Šta je novo?

Za oca, oko 150 evra

RazbojNick

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2004
Poruke
5,914
Poena
815
- Isključivo nov.
- Može preko iznosa za 2, 3 desetine evra, ako vredi.
- Xiaomi favorit. Ne mora.
- Da glavna kamera ne bude totalno djubre.
- Najmanje 3/32 GB i microsd slot.
- Bilo bi ekstremno dobro da nema usek u ekranu. Ivice slobodno može da ima, čak je poželjno da ekran ne bude cela prednja strana.
- Rad telefona bez zastajkivanja, šlogiranja i kočenja bilo kakve vrste se podrazumeva.
- 4G na našim mrežama se podrazumeva.
- Objavljen 2018. naovamo.
 
Poslednja izmena:
Redmi Note 5 bez konkurencije.
 
Tja. 40-50 € skuplji u odnosu na Moto, glomazniji, osetno teži. Da li mu objektivno treba takav fon.
Nisi naveo koji su još prioriteti. Znam da gabariti umeju da budu presudni, a i MIUI takođe (u negativnom smislu).

Nhf, ali iskustveno u gotovo 100% ovakvih slučajeva:
Kod nezahtevnih/starijih korisnika, najmanje je bitan tehnički aspekat. Bolje uštedi novac.
 
Poslednja izmena:
150e je preko oglasa Redmi Note 5 3/32 nov.

Njima je samo launcher bitan ionako, majka koristila HTC, uzeo sam joj Redmi 5, sa launcherom je njoj potpuno isto.

I da je 100e razlika u odnosu na pomenute Moto modele, vredelo bi doplatiti, nisu za poredjenje telefoni.

RN5 nije nista glomazniji od G6 Play/E5, par mm razlike.
 
Poslednja izmena:
Gde ga nađe za 150€...:) Jer predložili ste 4/64.

Nije ti adekvatan taj komentar uopšte "da je 100€ skuplji". Dodaj 100€ u odnosu na RN5 i imaš Poco. I tako u nedogled. Glup*st.
Svako ima svoje mišljenje, isto kao i pozadinu. Dajte još neki predlog, to me interesuje da pročitam. Prežvakava se po peti put ova tematika.
A najpametnije je da sa ocem ode, ovaj uzme telefone u ruke pa vidi šta mu odgovara.
Ponavljam i stojim iza toga - najmanje je bitan tehnički aspekat. Da si tvojoj majci dao izbor, pitaj je šta bi joj se dopalo. Čisto i sumnjam da koristi sve mogućnosti uređaja a novac uvek vredi uštedeti.
 
Tja. 40-50 € skuplji u odnosu na Moto, glomazniji, osetno teži. Da li mu objektivno treba takav fon.
Nisi naveo koji su još prioriteti. Znam da gabariti umeju da budu presudni, a i MIUI takođe (u negativnom smislu).

Nhf, ali iskustveno u gotovo 100% ovakvih slučajeva:
Kod nezahtevnih/starijih korisnika, najmanje je bitan tehnički aspekat. Bolje uštedi novac.
E5 otpada zbog 2GB.

Koliko ja vidim - G6 ima slabiji čipset, nižu rezoluciju, manju dijagonalu ekrana, a sve to za više novca u verziji 3/32GB. Dimenzije približne, zanemarljiva razlika.
RN5 tek sa 4/64Gb stiže na cenu G6 od oko 190 evra. G6 ne vidim na KhmPhm, a u prodavnicama je 190.
 
@RazbojNick

I za klasu losiju kameru, kao i prakticno nepostojecu podrsku.

@BokiPK

Napisao sam kilometarski post, obrisao jer si u pravu da je prezvakano. Dodao bih samo ovo, pustiti da bira nekog ko se ne razume je medvedja usluga iz vise razloga, mada je i medvedja usluga birati za nekog. Ja sednem, popricam sa covekom 10-15min da cujem sta je njemu bitno oko telefona, pa onda kazem sta i kako, a ako ni sami ne znaju sta hoce, naravno da cu ja izabrati umesto njih, u budzetu koji je odvojen. Da je majka birala, ne bi uzela nista, nosila bi 4 ipo godine star, urnisan HTC 820 i Nokia dumbphone kao drugi jer HTC nije primao dve kartice, a da bas mora da uzme verovatno bi uzela Samsung na bazi toga sto je Samsung dumbphone dobro sluzio pre 10 godina. U oba slucaja bi odluka bila pogresna :D
 
@RazbojNick
E5 mnogo lepo radi sa svoja 2GB (čist sistem). Sa RN je hardverski uporediv G6 plus, ali isto glomazan i skuplji. Malo bolji grip.
G6 Play ima na kp koliko hoćeš, G6 običan ovaj npr

Lično želim da vidim da se nudi još nešto osim Redmi ovde. Nebitni razlozi, nisam im naklonjen.

@sugrađanin :)
jess, u pravu si. Najbitnije je inače da je mob pouzdan.
 
Poslednja izmena:
@RazbojNick
E5 mnogo lepo radi sa svoja 2GB (čist sistem). Sa RN je hardverski uporediv G6 plus, ali isto glomazan i skuplji. Malo bolji grip.
G6 Play ima na kp koliko hoćeš, G6 običan ovaj npr

Lično želim da vidim da se nudi još nešto osim Redmi ovde. Nebitni razlozi, nisam im naklonjen.

@sugrađanin :)
jess, u pravu si. Najbitnije je inače da je mob pouzdan.
G6, play ili ne, nema nijedna na KP. NOV. Prva stavka originalnog posta.
 
@BokiPK
Takvo je trziste, u Indiji i Kini imas pored Mi/Redmi serija Asus Zenphone, Lenovo Z, Nubia Z (mini) seriju, Oppo Realme, itd..

Izbora koliko hoces, od stock Androida do skinovanih, raznih velicina, svi hardverski odlicni. Na EU trzistu imas samo Xiaomi sa tim odnosom ulozeno/dobijeno, zato se i preporucuje ovde.

U Indiji Moto One Power jeftiniji od Mi A2, bez razmisljanja bih uzeo One Power..
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kodiran od operatera i "samo otvoren za slikanje" ne smatram novim kao što mogu da dobijem Note 5 netaknut, upakovan u celofan. Plus nemam nameru da se preganjam s nekim iz Subotice, kad već ne moram.
Opet se vraćamo na temu da hardverski slabiji telefon platim po ceni jačeg. Kad već "tehnički aspekt nije bitan", bitan je zdrav razum.
 
Kodiran od operatera i "samo otvoren za slikanje" ne smatram novim kao što mogu da dobijem Note 5 netaknut, upakovan u celofan. Plus nemam nameru da se preganjam s nekim iz Subotice, kad već ne moram.
Opet se vraćamo na temu da hardverski slabiji telefon platim po ceni jačeg. Kad već "tehnički aspekt nije bitan", bitan je zdrav razum.
+1

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nisu kodirani. Niti zaključani na ikakav način.
Motorola ih direktno isporučuje PIN-u, ovaj ih ih distribuira. Čak je PIN striktni davalac garancije.

A da li bi uzeo takav telefon sa 24 meseci garantnog roka minus neki dan ili RN sa jednom godinom, ok, stvar ličnih ubeđenja. Ima ih i neotpakovanih od operatera (od VIP-a videh na kp, a oni čak i svoje uređaje ne zaključavaju skoro tri godine).

Uostalom, novac je samo tvoj, izvolte ga troši prema svojim nahođenjima :) Zdrav razum se apsolutnno porazumeva i podržavam.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu reći da li su Motorole bolje od Xiaomi pandana, ali znam da rade super i to sve zahvaljujući čistom androidu. E5 ubija kako radi a ima samo 2 GB memorije. O bateriji (4000mAh) koja traje komotno 2 dana ne treba trošiti reči. Gorilla glass i otisak prsta opet retka stavka u klasi. U VIP-u na neo 2 i intarifa za dinar. G6 Play još bolja kupovina u VIP-u. 1080 din keš doplata (poust sa 5400) ali se rasprodala. Nemaju je na stanju. Za tih 1080 din više donosi Giga memorije preko, malo bolji čipset i malo bolju selfie kameru - što je džabe.

E5 za ćaleta vrh, 80eu glanc nove na KP, od operatera. G6 Play za 120 EU. Ja sam preko VIP-a uzeo E5 a preko MTS-a G6 Play. Igrao se malo sa njima pa prodao preko KP. Oba rade kao zmaj. Čak identični fonovi fizički. Pašu iste folije, stakla i futrole. G6 Play čak radi bolje i brže nego Z2 Play (imao i nju).

Doduše, malo je jača cena za G6 Play na KP. Razlika kod operatera manje od 10eu a na KP 40eu.

Preko puta moje firme VIP poslovnica. Mislim da sam im tokom leta nabacio prodaju barem 10tak E5 Motorola (tad je G6 Play bio znatno skuplji). Nekoliko kolega i prijatelja uzelo. Najviše za klince. Svi prezadovoljni. Od komšije klinac igra PUBG na njoj. Kaže da radi odlično. Plus da mu baterija izgura dan (uz igranje više nego dovoljno).

Zbog tvog uslova, nije loše pojuriti G6 Play. Pozoveš ko nudi oglas, ponudiš 110 eu i ako prođe, eto best buy kupovine.

EDIT - 100eu je nova E5 na KP. Ispostavilo se da su oni jeftiniji E5 Play koja je teško...
 
Poslednja izmena:
Pozzz
Da ne otvaram novu temu. Hteo bih zeni da kupim jedan od ovih jeftinijih Leeco telefona. Naravno uzeo bih nesto sa SD procesorom. Vidim da postoje modeli X520 i X526 sa SD652. KOja je razlika i koji ima vise custom ROM-ova?
Postoji li neki bolji model za oko 80-90EUR-a?
 
To su zapravo isti telefoni samo je x526 za internacionalno trzise i Indiju, x522 za americko i nema B20, x520 za kinesko trziste.
Podrska je ista, idu isti romovi za x52x modele.
Telefoni su inace jako kvalitetni i povoljni.
Tesko sta bolje za te pare.
 
Odlični telefoni. Žena ima LeEco LeMax 2 odnosno LeTV x820 a čerkica LeEco Le 2 odnosno LeTV x620. Prvi je aždaja. Pojavio se kad i S7 serija Samsunga kojoj je i pandan (S7 Edge). Ekran 5.7", Snapdragon 820 čipset, 4/32GB, kamera 21MPx Sony sa OIS. Drugi je low budget ali u ceni do 100 eu dobiti fon sa 3/16GB je bets buy. Generalna mana LeTV telefona je slaba baterija.
 
Za te pare ne razmisljaj. Realna cena mu je oko 180.
 
Nazad
Vrh Dno