Šta je novo?

Konsultacija za upgrade

mrljke

Poštovan
Učlanjen(a)
26.10.2016
Poruke
65
Poena
60
Elem, rešio sam do leta da se malo pojačam u svetlu izlaska Wow Classic-a, imam neke ideje pa me zanima da li ili gde grešim. Da napomenem, igram u 1080p i neću ići više od toga, 60hz trenutno ako uleti možda 144hz u budućnosti. Od igara neću igrati ništa jače od tog wow-a (koji bi trebao da ima isti engine kao i poslednji wow) tako da mi je to neki reper, nije mi bitno da bude preterano future proof, šta uradim sada, kad zastari menjaću platformu. U principu, voleo bih da mi Wow radi što je moguće bolje na 1080p a da ne idem u overkill.

-Procesor: - polovan kada naleti. Ovde me zanima koliki mi je upgrade neki i5, ako nije veliki da li da čekam da naleti 7700 na primer, može otključan a i ne mora.

-Memorija: - da li mi je dovoljno da ubodem samo još 8gb iste ili da probam da prodam pa da uzmem uparenu neku. Čini mi se da mi je 2133mhz max.

-Grafika: - e, ovde se najviše lomim. Rešio sam da to bude novo. Nisam dovoljno stručan niti iskusan da bih rizikovao i to mi se ne radi. Prodao bih moju koja je još godinu dana pod garancijom i dodao do 200e za novu. E sad, da li ima smisla da uzimam neku "manju" 1060 tipa zotac 6gb, ili neki rx 580 8g? Nisam siguran da li bih možda mogao da prođem i sa nekom 570 4gb...

Izvinjavam se na malo dužem tekstu i unapred se zahvaljujem na sugestijama.

mate20lite
 
Ako je WoW samo u pitanju,on ti je pretezno procesorski zahtevan, ja sam najvecu razliku video nakon prelaska sa i3 2100 na i5 2500k. Sa RX 580 8GB ima to da leti (mada je trenutno po meni best buy u E**i za 28000din rx 580 4GB i rx 570 4GB za 19000din, ako su domace radnje u pitanju) a mozes i malo jeftinije da prodjes kod ''madjara''...
 
Vidim da ponuda polovnih procesora i nije neka, verovatno ljudi jače procesore menjaju kad menjaju celu platformu pa gledaju da prodaju u kompletu... Pojaviće se nešto valjda.
Možda bih u računicu za grafiku mogao da ubacim i ove igre koje daju uz rx, sigurno ih neću igrati, ako to neko uopšte kupuje.

mate20lite
 
Nazad
Vrh Dno