Šta je novo?

Lopovi zvani MTS

Ima li neki konkretniji razlog zasto VoLTE stvarno toliko kasni? Finansijski, tehnicki, oba, izbor?

Za uvodjenje 5G-a iskreno ne verujem da ce Srbija biti u pocetnim talasima. Toliki broja novih baznih stanica bi znacio da svaka (druga?) zgrada mora imati po najmanje jednu, a to kod nas nije uopste lako uraditi.
 
Možda ali samo možda će 5g biti uveden kod nas za nekih 1.5 god.
 
Ја више нисам одушевљен увођењем 5G, баш због тих безбројних антена и 100 пута виших фреквенција.
 
Ne koristimo valjano ni 4G a hetli bi 5G... hmmmm
Ajde prvo da naprave dobru pokrivenost i operativnost 4G pa onda da vidimo dal' ce mo i kad 5G. :trust:
 
Poslednja izmena:
Ја више нисам одушевљен увођењем 5G, баш због тих безбројних антена и 100 пута виших фреквенција.
+1
Ne vidim da je našoj infrastrukturi, pogotovo u vecim gradovima, potreban 5G uz ogromne rizike koje nosi.


Suviše je brzo došlo do promene standarda, bez preke potrebe / boljitka uz velike rizike primene.
 
Poslednja izmena:
Pa kako bi inače proizvođači mobilnih telefona mogli i dalje da podižu cene novih modela, ovo je sad nešto novo i to podiže cenu novih modela koji treba da izađu.
 
Izaci ce cim neko plati :)
A prikazuje mi se da ce to biti Uber :)
 
Uglavnom se priča da je 5G samo pomoćna tačka do 6G. Ne verujem da će 5G da bude u masovnoj upotrebi ni u svetu. Čuo sam da je rađena studija za Majami i da je potrebno 50.000 baznih stanica. To nema ko da plati. Jako je mali procenat ljudi koji bi platili više da dobiju više nego što sada nudi 4G mreža.
 
Mada je po komadu mnogo jeftinija sigurno od 4G baznih, dozvole i zakup prostora ce im sigurno pobiti ekonomiju.

Mada nije tema, mogao bi neki mod ovu pricu u temi o 5G? :D
 
nastavak isti kao i pocetak....

posle prvog odbijanja zalio sam se opet i objasnio celokupnu situaciju. ne vredi.

Обавештење о решењу приговора за број XXX/XXXXXX
Број приговора 1-1749876870 од дана 21.01.2019. године
Поштовани господине XXXXXXX,
Захваљујемо се на обраћању. Важно нам је Ваше искуство у коришћењу услуга
наше компаније.
У нашем претходном допису објаснили смо Вас да смо, на основу детаљне
провере надлежне службе за roming саобраћај, добили потврду да постоје записи
реализованог и уредно тарифираног roming саобраћаја, у периоду децембар 2018.
године, оствареног са мобилног телефонског прикључка XXX/XXXXXXX у мрежи roming
оператера USA16 (T-Mobile USA Inc. (Usa16) - SAD).
Објаснили смо Вам да тарифирање roming саобраћаја зависи искључиво од
roming партнера. Roming тарифе за одлазне и долазне позиве, као и слање порука и
пренос података су променљиве јер зависе од тарифа roming партнера и промена
девизног курса. Извештаји roming оператера приказују се и шаљу путем одређеног
документа, који представља директни оригинални извод добијен од roming партнера
који се аутоматски генерише и пружа увид у све услуге које је дао нашим
корисницима. По GSM стандарду, апсолутно сваки такав извод мора бити проверен и
потврђен кроз независну финансијску кућу пре него што се пошаље на тарифирање
мобилном оператеру коме претплатник припада. Провера се ради детаљно за сваки
позив, SMS, MMS, GPRS или остале услуге и подразумева све ставке почев од датума,
времена трајања, тарифе у локалној валути, итд. Ако постоји било какав проблем или
непризната ставка, извештај се враћа roming партнеру и кориснику у roming-у не
може бити тарифиран, док у случају да је све у реду иде до наше финансијске куће
где се поново обавља пуна провера. Системом дупле провере се фактички потпуно
уклања било каква сумња у валидност саобраћаја и исправност наплате.
Напомињемо поново да су све услуге и цене roming парнера јавно, јасно и
недвосмислено објављене на нашем званичном сајту:
https://www.mts.rs/privatni/mobilna/roming/postpejdroming,
као и на званичном сајту Републичке агенције за електронске комуникације
(РАТЕЛ):
https://www.ratel.rs/cyr/page/za-korisnike-1.
За све додатне информације о roming услугама и ценама на располагању су Вам
још и Контакт центар 0800/100-100 и мрежа пословница.
На основу наведеног, а уз потпуно разумевање Ваших очекивања, жао нам је
што нисмо у могућности да приговор прихватимо као основан.

Ово обавештење пуноважно је без потписа и печата.
Предузеће за телекомуникације „Телеком Србија“ а.д, 11000 Београд, Таковска 2,
адреса за доставу поште: 11000 Београд, Дубровачка 35. Матични број: 17162543; ПИБ 100002887
Верујемо да смо успели да помогнемо и отклонимо недоумице у вези са
коришћењем наших услуга. За све додатне информације, на располагању Вам је
Контакт центар на број 0800/100-100, мрежа пословница и интернет страна
www.mts.rs.
Отворена сарадња је гаранција успеха на обострано задовољство. Захваљујемо
на поверењу.

Срдачан поздрав,
Ваш Teлеком Србија а. д.

stvarno ne znam sta dalje? ratel jos ne odgovara.
 
Treba im vremena, ali odgovorice.
 
