Šta je novo?

Honor 10 ili Poco F1

Dexter2104

Poštovan
Učlanjen(a)
27.07.2018
Poruke
121
Poena
70
Drustvo znam da je Poco omiljen po pitanju ulozeno-dobijeno,
ali recimo da meni nije potreban telefon za igre vec
drustvene mreze, pouzdanost i najvise kamera.
Po ovome sto sam naveo koji je tel bolji, ne na papiru i youtube recenzijama vec po misljenju ljudi koji su koristili i jedan i drugi
ili makar licno videli i uporedili.
Hvala
 
Ako ti se svidja kako izgleda poco, idi na njega...bolji je...honor 10 je lepsi, ako ti je to bitno, uzmes njega i to je to...oba telefona su super, ali ja bih uvek uzeo poco, plus su kamere(narocito gcam), baterija ,miui... :)
 
Može i Mi8 da se uzme ako mu lepota igra ulogu. Dobijaš OIS + premium materijale + AMOLED. Razlika je 70e i vredi. Ako ti ništa od ovog ne znači onda Poco loco završava sve.
 
Pa kamera je bolja na Pocu mada je ok i na Honoru. Poco je definitivno bolji, ali ako vise naginjes ka Honoru mozes da ga uzmes, zavrsavace ti posao.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kao bivsi vlasnik honora predlazem poco,honor je samo lepsi.Poco ima definitivno bolju kameru ako ti je ona bitnija.Baterija je dobra i na honoru,pouzdan je,radi super.E sad meni je poco nevidjeno ruzan a sa honorom imas wow efekat,plavi ili zeleni.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Od dva pomenuta, mislim da je najrealnije da uzmeš Honor, jer je Poco rugoba sa napucanim iznutricama i ne toliko dobrom kamerom. Taj telefon je više za likove koji igraju igrice i treba im dobar cpu, gpu, baterija, a za ostalo ih baš briga. Stock kamera je bolja na Honoru.
Ako u igru može ući i neki drugi model, onda je najbolja opcija Mi8, jer je za nijasnu skuplji, a nudi dosta više.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poco je za klasu bolji telefon.

Poco ima isti senzor kao Pixel 3, GCam se instalira bez roota, nema teoretske sanse da je kamera bolja na Honoru. Ne postoji ni jedan razlog, osim mozda izgleda, da se ide na Honor 10.

Plus je daleko losiji softver na Honoru, kao i nepostojeca podrska za custom romove, pored hardverske inferiornosti.
 
Poslednja izmena:
Čovek je lepo napisao za šta mu treba telefon. Ne da instalira portovane kamere, ne da se zeza sa custom romovima i sl. Nisu svi opterećeni takvim stvarima, većinu apsolutno ne zanima i nema im nikakav značaj "podrška za custom romove".
Što se tiče kamere, nije sve u senzoru, nesto je i u drugim karakteristikama aparature. Stock kamera je bolja na Honoru, dzabe Šomiju senzor kada im je algoritam uvek sr..e i moraš nešto da budžiš da bi izvukao koliko toliko korektne fotke.
Zašto je softver na Honoru daleko lošiji?? Isključivo je stvar ukusa u pitanju. Što se tiče funkcionalnosti, ne vidim ništa bolje na Šomiju, a interfejs im uvek ima najružniji i najzaostaliji dizajn.
Jedina stvar koja prosečnom korisniku može biti bitna, a da je bolja na Poco-u, je baterija. Dizajn i izradu neću ni da komentarišem, ne može da se poredi.
 
Poco je za klasu bolji telefon.

Poco ima isti senzor kao Pixel 3, GCam se instalira bez roota, nema teoretske sanse da je kamera bolja na Honoru. Ne postoji ni jedan razlog, osim mozda izgleda, da se ide na Honor 10.

Plus je daleko losiji softver na Honoru, kao i nepostojeca podrska za custom romove, pored hardverske inferiornosti.


Totalno se slazem. Honor nema nista bolje osim samog izgleda. Poco ima i slot za memorisku.
 
A koji je problem da se kamera skine i instalira? Posao od 2 min. Softver je losiji jer je Emui 3 godine ili vise iza MiUI, fluidnost, funkcionalnost, podrska, sve je losije. Da si koristio oba(Emui i MiUI), imao bi osnovnu ideju o cemu pricam. Chipset za dve klase losiji takodje, kao i 2GB rama manje. Prilicno losija baterija.

Telefoni jednostavno nisu ista klasa, nema tu sta da se diskutuje, jedini razlog za kupovinu Honora je izrada i dizajn, mada plasticni Poco bas lepo lezi u ruci :)
 
Poslednja izmena:
Znaš kako, godinu dana sam koristio Honor 8, taj isti telefon je već dve i po godine kod mene u porodici, a pre dve godine sam isti kupio i devojci, koja ga takodje još uvek koristi. Oba telefona rade perfektno, isto kao i prvog dana. Apsolutno ništa lošije ne rade od Mi 8, čak neke stvari odrade i brže, fluidost i lakoća upotrebe i sveukupni užitak je bolji na Honoru.
Svaka diskusija bi bila besmislena jer je ovde mnogo subjektivnih ljudi, koji su zaslepljeni sopstvenim potrebama i shvatanjima pa misle da je i drugima to bitno.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Naravno, bolje da za isti novac uzme za klasu losiji telefon :)

Fluidnost i Huawei ne idu u istu recenicu, Kirin 970 neretko laguje pri skrolu. Svejedno, svako trosi svoj novac kako zeli, ako je telefon nekom modni detalj, Honor 10 je okej izbor.
 
Poslednja izmena:
Kao sto rece Dart Vejder, napisao sam koje su moje potrebe sto se telefona tice. Hvala na predlozima. Skuplje od ova dva tj. 300-320 evra, ne. (na KP naravno).
Naginjem ka Honoru ne zbog nekog fensi izgleda, tel nikad ne drzim na stocicu dok ispijam kafu u kaficu :) vec zbog dimenzija, nekako me odbijaju preveliki telefoni a opet ako je pouzdanost i kamera bolja mozda i napravim kompromis. Mozda i sacekam koji mesec vidim izlaze dosta novih modela pa tamo april presecem. Jos jednom hvala na misljenjima
 
Ako ti je bitna velicina onda vijaj S8 ili P20, tu su oko 350e. A mozes i A8 (2018) ili Mi 8 SE ako nadjes, trebalo bi da su 230-240.
Od dva pomenuta, mislim da je najrealnije da uzmeš Honor, jer je Poco rugoba sa napucanim iznutricama i ne toliko dobrom kamerom. Taj telefon je više za likove koji igraju igrice i treba im dobar cpu, gpu, baterija, a za ostalo ih baš briga. Stock kamera je bolja na Honoru.
Ako u igru može ući i neki drugi model, onda je najbolja opcija Mi8, jer je za nijasnu skuplji, a nudi dosta više.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Kamera na Honor 10 nije nista specijalno, losija i od P10. F1 je sigurno bolji.
 
Poslednja izmena:
Kao sto rece Dart Vejder, napisao sam koje su moje potrebe sto se telefona tice. Hvala na predlozima. Skuplje od ova dva tj. 300-320 evra, ne. (na KP naravno).
Naginjem ka Honoru ne zbog nekog fensi izgleda, tel nikad ne drzim na stocicu dok ispijam kafu u kaficu :) vec zbog dimenzija, nekako me odbijaju preveliki telefoni a opet ako je pouzdanost i kamera bolja mozda i napravim kompromis. Mozda i sacekam koji mesec vidim izlaze dosta novih modela pa tamo april presecem. Jos jednom hvala na misljenjima
Mi 8 Lite plave boje? Pogledaj samo jedan YT klip, samo da vidiš kako izgleda, kad je bitan izgled... Mi 8 Lite blue kucaj na YT ili google.
 
Nazad
Vrh Dno