Šta je novo?

Ne mogu da upalim kompjuter sa novom R9 390 grafickom kartom!?

Mookey

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2006
Poruke
497
Poena
320
Pozdrav svima,imam veliki probem i ne znam kako da ga resim pa molim za pomoc.
Kupio sam novu R9 390 8GB grafiku i sa njom jednostavno kompjuter nece da se bootuje,cak nece ni u Bios da udje,monitori su jednostavno mrtvi. Imam i integrisanu grafiku na ploci preko koje sve radi ok,cak i kada je ova R9 ubacena,ako je u BIOS-u nasetovano da ucitava preko integrisane,sve radi ok,ali cim u BIOS-u promenim da mi primarna bude PCI kartica,jednostavno nece da se upali. Svi cooleri rade,ali sem toga,nema znaka zivota.
Skidao sam je jedno 5-6 puta misleci da sam je lose ubacio,ali nije ni do toga.
Imam MSI B85-G41 PC MATE plocu i i5 4670s procesor. Napajanje mi je Chieftecovo 650w.
VIdeo sam na sajtu proizvodjaca da je preporuceno napajanje 750w za ovu grafiku,jer je ona 512 bita i zahteva dva kabla za napajanje,ali mi je cudno da moje napajanje koje je odlicno ne moze da pokrene cak i kad iskljucim sve i ostavim samo grafiku spojenu.
Da li iko ima pojma sta bi mogao da uradim i da je osposobim jer sam staru prodao,a sad ne znam koju drugu grafiku da kupim jer sam ovu dobio veoma povoljno.
Hvala unapred na odgovorima!!!
 
Mozda da odradis update BIOS-a maticne ploce.
 
Bios je poslednji,mada sam opet skinuo zadnju verziju i flashovao za svaki slucaj,ali opet nista
 
VIdeo sam na sajtu proizvodjaca da je preporuceno napajanje 750w za ovu grafiku,jer je ona 512 bita i zahteva dva kabla za napajanje,ali mi je cudno da moje napajanje koje je odlicno ne moze da pokrene cak i kad iskljucim sve i ostavim samo grafiku spojenu.
Pa jesi li utakao te kablove u graficku?
 
Probaj u drugi PCI-E slot, probaj drugu grafu,uradi clear Cmos, otkači kabel od integrisane, ugasi Fast boot u biosu ako upaljen, proveri da li grafa dobro leži(izvadi, vrati, kućište stavi u horizontalu, baz šarafa za grafu),,,
 
Hoce neko da se kladi da NIJE utakao 2 naponska kabla u graficku vec samo jedan jer drugog nema?
 
Jesi li ti tu kartu proverio pre nego što si je kupio, što kaže bombaš, jel to uopšte radilo ili ti je neko "povoljno", prodao neispravnu karticu?
 
Poslednja izmena:
Moguce je da je neispravna, ali i ja bih se pre kladio da nije ustekao oba kablica u tu furunu. Ali, cini mi se da ipak ukljuce monitore i ispisu da nije povezano napajanje? Mozda to ne vazi za 390?

Na ovo upozorenje mislim:

b0498f7a_error.jpg
 
Poslednja izmena:
Drugari,pa nisam retardiran,utakao sam kablove,oba ;) Otkacinjao sam,je 15 puta i ponovo kacio,skoro sve sam probao,ali nece,pa nece. Jedino nisam probao taj drugi slot za grafu,ali cisto sumnjam da ce i tako raditi. I povoljno sam je dobio jer sam imao popust u jednoj od jacih firmi,a inace je nova ;)
 
Jel to ona rudar tura iz emija sto je bila kratko na akciji? [emoji23]
 
Da nije neki šlogirani majning bios na njoj... Nije nemoguće.

Dok je 390 u kompu i ti u desktopu sa integrisanom, šta ima pod device manager/display adapters? Je l' se uopšte očitava 390-ica.
 
Ne znam otkud samo NOVA R9 390, kad se duze od 2 godine ne proizvodi taj model?!
Probaj karticu na jos jednom racunaru, ako ne radi - nosi je na reklamaciju.
Ps. I sta je to, povoljna cijena, cisto da se zna?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probati kartu na drugom racunaru. Il je mrtva ili je flesovan los bios na njoj. Postoji i minimalna sansa neke nekompatibilnosti sa plocom/napajanjem ali je u domenu teorije.
 
Ma vracam je sutra i uzimam 1060 od nekog drugog prodavca,nek se nose ovi vala
 
Koji model R9 390 imaš?
Ja imam tu grafičku i ona pod punim opterećenjem vuče nešto više od 200 W.
Tvoja napojna je dovoljna za nju.Meni tu nešto smrdi na neispravnu grafičku a jedini način da to ustanoviš je da je isprobaš u drugom kompu.To si trebao davn ouraditi.
 
Nazad
Vrh Dno