Probaj u međuvremenu, dok ne stigne odgovor od Ratela, da se obratiš Ministarstvu trgovine: https://zapotrosace.gov.rs/

Baš me zanima šta će oni reći ;)
 
Ja sam se RATEL-u žalio 2 puta. Oba puta sam dobio odgovor da su oni kontaktirali ovoga na koga se žalim i da im je Đura rekao da će mi oprostiti što me tukao! [emoji35] [emoji35] [emoji35]
Jalova rabota...
 
U Srbiji regulatorna tela izgleda ne služe ni za šta...
Pakao.
 
Služe oni nečemu/nekome, ali definitivno ne onome čemu bi trebalo.
 
Zašto ne podneseš tužbu? Za male svote nema nikakvih sudskih troškova. Mene ne bi mrzelo. A račun moraš platiti.
 
^ Možeš li da mi pojasniš da za male svote nema sudskih troskova? Dobro, a advokat, može li bez njega, da to uobniči za sud?
 
Telenor je relativno skoro uveo mogućnost zabrane data saobraćaja u roamingu (podnosi se molba u poslovnici). Mene su odbili pre neke 2 godine kad sam probao samo data roaming da isključim (imao sam naplatu od 100-ak din sa prethodnog putovanja preko). Tad su mi ponudili potpuno isključenje roaminga (voice, sms, data) ili potpuno isključenje data saobraćaja. Vip sigurno ima već duže vreme. Verovatno i mts.
 
Mts ima tu opciju, klincima sam isključio prošle godine roaming preventivno, ionako im treba samo vajerles :D Brojevi se vode na firmu, pa sam to uradio preko biz menadžera, ne znam kakva je procedura za fizička lica, da li mora lično ili može i putem mejla.

Supruga je u Telenoru tražila da joj isključe potpuno data saobraćaj, telefonom preko korisničkog servisa, pa je nakon ulaska u Srbiju zvala da se ponovo uključi.
 
Poslednja izmena:
^ Možeš li da mi pojasniš da za male svote nema sudskih troskova? Dobro, a advokat, može li bez njega, da to uobniči za sud?

Zakon o zaštiti potrošača te oslobađa taksi za iznose manje od 500000 RSD. Advokat ti nije neophodan, imaš pravo na samozastupanje, ali svako bi trebao posavetovati se sa pravnikom oko mogućnosti dobijanja parnice i eventualnim savetima.
Rizik je u slučaju gubitka spora jer onda snosiš troškove advokata odbrane. U ovom slučaju mislim da je dobitak siguran, mada pravnik bi se trebao konsultovati. Mislim da u ovom slučaju neće doći do parnice nego do vansudskog poravnanja, za šta se i inače ne plaćaju troškovi.

http://www.yucom.org.rs/wp-content/uploads/2018/05/Vodic-za-oslobodjenje-od-sudskih-troskova.pdf

Još da dodam da se u ovom vodiču : http://www.yucom.org.rs/wp-content/uploads/2017/07/Vodic-za-samozastupanje-1.pdf
spominje i besplatna pravna pomoć u bilo kom trenutku tokom parnice, što mi do sad nije bilo poznato.
 
Poslednja izmena od urednika:
Najbolje je možda da se samo žali Ratelu i da vidi šta će da mu kažu. Da pokreće sudski postupak može da izađe na gore ako izgubi spor pa da ga košta mnogo više od tih 1500 din za koliko ga duže. Pitaj Boga kako će sudija da odluči ako oni kažu da je tvoje da znaš kako smartphone funkcioniše ako ga već koristiš, da šetanje sa Volte, 4G, 3G generiše saobraćaj iako je isključen roaming na telefonu.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Dobro mi ovde više spekulišemo. Da čovek zna mogućnosti a odluku donosi on.
 
Mene samo zanima kako će se sve završiti, molim autora teme da nas obaveštava o ishodu
 
Ne znam da li je problem resen nisam citao sve.

Ja sam imao apsolutno isti problem proslog leta u avgustu, stigao mi je racun 10000+, otisao sam da se zalim u poslovnicu. Dobio sam papir i napisao zalbu te dao obrazlozenje da je prosto nemoguce da mi se to desi jer je u pitanju airplane mode bio ukljucen dok sam u inostranstvu. Zalba mi je prihvacena i racun je umanjen. Racun nemoj da platis, vec napisi zalbu. Koristi iskljucivo zdrav razum jer pretpostavljam da nisu *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i. Resenje o zalbi dobijas kroz par dana na mail i putem SMS poruke. Moja devojka je putovala inace sa mnom i njena mreza je takodje MTS, takodje ukljucen airplane. Meni je sve ovo delovalo kao fora AKO PRODJE PRODJE. Cim mi je istekao ugovor presao sam u Telenor. Kraj price.
 
Ne još... Javljam kad se jave.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Evo i ja da se upišem u listu.

Bio u januaru jedan dan u Sofiji, ostvareno dvadesetak konekcija od 100kb, sve po 50din. Naravno, roming ugasen i sve to.
Par nedelja ranije bio u Nemackoj tri dana, prosao bez ovih troskova. Tada mi je Bonbon bio sim2.

Uglavnom, žalio sam se odmah naravno, odbili me u istom fazonu kao i @petarboj

Zvao sam i kol centar, naveo da su ovo poznati problemi za njih i da su se korisnici masovno žalili letos, na šta sam dobio potvrdan odgovor. Ali, ne lezi vraže, oni to "sada sredili, pa je jasno da vam je ostao uključen internet gospodine"..
Inače, MTS je u pitanju, Mi A2.

Razmišljam i ja da pišem Ratelu, ali ne verujem u pozitivan ishod po mene. Kako ja da dokazem da nisam imao uključen data u romingu?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno