svaki thread pise zauzece, R5 2600 ima 12 threadova.
 
Nemam pri sebi racunar sa procesorom koji ima HT/SMT. Trebalo bi da za svaki thread pise zauzece, R5 2600 ima 12 threadova.
Mislim da mi je prikazivao fizickih 6, logicka nije, tako je po defaultu HW infa vrv, ali nisam ni pokusao da dodam, samo pogasio sta mi ne treba, videcu bas kad budem u prilici, neka vrednost uzmedju useage-a fizickih i logickih uzeti kao avg [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
mislim da u afterburneru mozes da otvoris sve tridove, i da ih iscita tokom igranja....
 
Ako moze Windows Task Manager, onda bi trebalo da mogu svi ;)

CPUID HWMonitor sigurno prikazuje :type:
HW monitor nisam dugo bas koristio, pogledacu, ima garant i na HW infu, samo verujem da po defaultu nije omoguceno. [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
trEdove.
 
posle 3 nedelje igranja (testiranja) dodjoh do zakljucka, cpu ovako OCovan na 4GHz - ali samo pod uslovom da je i graficka OCovana (do pre neki dan sam koristio gtx 1060 3gb, koju sam klokovao naravno, od pre neki dan sam na gtx 1070Ti koju naravno nema potrebe da kloknem jos uvek ), nijednom nece zapucati ako mu je voltaza 1.4125V, dok na 1.4V i 1.3875V retko, ali bas retko zapuca, ali ipak zapuca.
ako grafika nije klokovana, a sada odkad sam na 1070 Ti nije, onda na 1.3875V radi perfektno i nikad ne zakuca, probao sam i na 1.375V, i desi se jednom u dva dana da se zapuca....
memoriju nisam cackao, jer iskreno, ni ne znam da je OCujem :D :D :D
eto, to su neka zapazanja i utisci..... :)
 
Nazad
Vrh Dno