Šta je novo?

HWMonitor i Ryzen

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
do sada sam bio na intel i7, i u HWMonitoru sam uvek video temperature po jezgrima. Od prekjuce sam presao na AMD Ryzen 1600X, i sad HWM vidi Ryzen opterecenje i frekvencije po jezgrima, ali nigde nema prikaz temperature kao sa intelom?
prikazuje iznad neku CPU temperaturu koja mislim da nema veze sa vezom, pise 70-72C, dok u isto vreme otvorim MSI Afterburner gde sam isto podesio da ocitava i CPU, ne samo GPU, tu u isto vreme prikazuje za Ryzen 45C....
e sad, koja je prava temperatura? to je sve u leru, dok ne radi nista..... udjem u bios, tu tako dok ne radi nista, iscitava 42-45C.....

neki savet?

hvala
 
vazi, kad dodjem sa posla onda cu da se bavim time.
posto nije isao kuler uz ovaj Ryzen, stavio sam neki stari sto sam skinuo sa nekog athlona, pa me bas interesuje koliko taj hladi, a svakako cu ga zameniti, kupio sam sinoc lcp cc120 rgb, pa cu pogledati sta pokazuje kad i njega instaliram.
 
Kuler ti je popriličan rizik,da znaš!
Da je bar sa nekog Phenoma...mada ti box kuleri znaju da budu i bučni.
Kupi kršten,makar i dobar polovan

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Imam pitanje za upućene, kako se HWinfo snalazi sa Rajzenom?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Kuler ti je popriličan rizik,da znaš!
Da je bar sa nekog Phenoma...mada ti box kuleri znaju da budu i bučni.
Kupi kršten,makar i dobar polovan

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

pa napisah vec gore, sinoc sam kupio LCpower CC 120 RGB kuler, koji svi hvale...... daanas pada ugradnja istog.....
 
Treba koristiti HWinfo kod novijih matičnih, češće se ažurira od HWmonitora, koji često ne detektuje novije senzor čipove kako treba.
 
Treba koristiti HWinfo kod novijih matičnih, češće se ažurira od HWmonitora, koji često ne detektuje novije senzor čipove kako treba.

Upravo to, neka skine poslednji koji ima i radice. Imam ryzen-a i pokazuje sve bez greske.
 
evo stigoh kuci i instalirah ga...... koja je sad tu validna temperatura za CPU, na slici?

cpu1.PNG

evo sta u isto vreme u afterburneru prikazuje za temperaturu....... a kuler ploca cas pali cas gasi, vrti ga na 800 obrtaja.....

cpu2.PNG
 
Poslednja izmena:
super, skinuo, amd ryzen master, instalirao, pokrenuo, i ubio komp....... odmah plavi ekran..... restart, i naravno kad treba welcome, plavi ekran, u safe modu se dize, sad sam mu odradio last known good conf i podigao se....
 
@oogabooga Tdie ti je temperatura samog cipa. Tctl ti je temperatura sa offsetom, za tvoj procesor je ona +20C - ako sam ja dobro razumeo odavde
 
sad sam namontirao LCPower CC 120 RGB kuler, i ovo su sad ocitavanja:

cpu3.PNG

znaci da ne brinem , sve ok? :)
 
Sve ti je ok, oborio je za 20C temperaturu LC ;) A taj AMDov, em ti ne radi, em ti ne treba :)
 
e sad jos da naucim da kloknem sve to, i pobedio sam :D :D :D
ali to definitivno nemam pojma kako da uradim, probao sam u bious da dignem mnozilac ili sta vec, pa se sve zapucalo, pa sam morao da resetujem bios, verovatno je to neka zesca procedura? jel ima na benchu neki tutorial za b450 chipsete kako da OC?
 
Imam pitanje za upućene, kako se HWinfo snalazi sa Rajzenom?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
I kod mene radi dobro ovaj program na Ryzen 5 2600, samo da dodam par stvari.

Mogu se napraviti posebno očitavanja koja ti trebaju da budu u taskbar-u, na primer zauzeće ram memorije, temperature CPU, GPU, broj obrtaja bilo kog ventilatora, zauzeće CPU u procentima... Pored toga možeš napraviti alarme ako ti temperatura CPU, GPU, pređe koliko mu stepena zadaš, i ostale stvari kao što su broj obrtaja nekog ventilatora itd...

Ja sam napravio nekoliko tonova na našem jeziku gde mi kaže glas da je temperatura CPU, GPU prekoračena da bi mogao razlikovati jer ako je jedan zvuk za sve alarme onda ne znam šta se dešava, i još par alarma sam napravio ali nisam kod kuće pa se ne sećam koje... Može i minimalne temperature, ako se spusti temperatura takođe zvučni alarm i pop up, ali to mi nije trebalo.
Program ima i opciju backup - restore, pa kada ubaciš novi Windows povratiš opcije bez čačkanja programa za par sekundi.

Jedno vreme sam postavio da se podiže sa Windows-om, ali sam isključio jer se tromo podiže, a ni ne treba mi dok ne dođe leto svakako.
Isprobao sam nekoliko sličnih programa, najbrže se podiže Core Temp, a jedno Specy brljavi i prijavio mi je da imam preko 92°C CPU, svi ostali programi koje sam probao rade dobro, to jest isto mi prikazuju temperature.
 
Poslednja izmena:
e sad jos da naucim da kloknem sve to, i pobedio sam :D :D :D
ali to definitivno nemam pojma kako da uradim, probao sam u bious da dignem mnozilac ili sta vec, pa se sve zapucalo, pa sam morao da resetujem bios, verovatno je to neka zesca procedura? jel ima na benchu neki tutorial za b450 chipsete kako da OC?

Ako se nisi nikad bavio OC-om, a pri tom imaš 1600X, bolje nemoj ništa da diraš.

Inače, i ja korisitm samo HWInfo za praćenje senzora
 
HW monitor je odličan program za praćenje stanja sistema samo treba da se pazi sa kojim pločama radi...Recimo sa ASUS pločama,npr. x470 prime, je imao velike probleme...sada je to nekako popravljeno ali ne do kraja...
Doduše treba biti fer pa reći i da su ostali programi ovog tipa imali probleme sa ASUS pločama...
 
Nazad
Vrh Dno