Šta je novo?

Lopovi zvani MTS

petarboj

Slavan
Učlanjen(a)
08.06.2007
Poruke
1,275
Poena
375
iako sam godinama kod njih ovo mi se prvi put desava. godinama sam ih hvalio ali ovo je cist lopovluk. pokusacu da budem sto kraci...

27. decembra, u 7.20 ujutro sedam na avion, gasim mobilni net (iako je data roming naravano uvek ugasen), telefon u airplane mod i letim za ameriku. stizem tamo oko podne, gasim airplane mode. taj dan zezancija, svuda koristim wifi. pokusam da ostanem sto duze budan da lakse prebolim jetlag, uvece na spavanje. medjutim budim se oko 5 ujutro (11h u srbiji, 28.12.) i cackam telefon jer ne bih da budim ostale. u toku tog surfa iz neke znatizelje pogledam trenutno stanje racuna i zacudim se.obracunatih nekih ~1500din. to mi bilo cudno, odem na listing i imam sta da vidim:

ml19mt.jpg


svakih par sati po 100kb, po 90din. sjajno. pogledam stanje neta za taj dan:

2i7w8s8.png


naravno momentalno sam poludeo. na trenutak pomisljam sta bi se desilo da nisam proverio stanje racuna tih 15ak dana. saljem im mail vrlo iznerviran:
Dobar dan,
Juče sam stigao u Ameriku i iako sam već u Beogradu na aerodromu ugasio mobilni net, a data roming je ugašen oduvek na telefonu, vi meni svakih par sati obračunavate 90din. Prvo, želim da mi momentalno ugasite uslugu data roming-a, jer ovo apsolutno nema smisla. Ovo mi je struka, i nemojte ni pokušati sa varijantama "možda niste videli da nije ugašeno". Pre par sati je opet skinuto dva puta po 90din iako je na telefonu protok za danas 0. Ukoliko se dosadašnji naplaćen saobraćaj ne skine sa računa, odmah po povratku ću raskinuti ugovor i tužiti vas. Ovo je sramota šta radite. U attachmentu imate screenshot gde se vidi da danas nije bilo nikakvog protoka iako ste u zadnjih par sati obračunali protok. Kontaktirajte me isključivo preko maila.

bratu na viber saljem podatke i kazem mu da zove mts da mi ugase data roaming kako bih ikako zaustavio ovo ludilo. stize mi mail:
Poštovani,
Zahvaljujemo se na obraćanju.
Proverom smo utvrdili da je rešavanje prigovora u toku.
Ljubazno Vas molimo za strpljenje do rešenja, koje će uslediti u najkraćem mogućem roku.
Budite slobodni da nam se obratite u vezi sa korišćenjem naših usluga.
Srdačan pozdrav,
Stefan

imam i snimak bratovog razgovora sa operaterom koji je naravno bio stava da, da, desi se, ljudi ukljuce data roaming (?!?!?!?!) pa zaborave, pa ovo, pa ono. cista *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ana. brat im je fino rekao da se manu gluposti.

danas dobijam prilicno genericki odgovor u pismenom obliku:
2ep2aee.jpg


sta mi je ciniti, vredi li se protiv ovoga boriti?
da li mogu i kako da raskinem ugovor i predjem kod drugog operatera?
 
Zaki se opet, i RATELu, i podseti ih da su letos imali gomilu tih problema sa ljudima u Grckoj. Izgleda da je zbog VoLTEa. Nema veze sto zabranis romimg, greska se desavala kod sva tri operatera.

Vecini je automatski storniran taj iznos.

Ima i tema o tome, ali ne secan se imena
 
Mozes da se slikas... Dok ne isplatis sva dugovanja, nece ti biti odobren prelazak kod drugog provajdera.

Ne znam da postoji nacin da dokazes da nisi koristio net u tom periodu, ako njihov zvanicni listing pokazuje da jesi.

Koji su to vnarigo, sve im pomrlo drago...

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Da to ne beše do MIUI - a ne MTS - a ??

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@petarboj Da li se to obračunavanje nepostojećeg prenosa nastavilo i dalje tokom boravka u SAD?
 
Kako ti je podešen izbor tipa mreže? Da li je LTE prvo?
Pozdrav
 
naravno da jeste :) vidim da je to ovde bio problem, neko skakanje izmedju 4g i 3g. kako to mogu da naplacuju ovako?
poslao sam i na ratel sajtu zalbu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je to isti problem koji je letos bio aktuelan i za koji je napravljen "workaround". Razlika je u veličini sesija: tada su bile manje (valjda ispod 50kB), a kod tebe su 100. Ovo je važno, jer mislim da workaround filtrira sesije manje od 50k.
Inače, problem leži u arhitekturi LTE mreže, i zato je za sada jedino pravo "rešenje" da se u roamingu isključi LTE.
Predlažem da pokušaš eskalaciju problema u MTS-u, da pošalju drugoj liniji na proveru. Verovatno da prva linija ima informaciju da je ovaj problem rešen (što je i tačno u velikoj meri), pa odbija prigovore po automatizmu.
Pozdrav
 
Ja sam imamo taj problem letos u Mađarskoj. Na moju reklamaciju sam dobio 100% isti odgovor kao ti, žalio se ratelu i onda su mi prihvatili reklamaciju i stornirali to zaduženje.
 
Koje je rešenje kako preduprediti ovakve stvari? Pre puta pozvati korisnički centar da oni isključe roming? Prebaciti telefon u 2G mod?
 
Meni su ranije naplaćivali "besplatne" neograničene mobilne podatke po smanjenoj brzini nakon što potrošim inicijalnu kvotu internet saobraćaja koji je uključen u pripejd promociju. Nekoliko puta se tako dešavalo i onda sam kontaktirao operatera i posle više dana čekanja dobio odgovor da je greška u sistemu. Sve se dešavalo u domaćem saobraćaju, tj. u zemlji. Nakon svega sam zaključio da operateri imaju razne šeme da potkradaju korisnike i da im to prolazi jer ima dosta ljudi koji im veruju i neće da se bave time jer im je lakše da plate račun...
 
3G. 2G ne postoji u dosta zemalja.
 
Posle ovoga kontam da im iz predostroznosti posaljem mejl sa svim slikama svega iskljucenog i obavestenjem da idem na letovanje i da ne pokušavaju da budu bagra pogana i da kradu, mozda upali...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ili pre puta da deponujemo telefon i karticu kod operatera, kupimo koverte i dopisujemo se klasicnim putem

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Iskreno ne verujem da stvarno imaju tu nameru da kradu pa kao ako prodje prodje, pre bih rekao da imaju bagove u tim sistemima koji mere potrošnju i da takve greške nisu sposobni da debug-uju i da nađu problem. I onda kad oni ne znaju da nadju problem a postoji verovatnoća da je korisnik stvarno slučajno nekako uključio net (dešava se mnogima) oni biraju da je korisnik uključio net. :D Uh, možda se i može reći da su lopovi. :D *Nije baš tako prosto...
 
Rafiki je objasnio do cega je. Mada su neki sumnjali da je do VoLTE-a, rafiki ipak moze precizno da potvrdi, jer po postovima reklo bi se da na tome radi :) (mozda je i njegova greska ili ispravka :p)
Isto se desavalo kod sva tri operatera. RAzlog zasto se ranije nije naislo na to je sto su tek od skora (Telenor 2, ostali valjda godinu) ukljucili opciju 4G rominga kod nekih operatera, jer je tek tada (verovatno) VoLTE postao dostupan. Pre toga je 4G samo bio nacin da se nabije racun.

A sistem je takav da ispada da treba net da se bill-uje. Nazalost, prema nekima su bili bezobrazni, ali da je bilo APP ne bi slali masovna obavestenja ljudima iz MTSa letos da ce racuni biti stornirani bez da oni ista rade.
 
Poučen iskustvom ljudi koji su se letos opekli, lepo sam prebacio na 3G i nikakav problem nisam imao u Austriji. I to treba da bude praksa svima nama ako se nešto ne promeni.
 
evo update-a, ovog switch-a nema kod nas u listingu. isto stoji na 4g, ugasen mobilni net.
otvorio sam tuzbu na ratel sajtu, a kad dodjem kuci zvacu mts da jos jednom pokusam da im objasnim situaciju, tj da im kazem da ono sto nisam koristio necu ni platiti.
 
Kog switch-a?
Jesi citao sta je rafiki napisao? Nema veze sto je ugasen mobilni net, problem nije samo kod MTSa, niti je samo kod nas.

Ali ti se zali, jer oni ignorisu pojedince, koji se malo samo razlikuju od gro-a. Ali ne treba da ti naplate nista.
 
switcha izmedju 4g/3g koji pravi ove pakete koji su obracunati.
 
Nije switch, nego uopste ako imas 4G ukljucen.
 
Problem nema veze sa VoLTE, nego samo sa LTE, a u MTS-u se masovno javio letos jer su tek tada počeli sa masovnim LTE roamingom.
Da pokušam da laički objasnim:
problem leži u "paradoksu" da korisnik koji je u roamingu ima postavljeno da mu je LTE primaran izbor mreže, i istovremeno ima uključenu zabranu Data roaming-a na telefonu. A LTE mreža je Data mreža, odnosno osnovni nosioc je paketski saobraćaj. Zato se telefon, prilikom pokušaja kačenja na mrežu, prvo nakači na LTE mrežu, ali pošto ima zabranu data roaminga, mora da se prebaci na 3G. Tom prilikom se na LTE mreži ipak generiše mala količina saobraćaja (ne korisničkog), koji se onda i naplati.
Alfa, hvala na "lepim" željama, al' problem ne leži u mom domenu, na svu sreću ;)
I da ponovim još jednom: NE, operateri nemaju šeme kojima pokušavaju da pokradu korisnike. Jednostavno, mobilna telefonija je sve komplikovanija, rokovi sve kraći, ljudi sve manje (onih koji znaju i hoće da rade) i na kraju se provuče i neki bug.
BTW, MTS bi trebao da pusti VoLTE do kraja juna.
Pozdrav
 
Zato se telefon, prilikom pokušaja kačenja na mrežu, prvo nakači na LTE mrežu, ali pošto ima zabranu data roaminga, mora da se prebaci na 3G. Tom prilikom se na LTE mreži ipak generiše mala količina saobraćaja (ne korisničkog), koji se onda i naplati.

Ovo je jako bitna rečenica, jer operater ne sme da naplaćuje nešto što korisnik nije inicirao. Po logici mi ne bi trebalo ni da znamo da se aparat šeta tamo vamo iz mreže u mrežu i da koristi saobraćaj.
 
Da ovo nisam procitao ne bi znao da moram da ugasim LTE u drugoj zemlji.
Mada ja sam preko telefona koristio LTE u USA, i nisam imao ovih problema. Jesam doduse platio 7 MB koriscena neta oko 3500 din, sto je bilo ok.
 
Zaki se opet, i RATELu, i podseti ih da su letos imali gomilu tih problema sa ljudima u Grckoj. Izgleda da je zbog VoLTEa. Nema veze sto zabranis romimg, greska se desavala kod sva tri operatera.

Vecini je automatski storniran taj iznos.

Ima i tema o tome, ali ne secan se imena

Evo je tema :)

https://forum.benchmark.rs/showthre...obracaja-i-u-slučaju-kada-je-roaming-data-off


Koje je rešenje kako preduprediti ovakve stvari? Pre puta pozvati korisnički centar da oni isključe roming? Prebaciti telefon u 2G mod?

Pogledaj temu a i @alfaunits ti je vec napisao :)



@petarboj

Prelistaj i onu temu, korisna je :)

Videces da je vecini, mislim cak i svima, storniran racun a najvise cimanja je imao @Joker, koliko se secam :)
 
А ко хоће (на кратко) LTE у ромингу, може да стави LTE only ;) ако има/нађе опцију.
Ово за VoLte код нас од лета је заправо највећа сензација, кад су сви већ изгубили наду да ће стићи ;)
 
Poslednja izmena:
Haha
Pa ostatak sveta uvodi 5g a mi tek volte i zato smo presrećni, žalosno.
 
Nazad
Vrh Dno