Šta je novo?

Kuciste do 9k RSD

H4wkeye

Cenjen
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruke
505
Poena
170
Kao sto naslov kaze, koje bi kuciste preporucili za do 9.000 izmedju ovih modela:

1. MS Industrial Metropolis PRO
2. Sharkoon TG5
3. Cooler Master MasterBox MB500

Ili neko cetvrto ako ima. Meni se od ovih 3 najvise svideo Metropolis PRO. Stim sto bih njemu dodao jos 3 ventilatora, dva napred i jedan gore, sobizrom da dolazi samo sa jednim pozadi.
 
Poslednja izmena:
Tačno sam znao da će sva 3 kućišta koja je naveo da budu akvarijumi sa nula protoka vazduha...nisam ni morao da tražim. Ok, onaj Cooler Master je polu-akvarijum s onom glupavom pločom koja pokriva gornju polovinu pa CPU nema odakle da dobija vazduh spreda...
 

Fino izgleda ovo. Bas cu da bacim pogled posle. I da, omasih podforum. :d

@Jurodivi Znam da protok vazduha nije kao kod nekih kucista sa mrezastim/otvorenijim prednjim delom ali gledao sam sve zivo oko ove cene da je ok dizajn, cable management itd (i da mi se svidi) i maltene sve je takvo. :smash:
 
protok vazduha nije kao kod nekih kucista sa mrezastim/otvorenijim prednjim delom

Ne da je malo gori nego nije nikakav, to je problem. Gro tih akvarijuma (pogotovo ovi što si pomenuo) ima skoro kompletno blokiran usis vazduha...da je samo donekle, ne bi bilo strašno i rešilo bi se kvalitetnim ventilatorima (što je opet dodatni trošak). Baš skoro je jedan forumaš pisao o njegovim problemima s temperaturama u jednom takvom MS Industrial kućištu, i rešio ih je prelaskom na drugo koje nije oklopljeno staklom sa svih strana.
Realno, tebi bi i MS Industrial Cyclops V ili Cyclops III završio posao za trećinu para, ali...
Elem, taj Fractal Design je dobar, kao i NZXT H500 koji je predložio Dovahpig.
 
Koliko vidim ovaj NZXT H500 je isto zatvoren napred, ima samo sa strane rupice. Isto kao i Metropolis Pro, ima rupice sa strane a napred plastiku. Dok ovaj Sharkoon je staklo. A kada bi stavio napred dva ventilatora i gore jos 2, plus 1 pozadi sto dolazi uz kuciste, verujem da bi protok bio ok onda? Msm ja trenutno imam kuciste staro 8 godina, ocajan cable management i sve je zbucano pa i sa njim imam odlicne temperature. :d
 
Poslednja izmena:
Uzmi Fractal i ne razmisljaj :)

Te sto imaju staklo/plastiku napred ne bih razmatrao uopste.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim ovaj NZXT H500 je isto zatvoren napred, ima samo sa strane rupice. Isto kao i Metropolis Pro, ima rupice sa strane a napred plastiku

Ako pogledaš bolje, ti otvori kod H500 su veći i brojniji i ima mnogo više prostora između ventova i prednjeg panela. U poređenju sa FD Meshify je i dalje relativno zatvoreno ali opet dosta bolje od Metropolisa. Generalno, dobro i provereno kućište.
Ako i dalje nisi ubeđen, sa Fractal Designom ne možeš da promašiš. Mada, vidi prvo kako te služe stock ventovi na njima pa ako baš treba onda razmičljaj o zameni...

Ja sebi gledam Thermaltake P3, malo je izvan tvog budzeta al je interesantno

Voleo bih da naprave ITX verziju nekog takvog "open bench" kučišta...ako već moram da ga nosim do obližnjeg vulkanizera na izduvavanje s vremena na vreme (a mora, videće više prašine nego klasično kućište), da makar bude zgodno za nošenje, heh.
 
Poslednja izmena:
Ima na aliu šta oš
b649129005bb254b116a1b7ae97f8bc6.jpg
 
Zanimljivo...ali nepraktično, na stolu bi zauzelo dosta mesta, plus ništa nije zaštićeno.

U zadnje vreme razmišljam da prodam Define R4 i dodam za Rajintek Thetis, hoću kompaktnu mašinu. Planirao sam apgrejd u toku godine i to u SFF kućištu, ali ko zna da li ću moći, kinta treba za druge stvari, pa da prebacim ovo šta imam u Thetis dok se ne steknu uslovi...
 
Nazad
Vrh Dno