Šta je novo?

PCI WiFi kartice pitanje

vanbasten

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2018
Poruke
831
Poena
60
Gledam pci kartice sto se prodaju i sve je to nesto matoro iz 2012 itd. Da li ima neka proverena na koju moze da se menja antena.

Zanima me da li se ova kartica moze staviti u pcie slot za graficku?

DSC_0005.jpg


Treba mi za jedan mini komp da mu dodam wifi ali ne bih preko usb nego ako moze ovako elegantno da se sredi pa da uzmem onu antenu na magnet i da stoji zakacena na kucistu.

I da podrzava Win10
 
Sto se tice Win OS, bilo kog, ne bi trebalo da bude problema.

Ta kartica ima realtek RTL8188, https://wikidevi.com/wiki/ASUS_PCE-N10 ,te bas i nije sigurno da li ce raditi na linux-u, narocito ako ti treba monitor mode. Za linux sigurniji su atheros i ralink/mediatek chipset-ovi.
 
Ona koristi rt8192ce drajvere tako da ne bi trebalo da bude problema. A uvek imam pri ruci malu usb antenicu sa rt5370 koja radi odlicno te stvari.
 
Nije ista upotreba za ruter i za wifi usb i pci kartice.

Da prikljuci ruter na racunar, pa da se poveze onda na neki ap pomocu njega?
 
Gledam pci kartice sto se prodaju i sve je to nesto matoro iz 2012 itd. Da li ima neka proverena na koju moze da se menja antena.

Zanima me da li se ova kartica moze staviti u pcie slot za graficku?

...

Treba mi za jedan mini komp da mu dodam wifi ali ne bih preko usb nego ako moze ovako elegantno da se sredi pa da uzmem onu antenu na magnet i da stoji zakacena na kucistu.

I da podrzava Win10

To je PCI kartica, ne može u PCI-E slot.
 
Imam bas tendu f3 ruter i mogu reci da kartica sa alija od 2 dolara bolje i stabilnije hvata signal od nje. Mozda skuplji ruteri ili ovi sa ddwrt rade klient funkciju bolje ali ovo je ipak samo ruter i to radi dobro, tu necu da ga pljujem. USB kartice crkavaju zato ne bih njih, imao sam tl-wn7200nd i obozavao sam je ali se i ona grejala zato ne bih USB nego PCI-e.

edit: na mestu gde mi je tenda koja stoji na kucistu meni telefon ima 4,5 crtica i radi odlicno dok on ne moze da ostane povezan 10 minuta
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao ovaj Asus? Jel radi dobro?

Sto se tice rutera i ja imam slicna iskustva, prosto nije to na nivou koji je upotrebljiv, barem sa ovim jeftinim ruterima.
 
Nisam probao, jos gledam sta da uzmem. Razmisljam cak da uzmem mozda Intel 9260 m.2 karticu i m.2 -> pci-e adapter pa tako da koristim, ipak je Intel mnogo iznad ovih cipova.

asus_pce_ac55bt_b1_wireless_ac1200_bluetooth_4_2_pcie_mpcie_1334674.jpg


Ovaj asus kosta preko 50e a cak nije ni najnoviji cip od intela, preko ali/ebay da se sve skombinuje 9260 komplet ne izadje preko 30e.
 
Nazad
Vrh Dno