Šta je novo?

Koji od ova tri?

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Razmatram koji od ova tri telefona da uzmem u VIP-u. Svi su po 1 din. uz NEO4 paket.

Honor 9 Lite dual sim
Huawei P smart dual sim
Motorola One dual sim

Unapred hvala na svakom korisnom savetu i predlogu.
 
P smart i Honor 9 Lite identični telefoni po hardvefru. Razlika u izradi - staklo/aluminijum i malo bolja selfie kamera na Honoru. A razlika u odnosu na Motorolu je da je Motorola u prednosti jer na njoj čist android koji daleko bolje izgleda i radi nego Huawei EMUI skin i ima veći ekran. Sa druge strane ima manju rezoluciju što nužno ne mora da znači da je mana, jer na tako slabim telefonima manja rezolucija znači brži rad telefona.
 
Doplata za Mi A2 koji je za klasu, ako ne i vise, bolji od navedenih u Vipu uz Neo4 je 4.800din, moze da se podeli na rate, to bih preporucio.

Za kes je doplata 4.300.
 
+1

Iskreno nisam ni gledao ponudu u VIP-u. Sa tako malom razlikom defintivno MiA2. Ispadne 100 din rata za fon.
 
Kao I uvek poslusam savet koji ovde dobijem. Tako i ovog puta otidjoh do VIP-a da pogledam sve telefone jos jednom i MI A2 po preporuci. Telefon stvarno ima jake performanse (narocito kamere) ali mi smeta to sto je poprilicno kabast i meni vrlo nezgodan kako za upotrebu tako i za drzanje u dzepu, sto ja cesto, narocito leti, radim.
No, u radnji mi zapade za oko telefon koji do sada nisam video - Huawei P Smart 2019, koji je nesto slabijih performansi od MI A2, ali uz NEO4 ide bez doplate. Uz to je i manjih dimenzija (pre svega uzi) od MI A2, za mene neka maksimalna velicina koja mi je operativna.
Sta mislite o ovom telefonu? Malo je falilo da ga odmah uzmem ali, kao i uvek, resih da se prvo ovde obratim za savet iskusnijima pre konacne odluke.
Izvinjavam se ako sam dosadan sa pitanjima…..
 
Po meni jako korektan telefon. Slabiji od A2 malo hardverski, verovatno na A2 najveca prednost kamera i cist android. Ali ovaj P-Smart je mnogo lepsi telefon. Bas je vrhunski dizajniran. Ako ti kamera nije prioritet ovaj telefon ce ti zavrsavati posao u 99,9% slucajeva
 
Huawei u toj klasi su za izbegavanje. Sistem im je sam po sebi trom, a posle par updejta postaje još gori (kažu prodavci iz mobil šopa i vip ekspoziture u blizini mog radnog mesta). Po meni ti je bolja kupovina preko VIP-a Motorola G6 Play koja je samo 1080 din na Neo 2. Bolje da uzmeš Neo 2 (sada se dobija 4 GB za net u ovom paketu) i doplatiš tu jednu crvenu za G6 Play. Na strani Motorole su čist android (kao Mi A2), gorilla glass na ekranu, baterija od 4000Mah (P smart po utiscima izgura jedva dan, G6p ide na 2) koju potpomaže još i fast charging, pored 2 sim slota ima i poseban MicroSD slot (na huawei deljen sim/mem slot). Na strani Huawei veća rezolucija displaya (što ne znači i bolji display) i malo jači čipset (što se anulira zbog rezolucije ekrana pa dođe na isto). Što se same memorije tiče, u VIP-u se prodaje slabija verzija P msarta odnosno 3/32 dok se G6 Play prodaje jača verzija odnosno 3/32. Tako da su tu jednaki. Generalno, ako ne igraš igre, bolje je uzeti G6 Play. Barem moje mišljenje. I tako staviti 700 din razlike za preplatu u džep. To na 24 meseca izađe 16800 din što nije malo.
 
Poslednja izmena:
Ako hoces da ustedis na pretplati G6 play je ok.
Procesor je bas prestar i slab. SD430 nije bas stedljiv ali bice malo baterija jaca. Duplo bolja svakako ne.
Druga stvar koja moze da bude bitna je velicina ekrana i dizajn koji je 3x lepse odradjen.
Kamera ne verujem da je bolja na motoroli
 
Telefoni slični a 16800 manje, doduše za 24 meseca. Al opet, ne vredi P Smart tih dodatnih 16k. Slike na G6Play najbolje u klasi. Uzeo sam ja G6Play u MTS a E5 u VIP-u (e5 isti fon samo sa giga mem više, čak i maskice iste pašu). Oba prodao naravno. Uzeo sam ono što mogu da prodam po ceni na kp odnosno gde ne gubim novac. Uzeo bih ja G6 Play i u VIP-u ali tad je razlika bila 10tak hiljada a sada oko jednu crvenu.

BTW - raspitao sam se u VIP-u i kažu da trenutno G6 play nema na stanju.
 
Pa zar nije Motorola One bolja od G6 play?
A sto se tice P smart, u pitanju je model 2019 sa 64GB interne memorije i 3400mAh baterijom.
 
Poslednja izmena:
To nije napisao. Ali, nisam bio lenj pa sam skočio do VIP-a (preko puta moje firme, visimo stalno ispred na puš/kofi pauzi). Bacio sam pogled na P smart 2019. Stigo im juče, nisam ni znao da ima model za 2019.-tu. Izgleda vrh. Nema notch samo krug za kameru. Notch me je nervirao samo tako. Najluđe, što na Neo 4 i stari P smart i novi koštaju 1 dinar.
 
Dobro da smo se na kraju razumeli…...dakle, da li je to dobra kupovina u odnosu na ostale telefone koje smo ovde spominjali? Ili je preporuka, ipak, nesto drugo?
 
Zbunilo me što si stavio Honor 9 Lite jer je on bukvalno identičan kao prvi P smart po hardveru. Zato i nisam razmišljao d aje u pitanju novi P smart.
 
Nazad
Vrh Dno