Šta je novo?

MSI B450 Tomhawk fan speed problem

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Imam problem sa podesavanjem brzine ventilatora na ploci. Bios je identican kao na prethodnoj MSI z97 u3 plus gde je sve radilo bez greske. Ovde sam za sve ventove popalio smart fan control i napravio grafikone kako da se vrte ventilatori u odnosu na CPU temp, medjutim ucita samo najnizu vrednost za obrtaje sto sam postavio i na toj brzini konstantno radi, testiran Prime i na 72 stepena vrti CPU fan brzinom oko 550 rpm a trebalo bi u ovom trenutku da bude bar 1000-1100. Sta moze biti problem?
 
Da li si probao da sa MSI Command Center-om podesiš, ili bez njega ako koristiš, pošto možda njegova podešavanja nuliraju ono u biosu? Da li je najnoviji bios i drajveri?
 
Da li si probao da sa MSI Command Center-om podesiš, ili bez njega ako koristiš, pošto možda njegova podešavanja nuliraju ono u biosu? Da li je najnoviji bios i drajveri?

Nisam ljubitelj tih software-a, jedino koristim mystic light da menjam boju rgb-a, ostalo sve iz biosa menjam. Azurirao sam bios na najnoviju veriziju pri prvom startu, ne znam da li je na prethodnim ver to radilo i da li je najnovi update to poremetio mada nema logike, takodje su i svi driveri najnoviji.
 
Ako neko bude imao ovaj problem evo resenja koje je jedino moguce na ovoj verziji biosa, nadam se da ce nekim update-om srediti u buducnosti. Grafikon radi iskljucivo na DC podesavanjima i uzima vrednosti temperature + 20-30°C, tako da treba vremena da se uhvate idealna podesavanja. Takodje sam nasao i info da preko desktop aplikacije njihove radi normalno, ali da stalno mora da se boot-uje sa windowsom, nisam licno testirao...
 
Probaj Clear Cmos ako nisi. Kontaktriraj korisničku podršku možda imaju neki beta bios (ako želiš da da probaš) i da bi bili svesni propusta, da bi u sledećoj verziji ispravili ovaj problem; ili probaj preko Sw, ništa ne košta.
 
Neka ga sada kada radi ovako, jedino sto cu sigurno uraditi je kontaktirati podrsku i reci problem u nadi da ce ispraviti u sl. verziji.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ako neko bude imao ovaj problem evo resenja koje je jedino moguce na ovoj verziji biosa, nadam se da ce nekim update-om srediti u buducnosti. Grafikon radi iskljucivo na DC podesavanjima i uzima vrednosti temperature + 20-30°C, tako da treba vremena da se uhvate idealna podesavanja. Takodje sam nasao i info da preko desktop aplikacije njihove radi normalno, ali da stalno mora da se boot-uje sa windowsom, nisam licno testirao...

Aj reci samo koju verziju bios-a koristiš? Čeka istu ploču pa da se spremim za potencijalni problem :)
 
Poslednju, 7C02v14. Mada mozda je i do ventilatora. Na kucistu su sa 3 pina na 12V ali su i oni funkcionisali normalno preko pwm na staroj proci, dok su phanteksovi 4pina i bez problema bi trebalo da rade. Pre bih rekao da je do BIOSa, nadam da ce srediti, vidim da su se ljudi zalili i na drugim forumima, tako da ocekujem fix uskoro [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno