Šta je novo?

P106 gaming hack

veseliburek

Slavan
Učlanjen(a)
14.10.2007
Poruke
831
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 1800X + CM HyperTX3+
Matična ploča
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3
RAM
64GB (4x HyperX Fury HX432C16FB3/16)
GPU
Gigabyte GTX1070 8GB
Storage
Samsung 950PRO 512GB
Zvuk
Focusrite 18i8 + Kali LP6
PSU
Seasonic Focus Plus Platinum 750W
Kućište
NZXT H500i
Monitor
3x Dell U2412M
Miš & tastatura
Genesis Thor 300 + Redragon M711
Laptop
Dell XPS 9570 + Macbook Pro 13 early 2012.
Tablet
iPad Pro
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pametni uređaji
bljak
Pristup internetu
  1. Optički internet
[SUP]sve što probate i radite je na sopstvenu odgovornost[/SUP]

Pre dva meseca sam (za dž) došao u posed dve MSI P106 6GB mining kartice (a.k.a. GTX 1060) sa idejom da bih mogao da ih koristim za *nešto*, ali s obzirom na posao stajale su u fioci do pre koji dan... Naime, kartice nemaju display izlaze, te su beskorisne za gaming. (or they would make you believe so)

G7ZpNVrl.jpg
E3BCzhsl.jpg
V0eSWThl.jpg


Kinezi su se dosetili da postoji nVidia Optimus - tehnologija vezana za laptopove pomoću koje se "jači" GPU pali samo za zahtevniji rendering, prosleđuje sliku slabijem iGPU-u i ovaj to šalje na monitor.
Već modovani "kineski" drajver možete skinuti odavde (ja sam ga instalirao na dva računara, deluje legit, ali, khm, na sopstvenu odgovornost :) ), ako neko želi, ovde ima GitHub repo sa uputstvom šta uraditi da se moduje drajver, nije teško, samo me je mrzelo

Kad ubacite karticu u računar, koraci su as follows:
0. Disejblujete windows update
1. Skinete DDU, uđete u safe mode, pokrenete ga i počistite sve nvidia drajvere sa računara
2. Resetujete računar
3. Omogućite instalaciju nepotpisanih drajvera, ako kojim slučajem opet resetujete računar nakon što ste omogućili instalaciju nepotpisanih drajvera, morate proći celu proceduru opet
4. Instalirate drajver, Windows će se buniti da instalirate nepotpisan drajver, pomazite ga po glavi i šapnite mu da je sve ok
5. Reset

Pre nego što počnete da se igrate, desni klik na desktop -> display settings -> graphics settings -> browse, gde zatim nađete .exe fajl igre koju planirate da vrtite na P106. Kada se igra pojavi na listi, kliknete na options. Ukoliko je sve ok, power saving GPU će biti vaša integrisana kartica, a performance GPU će biti P106.

9sCj368h.png


I recimo da bi to bilo to.

5KzYWYNh.png


S0PJwxch.png



Par napomena:
1. Starije igre izgleda da ne rade. Ovo sam ubacio kod ortaka u komp koji mahom igra F1 2018, javio mi je da je probao Madden i da on radi, dok npr. matori OMSi 2 ne radi. U računaru mu je Ryzen5 2400G na Asus a320m-k ploči. Sve što neće da se pokrene na P106, može da se pokrene na integrisanoj. :)
2. Ukoliko nemate integrisanu grafičku, verovatno vam je ovo beskorisno. Probao sam u svom starom računaru da uradim isto ovo sa drugom karticom, kao primarnu grafičku sam ubacio Radeon 5750 (probao sam i matoru 8600GT koju sam imao pri ruci ali su se drajveri dve nvidije tukli), prošao celu proceduru uspešno, ali mi za obe GPU opcije nudi samo radeona. Navodno je moguće izabrati eksplicitno P106 u igri koja podržava izbor kartice u opcijama, ali me previše mrzi da ovo pokušavam. (be my guest)

Da li je ovo praktično? Pa i ne baš. Da li je zabavno? Yup. :)
Više informacija se može naći na https://linustechtips.com/main/topic/1001580-p106-now-support-directx-not-official/ i guglu.

:wave:
 
Baš gledao pre koji dan. :)

Ima 5% gubljenja performansi zbog pci-e limita, ali za dž grafiku ili neku nađenu super jeftino, odlična stvar.
 
Nazad
Vrh Dno