Šta je novo?

HYPERX Fury Black 16GB DDR4 3466MHz CL19 - HX434C19FB/16

Aeacus

Poštovan
Učlanjen(a)
07.11.2018
Poruke
52
Poena
60
Ovaj problem iznosim ovde jer je kolega sa posla napravio, čini mi se, veliki propust kada je sagradio gaming only računar.
Elem, sve je on to lepo sastavio, rešio čovek da uzme i sastavi sličan računar kao moj da bismo zajedno igrali Battlefield i druge igre sa drugim ortacima i online prijateljima, slična konfiguracija kao moja s tim da on ima onaj CM MasterLiquid ML360R RGB ili tako nešto i ROG Strix Radeon RX 580 OC edition 8GB jer nije mogao ovde da nađe 1080Ti a ovo mu se učinilo kao dobar izbor.
E sada srž problema je da je on izgleda kupio RAM memoriju koju ja ne mogu da nađem na ASUS-ovom sajtu gde je izlistana ona (QVL) lista podržanih RAM modula :
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...00.2051222480.1547617556-445237917.1547617556

On je kupio ovu vrstu memorije: HYPERX Fury Black 16GB DDR4 3466MHz CL19 - HX434C19FB/16 (Kao u naslovu), e sada taj RAM mu prijavljuje DRAM LED problem na ASUS-ovoj matičnoj ploči i neće da mu baci POST da bi ušao u bios. Dakle RAM nije podržan na onoj listi ali mene zanima šta on sada može da uradi, jel postoji neka mogućnost da se taj kupljeni RAM modul prepozna nekako uz pomoć nekog već podržanog modula, ne želim ništa da mu čačkam jer je sve pod garancijom od komponenti.
Dakle sem kupovine drugog, podržanog i testiranog modula koji je na onoj listi i koji mu verovatno i ne gine, jel postoji neka šansa da mu taj RAM bude ''prepoznat'' od strane ASUS matične ploče na neki način pa makar i da ide u servis, ili je to nažalost nepromišljeno bačen novac na RAM modul i da ne postoji način da se išta uradi povodom ove situacije?
 
Poslednja izmena:
Ne postoje podrzane i nepodrzane memorije, QVL lista je lista memorija koje je proizvodjac testirao i provereno rade, a sama ploca podrzava DDR4 memoriju.

Ako je memorija ispravna, bios update u 99% slucajeva resava problem, naravno njega ce morati da uradi sa nekom drugom memorijom.
 
Onda se izvinjavam jer sam ja sam to tako shvatio nakon što sam čitao na drugim, stranim, forumima o sličnim suituacijama. Ljudi su imali sličan problem kao on i morali su da uzmu RAM modul koji je na toj listi i mogli su da prođu POST ekran i da uđu u bios i nastave dalje sa instalacijom sistema,itd.
Pa pošto on želi da to ide preko servisa, pretpostavljam da će to oni i odraditi? Nikad mi se to nije desilo kao njemu pa mi je bilo čudno kada mi je ispričao i pokazao.
Inače koliko sam imao prilike da vidim, njemu prolaze i BOOT/VGA/CPU LED POST bez problema kao i svi kuleri/AIO pumpa radi, dakle i led na Strix ploči i kartici, i pomoćni ventilatori, samo mu taj DRAM LED svetli žutom bojom i ne može da uđe u bios zbog toga, morao sam i da sa njim proveravam ASUS-ov manual.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi gubio vreme sa servisom i cekao danima da zavrse?

Uzmi svoj ram, skini na fles koji ces formatirati na FAT32 poslednji bios sa sajta za njegovu plocu, bocni kod njega ram i uradi bios update iz biosa i to je to, posao od 5min.

Ako je kupio novo, moze da vrati gde je kupio i trazi da urade update, ali ce biti bez racunara barem nekoliko dana.
 
Meni sa i5-6600K XMP profil je proradio tek kad sam povećao VCCIO na 1.2V, ali je radio sa JEDEC profilima. Neka prvo uradi update UEFI-ja ako već nije.
 
Pa ne mogu mu ja ništa kada sluša ove iz Gigatrona gde je i kupio sav hardver, valjda ga šalju u Nepo Systems ili tako nešto, ići će kolima posle posla.
P.S oni mu to pravdaju da je to tako najbolje zbog hardvera koji je u garanciji. Valjda će mu to osposobiti gaming mašinu u svakom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno