Šta je novo?

Zamena priključka na HDMI kablu?

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
438
Poena
320
Neki divljak mi je silovao i razje6ao priključak na HDMI kablu (žičice unutar priključka su se deformisale) pa me zanima da li je moguće zameniti (na licu mesta) priključak na HDMI kablu Type A (standardni), pošto je kabal dužine 20m i ide mi od plafona (projektora) do računara pa iz tog razloga ne bih baš da menjam ceo kabal, koji pritom uopšte nije jeftin?
 
Lakše bi ti bilo da zameniš tog divljaka nego taj priključak da sečeš i letuješ novi, a i taj novi bi trebao da kupiš pa onda nemaš potrebe da menjaš već da ostaviš taj novi.
Šalu na stranu, mislim da ne može da se dobro nabudži kabal, mora da se kupi drugi.
 
Poslednja izmena:
Teoretski, lakše bi bilo nastaviti žice tj. iskoristiti drugi kabal za to s'obzirom da je 19 pinova prilično stisnuto i pipavo, čak i za iskusne.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Najlakše kupiti novi kabel ili produžiti, inače postoji varijanta i bez lemljenja samo problem što su potrebna i klešta(teorecki bi moglo i bez njih?):
2a521732-6d6b-4d6e-81f6-e38e3c605c46.jpg7d134ddc-8e9d-4f3e-9ee6-75a52474739e.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi na preporukama :) U pravu ste, nisam brojao žice, 19 je stvarno mnogo da bi to ispalo kako treba, tako da je mnogo jednostavnije i sigurnije, a ipak i jeftinije, da uzmem novi kabal, je6em ga..
Poručiću neki sa aliexpressa, vidim da su tamo mnogo jeftiniji nego kod nas :)
 
Nazad
Vrh Dno