Šta je novo?

Preporuka za matičnu

angelico

Poštovan
Učlanjen(a)
04.08.2015
Poruke
13
Poena
54
Da li možete da mi preporučite kvalitetnu matičnu ploču za ovaj setup:

  • AMD Ryzen 5 2600
  • 16GB DDR4 2600/2666 MhZ (da podržava ddr4 3200Mhz 32GB)
  • AMD Radeon RX 580
  • SSD Sata 3
 
Do koliko para? I moze li madjari ili mora nase

Kvalitet mi je u prvom planu, koliko košta u drugom. Treba mi da podržava one komponente gore i da nema poznatih problema sa crkavanjem u kratkom roku, pregrevanjem, voltažom, zakucavanjem biosa, neprepoznavanjem uređaja, štucanja u toku rada, da limitira brzinu rada ostalih komponenti i sl. Neću koristiti za OC osim one turbo boost funkcije što ide uz Rajzen. Hteo bih da nije mađarska konekcija ili KP. Pretpostavljam da tako nešto može da se nađe do 200e?
 
Asrock x470 k4 gaming

ASRock K4 je dobra ploča ali Intelova Z370 verzija. AMD-ov K4 je meh...

Još jedan predlog: Asus Prime X470-Pro. Ona i MSI Pro Carbon su najbolje mid-range ploče (i Asus X470 Strix-F, ali je skup)...mada, ako će samo za turbo boost na 2600 možda su i overkill, tu bi i MSI X470 Gaming Plus završio posao za manje para.
MSI nema offset voltaže u BIOS-u, što je malo nezgodno za PBO...osim ako su dodali u nekom BIOS update-u? Išao bih na taj Asus čisto zbog boljeg BIOS-a...
 
Ako ide na auto-OC/PBO nedostatak offseta je mana...mislim, neće da mu sprži ništa ali može da gura veće voltaže nego što treba. MSI je dobar kad se ručno klokuje, onda sam namestiš voltažu...
U suštini, biće ok koju god da uzme, komplikujemo.

Videh par puta da su neke MSI ploče dobile offset sa BIOS apdejtima, ali ne znam tačno koje...
 
Pogledao sam na netu za Msi x470 gaming pro carbon. Kvalitetna je i ima solidne reviews, a ni PCB reviews nisu losi. Samo me brinu 2 stvari:

1. Korisnici su prijavljivali da je x370 imala problem sa brikovanjem biosa kod updejta, tako da ne znam da li ova pati od iste boljke
2. Ne mogu da nađem ovu ploču na stanju kod velikih prodavaca (Gi, Wi, Em)
 
Mislim da mu je to sve overkill. Mislim da bi Gaming Pro vec odradila taj posao, a cak i B450 verzija Tomahawk / Gaming Plus a da se preostali novac ulozi u nesto brzu memoriju, hladjenje, itd... Ne treba mu ni offset voltaze ni nista cim ne planira neki OC (mada iskreno trebalo bi).

Ali do 200e, MSI X470 GAMING PRO CARBON je definitivno najbolja ploca za te novce.
 
Ok, videcu sa velikim prodavcima jel moze da se poruci i koja je cena. Nisam u zurbi

Kad govoris o "Mađarima", da li mislis na kupovinu 1) od nekog ko ide tamo, po ceni koja je u radnji; 2) da sam odem do Mađarske i kupim uz povrat poreza ili 3)narucivanje iz Mađarske preko neta?
 
"Mađari", uglavnom oni "naši Mađari", preko K&P kao Fanta itd.
 
Cemu X470 ako neces da radis OC? MSI B450 Tomahawk ili Gaming Plus su odlicne ploce, ostalo ulozi u bolje napajanje, veci SSD itd.

Dopro pitanje :) Nisam shvatio x470 kao OC chipset, nego kao nešto novije sa boljom podrskom i performansama. U principu, nisam vezan za x470. Kada mi je preporucena MSI Carbon Pro, pogledao sam dosta review-ova o ploci, cipsetu, itd, i cini mi se da je cipset veoma kvalitetan i da i bez OC pruža odlične performase.

Uvek kada sam kupovao nešto da mi traje dugoročno vodio sam se politikom da uređaj ne radi na 100% svojih kapaciteta, nego da bude malo jači nego što mi zaista treba. Tako su mi sve stvari trajala mnogo duže, a nisu pravile problem u toku rada (te mi je trošak po mesecu/godini na kraju bio manji nego da sam uzeo nešto jeftinije i manje kvalitetnije, što bi mi isto radilo posao).

Bitno mi je da ploca ima podrsku bar za ddr4 3200Mhz, da ugradim posle neku kvalitetnu memoriju 2x16gb kad pojeftini, i da radi odlično sa rajzenom 5 (2nd gen). I naravno da nema bugove koji će mi pokidati živce.

Pogledacu reviews za obe ploče što si mi preporučio, možda mi zaista rade posao.

P.S. Napajanje mi je zadnje na listi pitanja, kad skontam koje sve komponente hoću :)
 
MSI nema offset voltaže u BIOS-u, što je malo nezgodno za PBO...osim ako su dodali u nekom BIOS update-u?

Izgleda da su ubacili offset sa poslednjim update, ne znam da li za sve ploče, ali za par njih ima potvrda od strane korisnika sa hardwareluxx foruma.

MSI B350 Tomahawk

MSI B450M Mortar

MSI B450 Gaming Plus Carbon

Tako da postoji velika verovatnoća da su i ostale ploče dobile mogućnost za podešavanje offseta.

Dodata je izgleda funkcija i za podešavanje Bclk frekvencije (vidi se na screenshotu nove BIOS verzije za MSI B450M Mortar).

Pošto slike mogu videti samo ulogovani članovi hardwareluxx foruma, preuzeću dve ovde u prilogu.
 

Prilozi

  • MSI_SnapShot_00.jpg
    MSI_SnapShot_00.jpg
    195.9 KB · Pregleda: 36
  • MSI_SnapShot_02.jpg
    MSI_SnapShot_02.jpg
    175.3 KB · Pregleda: 34
Ne mogu da se setim koliko razlike ima između X470 i B450 verzija Gaming Plus-a...
Mislim da X470 Gaming Plus ima za nijansu bolje MOSFETe od B450 i da B450 Tomahawk koristi potpuno isti VRM ili takvo nešto...nije neka razlika, uglavnom.

@Accuphase

Hvala Bogu...ako sada imaju te opcije u BIOS-u, MSI je definitivna preporuka za low/mid range ploče.
 
Nazad
Vrh Dno