Šta je novo?

Laptop za knjigovodstvo

pedja9

Cenjen
Učlanjen(a)
19.12.2010
Poruke
343
Poena
180
Pozdrav,treba poznanici laptop za kjigovodstvo,znaci racunam da ne treba nikakva jaka graficka (integrisana obica neka) , procesor solidan, mora imati legalan windows sa sobom instaliran,ne znam koliko rama je dovoljno za to i da li je potreban SSD jer nikakvi zahtevnni poslovi se nece obavljati?

Do 40k dinara
 
Za te pare tesko da ce naci dobar hardware, a pride je Windows 10 koji dolazi uz te laptopove HOME verzija, pa ne znam da li ta licenca uopste vredi kad je posao u pitanju...
 
Pa znaci da je 4GB RAMa malo? Nece se tu obavljati ne znam ni ja kakvi poslovi,evo tacno sta ''Sertifikati za rad sa poreskom upravom, socijalnim, APR, elektronsko bankarstvo I da se kacim na druge racunare da radim prwko team viewera''
 
Iako to ne bi trebalo da ima neke velike veze, Home varijanta se smatra neprikladnom i nezakonitom za poslovnu upotrebu. Izveštaj iz prve ruke sa nekog skorog savetovanja na koje je išla kolegenica iz računovodstva.
4GB rama je OK za takvu upotrebu.
SSD je jako poželjan jer je W10 katastrofa sam po sebi.
E sad, lap sa Win10 Pro, mislim da nema ispod 60 i kusur hiljada.
Team Viewer u poslovnom okruženju takođe mora da se plati.
 
Nažalost, Win 10 je Home verzija na tom laptopu.

Gledao i ja juče neku preporuku i nisam uspeo da nađem za taj novac nešto korektno, pa preskočio da odgovorim. Evo sad se uključujem da poklopim Zekovića jer moram. Ako on mene ili ja njega ne poklopim, "ne more" prođe dan kako treba. :D
 
Iako to ne bi trebalo da ima neke velike veze, Home varijanta se smatra neprikladnom i nezakonitom za poslovnu upotrebu. Izveštaj iz prve ruke sa nekog skorog savetovanja na koje je išla kolegenica iz računovodstva.
4GB rama je OK za takvu upotrebu.
SSD je jako poželjan jer je W10 katastrofa sam po sebi.
E sad, lap sa Win10 Pro, mislim da nema ispod 60 i kusur hiljada.
Team Viewer u poslovnom okruženju takođe mora da se plati.

Ovo.

TeamViewer će i sam da shvati koliko sesija i gde se iste prave, prestaće da radi i ponudiće biznis varijantu da se dokupi.
 
Win10 sa 4GB ram-a i bez SSD-a jednostavno nece raditi kako treba, jer je katastrofa od sistema. S druge strane, ako linuks ulazi u obzir, mozes dosta da ustedis (jer je win 10 pro licenca preskupa) i da ti to lepo radi. Ne znam sta ti od programa treba, ali za knjigovodstvo ne znam zasto ne bi mogao linuks?
 
Poslednja izmena:
Ja predlazem da se pogleda tema o koriscenju ePoreza na Mac/Linux okruzenju. Moguce je, ali nije za prosecnog korisnika, ali kada se podesi, radi.

Samim tim, mogao bi Linux verovatno. Za 40K ja kod nas nisam video laptop koji bi neprijatelju preporucio, a kamoli ostalima :) Mislim da ce najbolje iskreno proci sa necim polovnim. Imace i Windows, a imace i bolji laptop.
 
Ako nije imperativ nov laptop, za 200-250€ može da se nadje polovan thinkpad (T420, T430). Većina dolazi sa legalnim windows 7 (mahom pro), mislim da i dalje važi besplatan upgrade sa win 7 na win 10. i5/i7, 8GB RAM, SSD 128-256GB. Ne znam koji program koristi za knjigovodstvo i koliko je zahtevan...
 
Ako nije imperativ nov laptop, za 200-250€ može da se nadje polovan thinkpad (T420, T430). Većina dolazi sa legalnim windows 7 (mahom pro), mislim da i dalje važi besplatan upgrade sa win 7 na win 10. i5/i7, 8GB RAM, SSD 128-256GB. Ne znam koji program koristi za knjigovodstvo i koliko je zahtevan...

moze i t530 tacno ima nalepnicu licno koristim jedan koji sam dobio bez hdd jer je bio iz neke firme pa sam samo ubacio ssd.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno