Šta je novo?

Foto papir za EPSON štampač a da ne ostavlja mrlje

pmb

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
474
Poena
70
Imam Epson L386 multi...uređaj je odličan, međutim
svaki drugi / treći foto papir mi bude odštampan sa crnom flekom od par centi na dnu
verovatno je do papira, jer toga nema na običnom a4 plain kopir papiru....
trenutno koristim budzetni 160 gr mediarange high glossy photo papir
pa bih da zamenim za neki drugi, ako može preporuka za neki dobar foto A4 papir a da se isplati za razliku od originalnog

koristim originalnu boju, i jos uvek starter kit tj nisam refilovao...
hvala
 
da li neko koristi, i ako, kako mu se pokazao
Lustre PREMIUM glossy A4
"Foto papir za InkJet štampače vrhunskog kvaliteta, visokog sjaja, na PE osnovi, debljine 250g/m
PREMIUM linija je u vrhu proizvodnog programa renomiranog proizvođača LUSTRE iz Turske. Papir je vodo i UV otporan. Format 21x29.7 cm. "
 
Da li si podesio u drajveru da zelis da stampas na foto papiru?
 
da, naravno. samo što štikliram opciju da štampa bez ruba tj. bukvalno preko celog lista ni milimetar odstupanja.štampam uvek iz fotošopa...prikaže se upozorenje da može doci do tih fleka na papiru zbog ivica štampe...može biti da je do papira ili do te opcije...buni me jer u 50% slucajeva odštampa savršeno..za skoro dve godine, odštampao oko 450 stranica ukupno...katastrofa malo za ovaj štampač al šta da se radi :D
 
Ako se desava kod stampe sa tamnim motivima, mozes probati smanjiti zasicenje rucno. Sa www.eci.org skines neki 300% ili 280% kolor profil, pa u PS Convert to profile (recimo ISO Coated v2). Ako tada nema problema, onda je do prezasicenja.

Mada, nije ni to upozorenje dzaba. Moguce da se list malo povije ka glavi stampaca, a ako je pre toga stampao nesto sa mnogo tinte, na glavi ili oko se nakupi viska tinte i onda ona predje na papir. Ako mislis da je ovo, probaj pokrenuti ciscenje glave (trosi tintu bezveze) posle stranice sa velikim zasicenjem ili stampati stranicu po stranicu (jer se onda glava parkira i cisti) ili oprezno maramicom pokupiti (mozes ostetiti glavu ili dovesti do korenja tinte pa posledicno do zapusavanja) tintu. Dovoljno je maramicu uz rub prisloniti, nema potrebe doticati glavu uopste i maramica ce upiti.

Ako mora biti stampa tacno tog formata, proveri da li stampac moze prihvatati nesto veci papir(SR), pa onda belinu opseci.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno