Šta je novo?

Lopovi zvani MTS

Sigurno da može neki stručniji veštak ili neko ko se razume da utvrdi da je to saobraćaj koji nisi inicirao ti kao korisnik...?
 
U vipu ima ona opcija 40 dinara mesečno blokada roming saobraćaja i miran si. Zar nema tako nešto u tlnr ili mts?
Imao sam i ja problema u vipu nekoliko puta na istu foru pre nego što je postojala ova zaštita ali su uvek ispadali maksimalno korektni.... sad ne znam kakvi su jer imam ovo i ne zanima me.... bonbon je tu ;)

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Skupo. Ali moze
 
Pa za nekog ko živi u pograničnom mestu ili stalno putuje 40 dinara su ništa na mesečnom nivou jer sam siguran da bi mi ga drugačije "uterali do koske" bez pardona.... iz ličnog iskustva znam za sva 3 operatera.... sve je to ista bagra.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
^moj komentar se odnosio na outlaw-ovo pitanje :) Ni u normalnoj drzavi nije lako da se dodje do logova operatera, kamoli ovde, pa da vestak moze da utvrdi cinjenicno stanje.

Generalno, ne verujem da je malicioznost u pitanju, pa cak ni nezainteresovanost.. nego 99% zamerki operaterima su stvarno bile greske korisnika (albeit, u doba kada se prekoracenje neta naplacivalo greska je sto je operater uopste dao tu mogucnost, tako da nije sve crno-belo).
U takvim situacijama nije isplativo da se pametni i oni koji mogu nesto uraditi cimaju za svaki problem. Pa tek kada je korisnik uporan verovatno dodju do njih. Ovako - botovi odgovore. Jer da nije tako, ili bi cene otisle u out i za Dansku, ili ne bi nikada reklamacije stigle na red od kolicine ;)
 
Kako može (ok može ali to mora da bude takva slučajnost koja se ne dešava često) da bude slučajnost kada svi koji se žale imaju samo konekcije od 100kb i cena 50 din.?
Ako nisi isključio data roming na telefonu mora da bude i sesija koje su više kb, ne mogu da budu sve od 100kb.
 
moze i do telefona da bude problem android, na WP 735 nikad nisam imao problem
 
Било би добро да се мало више пази на своје ствари када се иде негде где је криминал уобичајен. Код нас не би направили толику штету, тамо је високо развијен криминал.
 
Kako može (ok može ali to mora da bude takva slučajnost koja se ne dešava često) da bude slučajnost kada svi koji se žale imaju samo konekcije od 100kb i cena 50 din.?
Ako nisi isključio data roming na telefonu mora da bude i sesija koje su više kb, ne mogu da budu sve od 100kb.
AKo mene pitas, nisam rekao da je slucajnost. Vec ne verujem da je namerno ostavljeno po APP metodi da se nakupi novac. Jer sva tri operatera su imala taj problem. Samo je Telenor to imao jos 2017. i resio ga je izgleda.

Zamisli da ostavis data on (i roming data on), ali ne koristis telefon za net "rucno" (ne gledas SoMed ili Chrome etc.), nego on samo salje kontrolne sesije (new mail?) - ako nemas autoupdate i slicne stvari, bice ispod 100kB. Ja sam imao te slucajeve, naravno prepaid u pitanju, raniji Android, u listingu su sve sesije bile 50kB. Tih sesija nema kada je telefon u Srbiji ni priblizno (u listingu) jer je sistem oduvek ignorisao valjda sve sesije ispod 1kB kao protok.
(ne kazem da je to ovde slucaj)
 
Zamislio sam da sam ostavio data roming on. Prva notifikacija za mail će me upozoriti da je data roming uključen, pa ću ga isključiti. Svaka notifikacija će ti skrenuti pažnju da imaš net, e sad ćeš napisati da si navikao da ti stižu notifikacije pa si zaboravio da si u romingu i opet je korisnk kriv a ne mts što ne zna (ili neće) da reši taj problem.
 
Mislim da je to isti problem koji je letos bio aktuelan i za koji je napravljen "workaround". Razlika je u veličini sesija: tada su bile manje (valjda ispod 50kB), a kod tebe su 100. Ovo je važno, jer mislim da workaround filtrira sesije manje od 50k.

Predlažem da pokušaš eskalaciju problema u MTS-u, da pošalju drugoj liniji na proveru. Verovatno da prva linija ima informaciju da je ovaj problem rešen (što je i tačno u velikoj meri), pa odbija prigovore po automatizmu.
Pozdrav

Upravo ovo. Kada sam operaterku pitao da li je svesna 4g problema od letos, rekla je da jeste, i da su problem rešili, pa samim tim saobraćaj koji je moj tel napravio je zbog toga što mi je bio uključen data u romingu. Šta reći..

Ako je vec problem primećen od strane svih operatera, valjda je bilo lakše i poštenije prema korisnicima da svima pošalju sms sa obaveštenjem kako da se zaštite od toga. Ali, na kraju shvatis da živiš u Srbiji, i da te ništa ne sme iznenaditi.

Razmišljam jos jednom da se žalim, makar da ih upozorim da problem nisu rešili, i da sada mogu da se jave sesije od 100kb. Pa možda naprave workaround i do 100kb.

Znam da cu verovatno morati da platim na kraju, ali bar cu da ih nateram da zarade platu. Ili bar jedan doručak :)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nije to samo u Srbiji, nemate pojma sta se desava u US i UK :( Nasi su mala deca.

Zamislio sam da sam ostavio data roming on. Prva notifikacija za mail će me upozoriti da je data roming uključen, pa ću ga isključiti. Svaka notifikacija će ti skrenuti pažnju da imaš net, e sad ćeš napisati da si navikao da ti stižu notifikacije pa si zaboravio da si u romingu i opet je korisnk kriv a ne mts što ne zna (ili neće) da reši taj problem.
Ali dok stigne ta jedna notifikacija?

Ne mislim ja da operateri nisu krivi, po meni treba zakonski da bude skroz zabranjeno da moze racun da se prekoraci, barem internetom na bilo koji nacin. I da bude zabranjen data roming, ako nije kupljen konkretan paket, bez mogucnosti prekoracenja.
Ja sam kudio VIP od kako su poceli NEO paketi, bas zato sto moze da se prekoraci net, a jos vise roming dodatke, iako su cene po GB im super.
 
Pošto vidim da se i dalje prati tema, od ratela još nema odgovora. MTS ne 2x odbio s tim da sam drugi put dodatno tražio da još jednom provere i opet isti ishod. Tako da od njih nema ništa.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Pri sklapanju OMORIKA 1 ugovora i dobijanju kartice, zvao sam podršku i isključili mi net limiter i data roaming. Bez problema.
 
Nije rešenje ne koristiti uslugu data rominga (mislim jeste u slučaju mts-a pošto ne znaju/neće da reše problem), nego je rešenje da ja mogu da koristim data roming kada želim a kada ne onda ga na telefonu isključim. Verovatno zato postoji ta opcija u telefonu.


P.S.
Jedna napomena, ako vam je isljučen data roming a aktivirate neki roming dodatak koji u sebi sadrži i određeni broj mb automatski vam se aktivira data roming i ostaje aktivan, treba ga ponovo isključiti.
 
Poslednja izmena:
U slucaju MTSa data roming ima smisla iskljucivo u CG (i BiH mozda, ne pratim tamo sta daju).
Nigde drugde. Ko misli da je isplativo... neka se pati sa ovakvim problemima :D

Da je VIP u pitanju, pa posto imaju one stvarno OK roming dodatne za 30 zemalja, onda stvarno ne sme nista ovako da se desava, a treba da data roming (ali treba i zabrana van NEO zone onda!).

Tln je jedini ne-uzasan stvarno po tom pitanju - uzasna cena, sem u CG, ali najveci racun moguci je 3000din, bez dodataka. Iako dodaci nisu isplativi van CG. Ni to nije OK - ne treba data roming da moze ikakav trosak da napravi.


SK i neki JP operateri imaju zabranu racuna kroz data roming. Ako nema aktivan paket, ne moze da se koristi vani. A paketi su za ceo svet i tacka ;)
 
Ti nikako da shvatiš da ljudi imaju i drugačije potrebe i razmišljanje od tebe. Ne možeš ubediti ceo forum da razmišlja kao ti, a to ni nije svrha foruma. Ne vidim zašto neko treba da se pati sa nesposobnošću bilo kojeg operatera?
 
Pa ne treba, nesporazum je sto mislis da se ne slazem ;)
Ja dodajem koji su jos problemi ;)
 
Pozdrav ljudi. Zna li neko mozda kada ce mts da se smisli i da ponovo omoguci online placanja platnim karticama, bilo da se radi o pripejd dopuni ili o placanju mesecnih racuna?
 
Supriga bas zbog situacije iz prvog posta raskinula ugovor i sad je drdnaju ne daju da prebaci broj 3 meseca. Koja je fora, pozivaju se na pravilnik i neke gluposti.

Kako ste to resavali? Prijavom trzisnoj inspekciju, ratelu?
 
Organizaciji Efektiva.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ovo važi za sva tri operatera (MTS, Vip, Telenor) i preventiva je da se, uz isključen "Data Roaming", "Preferred network type" 'spusti' sa LTE na 3G? (kod mene je čak i 2G dostupan [emoji23])

Vizuelno:
SIKYZlv_d.jpg

Zar ne?

Sve zavisi od potreba: kad odem na odmor vadim fizički SIM domaćeg (iako imam dual SIM, ko i većina danas...) i ubacujem ino SIM. Tu mi ne mogu ništa. Danas maltene svi - pa i mi - imamo idealne "Visitor SIM" kombinacije. Odmor je i odmor od tehnologije. Što ne važi za svakog, naravno!

Nekome je potrebna "dostupnost" na domaćem broju, ali sve je rešivo...Tipa: kontaktiraš "bitne ljude" - [emoji128] ili [emoji1008] - i obavestiš ih o privremenoj promeni broja na broj inno operatora, na primer.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Ovo važi za sva tri operatera (MTS, Vip, Telenor) i preventiva je da se, uz isključen "Data Roaming", "Preferred network type" 'spusti' sa LTE na 3G? (kod mene je čak i 2G dostupan [emoji23])

Vizuelno:
SIKYZlv_d.jpg

Zar ne?

Sve zavisi od potreba: kad odem na odmor vadim fizički SIM domaćeg (iako imam dual SIM, ko i većina danas...) i ubacujem ino SIM. Tu mi ne mogu ništa. Danas maltene svi - pa i mi - imamo idealne "Visitor SIM" kombinacije. Odmor je i odmor od tehnologije. Što ne važi za svakog, naravno!

Nekome je potrebna "dostupnost" na domaćem broju, ali sve je rešivo...Tipa: kontaktiraš "bitne ljude" - [emoji128] ili [emoji1008] - i obavestiš ih o privremenoj promeni broja na broj inno operatora, na primer.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Pa kad si preko vecina ce zvati na viber, ubacis ino karticu i koristis isti viber.
 
^ i to je istina.

Problem je što većina ljudi NEĆE ulaziti u Preferred network type... I to treba operater da sredi, a ne korisnik.
Po svakoj mogućoj logici odgovornost je na operatorima. Nadam se da RATEL ima isti stav, ako nema: dobrano greše, i štite interes operatera a ne korisnika. :-(
 
Poslednja izmena:
Mom drugu istekla ugovorna obaveza na box paketu, čovek i zvao i slao mejlove da hoće da raskine ugovor, jer neće više njih zbog lošeg kvaliteta interneta, niko da dodje a nastavili su da mu šalju račune posle isteka uo, isao i u poslovnice i ne vredi...
Kad se tako ponaša telekom, šta da očekujemo od ostalih?
Ja tu bagru i na ulici kad vidim predjem na drugu stranu....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ne razumem kako nece u poslovnici da mu prekinu obavezu. Ponese opremu, razduzis se i to je to. Sta su mu rekli u poslovnici?
 
Pa nije ni bio u poslovnici :)

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Mom drugu istekla ugovorna obaveza na box paketu, čovek i zvao i slao mejlove da hoće da raskine ugovor, jer neće više njih zbog lošeg kvaliteta interneta, niko da dodje a nastavili su da mu šalju račune posle isteka uo, isao i u poslovnice i ne vredi...
Kad se tako ponaša telekom, šta da očekujemo od ostalih?
Ja tu bagru i na ulici kad vidim predjem na drugu stranu....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Nema šta da zove telefonom i šalje mejlove, tako ne može da ss uradi ništa. Mora da ode u poslovnicu i zahteva obrazac za raskid ugovora. Popuni potpiše i razduži opremu i to je to.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno