Šta je novo?

Undervolt i7-7820HK?

wave

Cenjen
Učlanjen(a)
06.09.2013
Poruke
147
Poena
170
Pozdrav ekipo,

Undervolt je najbolji potez jednog korisnika koji ima laptop. Jednostavno smanjis potrosnju struje, ali ono najvaznije smanjis zagrijavanje CPU-a a da pri tome ne izgubis na preformanis nego cak i dobijes malo. Ono sto me interesuje jer nisam radio odavno undervolt jeste sta je najbolje smanjiti u Intel(R) Extreme Tuning Utility a da pri tome ne bude kobno za tvoj laptop. Ono cega se sjecam jeste da mogu slobodno da smanjim i testiram "Core Voltage Offset" kojeg sam smanjio maximum na -125v. (dok na -150V se laptop restartuje i ne dobijem toliko "bonusa")

Gledajuci razne Youtube-ere koji smanjuju mnoga neka podesavanja (turbo bost power max...) nisam se smio usuditi iz straha da ne unistim svoj laptop. Pa sam dosao ovde da zatrazim Vas strucni savijet, sta i kako?

Citajuci na nekim forumima za i7-7820HK koji je "Kabu Lake" u programu Intel(R) Extreme Tuning Utility i "ThrottleStop" (Boze moj otkud sad ovaj, nikad cuo) imaju posebna extra podesavanja koja pomazu da CPU boilje radi ali bez nekih zagrejavanja, npr. koristiti opciju Speed Shift u programu TS. Cak na nekim mjestima sam citao da i "ThrottleStop" bolji od Intelovog programa???

Vas savjet bi mnogo dobro dosao da spasim laptop da pregrejavanja kolko mogu. Termalna pasta je nova na njemu. Par ovih trikova i bilo bi fantasticno.


p.s. zasto na Intel(R) Extreme Tuning Utility pokazuje da graficka ima 4GB rama kad ima 8GB rama?

Hvala Vam
 
Nazad
Vrh Dno