Šta je novo?

Crko disc drive na PS4 CUH-1200. Ima li negde da se kupi kao rezervni deo?

Johnny_z11

Slavan
Učlanjen(a)
24.04.2011
Poruke
758
Poena
215
Kao sto mozete da vidite, crko je disc drive na PS4 (mislim da je CUH-1200, provericu kasnije).
Iz drajva se cuju raznorazni zvuci mucnja vrtenja diska. Te cvili, zuji, okreci, ali ne ide...
Iz ocaja sam probao da ocistim laser, ali ni to nije pomoglo...
Novu igru nece da instalira. Krene jedva, i stane sa presnimljenih mozda 100ak MB.
E sad, ima li negde da se poruci nov disc drive? Jel bi znao neko koja bi otprilike bila cena i da li se isplati uopste?
Ako nema, jel jedina opcija ostaje skidanje sa PS Store? Mislim, jel moze externi neki disc drajv i tome slicno?
Svaki savet i komentar je od pomoci. Hvala.
 
Ako sam dobro razumeo, ne možeš samo zameniti BR drive i nastaviti sa korišćenjem konzole. BR Drive i konzola su upareni u fabrici proizvođača kao vid zaštite i zamena nije moguća.

Još jedna loša stvar je što update firmware-a na konzoli nije moguće uraditi nakon što otkaže BR Drive, tako da više nećeš moći ni da pristupaš PSN čim izađe novija verzija FW.
 
Da, video sam to. To se resava zamenom PCB-a drajva (sa starog na novi drajv). Ima vise snimaka i tutorijala kako to da se odradi, posle cega konzola, igre i diskovi rade bez problema (koliko sam uspeo da vidim, niko se nije posle zalio da nesto ne radi). Samo je sad problem naci drajv u Srbiji a da se ne jurca van zemlje... A verovatno ce morati...
 
Poslednja izmena:
A da probas da prodas i uzmes novi/polovni sony? Mozda je jeftinije..
 
Okreni Virtual Shop, vidi jel mogu da ti srede to, ako neko moze kod nas to su oni
 
Je l zna neko koje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sa Tom Clancy The Division? Hoću da se registrujem na svoj acc a ono mi vraća da kreiram nalog
 
A meni na TV-u slika nešto nije skroz ok, možda neko zna šta je problem... :trust:
 
Nazad
Vrh Dno