Šta je novo?

R5 2600x @4.2 za svakodnevno koriscenje

Ako možeš molim te pojasni mi malo, zbunjen sam sada [emoji16]. Kod mene je max napon 1.325, pod opterećenjem je u proseku 1.31

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
1.29V ti je minimum Vcore, ako toliko padne sa 4.2GHz, mora da pukne, nebitno sta je prosek :D

I SoC voltage ti je preteran, sta ce ti 1.15V, smanji na 1V, ako ne bude radilo (a 99% hoce), stavi 1.05V.

Poslao sam ti onaj Ryzen FAQ, ne bi bilo lose da ga procitas, pogotovo deo oko OC-ja i napona :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U pravu si, nije mogao na 1V, ali lagano na 1.05V stabilno. Nisam ranije ni dirao SoC V, bio je na auto, mada su temp za nijansu veće (možda jer sam upalio grejanje u sobi :D ). Što se Ryzen FAQ tiče, pročitao sam ranije, kačio si bio u nekoj temi kompletan folder, u kome je ujedno linx koji mi je radi na ryzen-u :D. Tu dosta stvari ne razumem, pogotovo oko RAMa, ali njega ni ne planiram da OC, ne ulazi mi se u taj deo. Na primer deo za LLC, ima baš objašnjenje za MSI ploče, ali to ništa ne uspevam pronaći u bios-u :D.

2600x1.png
 
Poslednja izmena:
65 stepeni je opustencija :)

Ima tu lufta, CPU fan radi na mizernih 800RPM, koliko vidim po specifikaciji ti sa Phanteksa idu do 1300RPM, masala :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Uspeo sam sinoć da dignem na 4.2ghz sa Core 1.365V, SoC V 1.075V, maks temp 69 stepeni cpu, 73 vrm, stabilno, vrteo preko 2h linx, i sat prime. Ne znam zašto, ali problemi sa pucanjem su nestali kada sam smanjio soc voltažu i ugasio xmp profil za ram (profil je bio 2933), ručno sam stavio DDR4 profil na 3000mhz. Sada, ne znam šta je uzrok pucanju ranije, mada verujem da je do rama bilo. Sve u svemu, bitno je da je sada sve ok.

Da, inače držim Phanteks na tim obrtajima, jer se do 700RPM ne čuje uopšte, 700-1000 se čuje samo strujanje vazduha, dok se preko 1000+ RPM čuje malo, što meni smeta jer volim tišinu.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno