Šta je novo?

Pitanje u vezi ploce

racak91

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2008
Poruke
460
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5700X 3.4GHz (4.6 GHz), 8 Cores, 32MB L3 Cache+Arctic Freezer 34, 4 heatpipe, 150W TDP
Matična ploča
MSI B550-A Pro
RAM
2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast KF432C16BBK2/16+2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast
GPU
PULSE AMD Radeon™ RX 6600 XT 8GB
Storage
Samsung SSD 970 Evo Plus 250GB M2+XPG SPECTRIX S20G 500GB M2+Toshiba 500GB HDD
PSU
Raidmax 700W
Kućište
RAIJINTEK PONOS ULTRA TG4
Monitor
SAMSUNG 27T450FQRXEN
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam Asus H97-PRO plocu 4 pina pokrivljena i mozda 2 slomljena nisam je bas detaljno pregledao.
Da li mozda neko zna servis neki koji menja soket i koja cena bi bila popravke??
Da li se to isplati popravljati, jer ako nije preskupo popravljanje popravio bih i ostavio za sebe plocu..
 
Ne verujem da se isplati za tu low budget plocu.
 
Dok je ploca bila kod mene radila mi je posao odlicno bila uparena sa i5-4440 i hyperx ramom.Pa sam prodao sve kolegi, i one menjao jaci cpu pa nije dobro legao i pokrivi par pinova i slomi dva..Njemu ne treba uzeo drugu, pa ja reko ako moze da se popravi ostavim je sebi..Samo da nadjem neki cpu celeron g za tu plocu da je probam, mozda dva pina nisu potrebna..
 
Mislim da ti se nece raditi ukoliko su pinovi slomljeni. Pokrivljeni mogu da se isprave, i ako to radis, obrati paznju da budu u ravni sa ostalim pinovima, ali ako ima slomljenih ciato sumnjam da ces uspeti bilo sta da uradis.
 
Velika vecina pinova u socketima, cak do 75% su VCC i GND, i gubitak istih se nece osetiti u radu, pogotovu na nekim celeronima i budget procesorima koji ne vuku mnogo struje.

Da sam na tvom mestu, ispravio bi pinove koji su iskrivljeni, i probao sa nekim celeronom, ako radi radi, ako ne ploca je za djubre, ne isplati se raditi. Takodje moze da se desi da recimo ne rade svi slotovi za ram, ukoliko je neki od pinova za komunikaciju ostecen. Ispravi pinove i probaj.
 
Pa to i hocu neki celeron G da ukombinujem sa njom pa ako radi, radi moze da ostane i na celeronu samo grafu jacu mogu onda da uzmem..Za gejming na 1080p radice posao i neki celeron g...Pokusacu, samo moram da kupujem procesor jer nema niko ovde kod mene u mesto da testiram na plocu..Neka rade i dva slota da mogu staviti makar 2x4 rama to je sasvim dovoljno za moje potrebe..
 
Pozdrav svima.

Kupih polovnu ploču preko oglasa, lik mi podvalio, naime, dva pina su savijena a 4 komada čak nema tj. kao da su iščupani.

Pitanje laičko: da li se procesor može oštetiti ako neki pinovi fale tj ako su savijeni. U pitanju je I5 8600K koji sam pofino platio, pa ne bih da rizikujem.

Hvala unaprijed,

Vlada

a8acdfa2c3d7155b571343ab26d7ac4d.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne može se oštetiti, u najgorem slučaju ti se neće startovati komp.

Inače, moguće je da radi kompjuter regularno čak i sa dva nedostajuća puna, ali najčešće se desi da se ispolje neki problemi u radu (npr. meni je na jednoj ploči falio pin i nisu mi zbog toga radila dva od četiri memorijska slota).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na brzom i konkretnom odgovoru.:wave: Ja sam kapirao istu stvar, ali čika Gugl kad čovek pretražuje na svašta nabasa. Probaću sve da povežem, jer se lik kune da je njemu ploča radila sasvim normalno; farba me žestoko ali nema veze. :mad:
 
Izguglaj kako izgleda tvoj socket. Nekad se desava da pinovi koji nedostaju su u stvari takvi fabricki.
Pinovi koji su savijeni mogu da se vrate u polozaj, samo moras pazljivo i strpljivo i sa nekim finim alatom.
 
Prikopčao sve i gle čuda sve radi najnormalnije. Zaprepašten sam. 5 pinova u donjem desnom dijelu CPU Socket-a je iščupano - silom, rekao bih; u gornjem dijelu su dva savijena. Bez obzira na to, sistem radi najnormalnije. Videćemo kako će biti sa RAM modulima kada sva četiri popunim.

Korisna stvar iz svega ovoga: možete slobodno instalirati procesor u socket, (iako su pin-ovi savijeni ili nedostajući), neće mu se ništa desiti!

Hvala. Pozdrav. Vlada

Edit: cpu je na 4.2 lagano klokovan i radi sve stabilno u stres testu. Dok nadjem vremena da stavim Noctu-u pa da ga izvrtim na 5ghz - javljam rezultat.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bez obzira na sve ja bih vratio tu plocu da sam na tvom mestu. Pitanje je kada ce se manifestovati neki problem. Koliko na slici vidim ima jos iskrivljenih pinova a nisu obelezeni. Ja sam imao slucaj na poslu da je masina radila neko vreme dobro a nakon toga krenula je da pravi probleme. Kada sam krenuo da skidam komponente da bih video do cega je problem izvalio sam nekoliko iskrivljenih pinova. Ovo je moje neko iskustvo a ti vidi pa odluci.
 
Tako ću i uraditi. Vratiću mentolu ploču nazad. Što ti kažeš kad tad će početi da brljavi.
 
Imam Asus H97-PRO plocu 4 pina pokrivljena i mozda 2 slomljena nisam je bas detaljno pregledao.
Da li mozda neko zna servis neki koji menja soket i koja cena bi bila popravke??
Da li se to isplati popravljati, jer ako nije preskupo popravljanje popravio bih i ostavio za sebe plocu..

Ne isplati se menjati socket. Lazna racunica.
 
Nazad
Vrh Dno