»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
      Prikazani rezultati od 31 do 42 od ukupno 42

Tema: Apple od dobavljača traži da smanje cene komponenti za iPhone

Member Avatar korisnika arcibalde
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.352
      2. Moja mašina
        • CPU: E5200
        • MoBo: Msi G31
        • RAM: 3Gb DDR2
        • VGA: Palit 9800GT 512MB
        • MON: Samsung 943nw
        • HDD: WD 320Gb
        • OPT: Pioneer DVD RW
        • Case: CoolerMaster neko
        • INET: DSL
      3. Ovo je strašno. Premijum telefon treba da košta a ne ovako. 1000 pišljivih evra za premijum proizvod. Taj telefon treba da košta MINIMUM 10.000e. Trenutno svaka šuša može da gladuje i rmbači celo leto i opa eto premijum telefona. Sramota. Užas. Zato i propadaju, telefoni su im nedovoljno skupi.

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2018
        Poruka
        30
        Citat Citiram korisnika: DusanMilosevic Pogledaj poruku
        Svako za svoj novac kupuje sta hoce i sta mu se isplati, ali javno tvrditi da je honor ili poco manje vise tu negde osim kamere sa Note 9 Samsungom ili IP XS/ Max je u krajnju ruku smesno, Ako mislis na funkcije telefona, da u pravu si, zove i salje poruke isto kao oni, viber,wa, fb itd isto rade na njima (manje vise) ali nije to poenta.
        Ja ne znam koliko godina imate, i cime se bavite i necu ulaziti u to, ali mogu se osetiti slobodno da vas pitam da li ste nekada koristili, a pogotovo u zadnje vreme neki flagship telefon? ako jeste, onda ste itekako svesni da posle njega nema povratka na budzet telefone i da je to jednostavno klasa iznad, kako youtuberi kazu: Da, oni svi rade isto samo OVAJ to radi bolje! a posle toga idu i drugi faktori: premium osecaj, zadovoljstvo koriscenja, osecaj pripadnosti, lepota, kao i da te ne ostavlja ravnodusnim svaki put kad uzmes teleefon u ruke i posle godinu, dve dana..
        Svi smo mi razliciti, zavisi od toga da li volis tehniku, da li si upoznat uopste sa novom tehnologijom i da li to vidis kao nesto na sta bi potrosio pare, ako nisi u tom fazonu nema potrebe ni pricati na forumu kako je to sve isto jer ovde su ljudi entuzijasti...
        Nekada je ovaj termin oznacavao zanesenjake sto nesto cackaju oko tehnike. Overklokeri, modifikatori, ljudi koji budze programiraju mikrokontrolere, prave svoje racunare i slicno. Kada i kako se to prelilo na svakog ko kupi gedzet od 1000 evra nisam bas siguran, ali bi rekao da ti bas najbolje ne razumes sta znaci biti entuzijasta za tehniku. Slicno je i za softver. Ako menjas firmver na uredjaju to je entuzijazam ali nije entuzijazam ako imas uplacenu pretplatu za Adobe Photoshop.

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2018
        Poruka
        540
        Aman rekao sam da su uglavnom ovde na ovom forumu entuzijasti, sta sam lose rekao?! U prevodu ovde vecina ljudi upravo to radi ili se bave nekom it oblasti ili fotografijom ili sta vec, ne trebaju im pridike kako da potrose novac, pogotovo ako neko ne pita u svojoj kreiranoj temi za misljenje dal fon od soma ili 200e.. u cenu je problem i sta sam pogresio?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        2
        Apple ce sada nuditi usluge i preko Alexe i Samsung smart TVa, jer im je prodaja hardvera dosta pala (inace prestaju sa objavljivanjem broja prodatih uredjaja), pa da bi odrzali profit moraju na kompromise, kako bi im prodaja usluga nadomestila gubitke na hardveru. Ima na Guardianu, koga ne mrzi da gugla.

Inace sve je relativno. Ako kiriju plati skoro 2k evra, da li ce da kupi telefon od 700 ili 1200 evra ne pravi razliku. Ovo je pogled iz inostranstva, gde ipak gomila Nemaca nosi 3 4 god stare Samsunge i iPhone6 jer naprosto cene svoj novac i ne trose ga ako im nije neophodno.

Ako u Srb ima 500 evra platu, sa kojom sve mora da plati i spoji kraj meseca, tu je itekako bitno dobiti sto vise za manje para, i besmisleno je razmatrati iPhone Xx, kada 80% funkcionalnosti i najnovije tehnologije mozes da dobijes za ispod 400 eur.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk
        Menjao ikac2000 : 15.01.2019. u 20:51

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        2.895
      8. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      9. I ja se dojmim da će iCompany polako da težište stavlja na servise, a ne na uređaje.

Možda (ne baš tako skoro, ali jednom) možemo očekivati i third party uređaje sa iOS.
        Menjao NShappy : 15.01.2019. u 21:20

Member Avatar korisnika sam633
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        4.373
        Eno, oživljavaju iPod u susednoj vesti.
        Igoritza:"Necu se ja vala ovde vise nikad registrovati."

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2018
        Poruka
        87
        Citat Citiram korisnika: DusanMilosevic Pogledaj poruku
        Svako za svoj novac kupuje sta hoce i sta mu se isplati, ali javno tvrditi da je honor ili poco manje vise tu negde osim kamere sa Note 9 Samsungom ili IP XS/ Max je u krajnju ruku smesno, Ako mislis na funkcije telefona, da u pravu si, zove i salje poruke isto kao oni, viber,wa, fb itd isto rade na njima (manje vise) ali nije to poenta.
        Ja ne znam koliko godina imate, i cime se bavite i necu ulaziti u to, ali mogu se osetiti slobodno da vas pitam da li ste nekada koristili, a pogotovo u zadnje vreme neki flagship telefon? ako jeste, onda ste itekako svesni da posle njega nema povratka na budzet telefone i da je to jednostavno klasa iznad, kako youtuberi kazu: Da, oni svi rade isto samo OVAJ to radi bolje! a posle toga idu i drugi faktori: premium osecaj, zadovoljstvo koriscenja, osecaj pripadnosti, lepota, kao i da te ne ostavlja ravnodusnim svaki put kad uzmes teleefon u ruke i posle godinu, dve dana..
        Svi smo mi razliciti, zavisi od toga da li volis tehniku, da li si upoznat uopste sa novom tehnologijom i da li to vidis kao nesto na sta bi potrosio pare, ako nisi u tom fazonu nema potrebe ni pricati na forumu kako je to sve isto jer ovde su ljudi entuzijasti...
        Morao sam da odgovorim na ovako snobovski post. Kao korisnik nekoliko generacija ajfona prebacio sam se na android i to konkretno na honor 8x. Razlog prelaska je kvalitet izrade flegšip telefona, konkretno ajfon 5 i ajfon 7 plus, na prvom sam mučio muku sa baterijom a drugi čim sam otpakovao krckao je pri dodiru ekrana gde sam od ovlašćenog servisera dobio info da moraju da se zamene neke gumice i da to ne podleže garanciji!!
        Kraj mojim mukama se nije nazirao s obzirom da je i baterija na 7 plus rapidno slabila te sam odlučio da dignem ruke od čuvene jabuke i kupim kineza. Nakon 3 meseca korišćenja istog, mogu da kažem da sam prezadovoljan potrošenim novcem i tvrdim da se od čuvenog ajfona razlikuje u negativnom smislu u par stavki kao što su tastatura i kamera. Jedini ajfon sa kojim sam bio prezadovoljan je 6s plus. To da se ne može preći sa flegšipa na telefon obični smrtnika je čista glupost naročito u eri odličnih jeftinih kineskih telefona.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2018
        Poruka
        540

Apple od dobavljača traži da smanje cene komponenti za iPhone

Ja sam koristio iphone of 1 generacije, i uvek su bila klasa za sebe, pravi upgrade sledeci sam doziveo sa 4s zatim sa 6i 6plus modelom, preskocio sam 7 jer mi nije bila nista specijalno dok su moja devojka i sestra naravno opet nastavile da upgraduju bespotrebno... kada je izasao 8 i 8 plus, presao sam na samsung jer sam mislio da definitivno ne odustaju od ‘zastarelog, klasicnog dizajna’ dok je konkurencija ozbiljno postavila dizajnerske komplekse applu.. zatim X koji sam resio da uzmem ali sam otisao na Note 8, a zatim i N9. I na kraju sam uzeo Xs kao sto sam hteo.. uglavnom ceo zivot koristim iphone od cini mi se 14 godina kada je izasla prva generacija, nikada nisam imao neki apple eko sistem (racunar, lap top, tablet...) uvek su to bili android uredjaji kao i windows racunari.. ne treba mi telefon za posao zato sam slobodan da ih menjam i isprobavam sve sto mi se svidja, nemam nista protiv kineza i prvi bih nosio oneplus 6 za 450e crveni, ali nemaju servis ovde! Honor i xiaomi mi se ne svidjaju, pogotovo miui a nisam neko ko rutuje telefone..
        uopste ne hejtujem kineze samo nemojte molim vas da govorite kako Samsung Note 9 i Iphone x rade isto kao Honor!

Sent from my iPhone using Tapatalk
        Menjao DusanMilosevic : 16.01.2019. u 02:43

Member
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        419
        Citat Citiram korisnika: LazaNS Pogledaj poruku
        Hehe, super poredjenje, svako ko jede Milku je kompleksas
        Bukvalno je ista stvar u pitanju.
        Milka jedna od najgorih čokolada. Tako da je to loše poređenje.

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        4.160
        Malo im sto njihova kompanija vredi bilijardu dolara jos imaju srama da traze od dobavljaca da smanje cenu.Cena telefona je otisla u nebesa.Kada je izlazio iPhone X rekli su kako ce biti najskuplji uredjaj, sledece godine su izbacili jos skuplji uredjaj u odnosu na proslogodisnjeg.Koristio sam iPhone i ima nekih sitnica koje mi se svidjaju u odnosu na Android, ali NIKADA ne bi menjao nijedan Android telefon za iPhone.Dzaba im fluidnost u sistemu, bez bagova itd., telefon ne vredi tolike pare.Svi ostali telefoni nakon par meseci od izlaska padne im cena ubrzo, dok kod iPhone treba sa prodje par godina kako bi bio mnogima dostupan.Kada se uporedi ovaj i proslogodisnji iPhone, nema neke sustinske razlike, malo ga nasminkaju i ajde.Za 2-3 godina, pazite, ode preko 2000 eura.A mozda za nekih 5-6 ode i na 3000.Deru!!!Vise ni Androidi ne baguju kao nekada, ne znam da li ste primetili.Ali budimo realni koliko nas koristi telefon duze od 3 godine.Pogotovu oni koji imaju pakete preko operatera.Meni krajem godine istice ugovor i verovatno cu se bar na dve godine oprostiti od Samsunga i preci na Huawei.Taman ce se verovatno u to vreme i dobiti neki poklon uz to tako gde ces bolje.

Member Avatar korisnika djpaan
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        771
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4440@3.1GHz
        • MoBo: ASUS H87M-E
        • RAM: 4096MB Kingston BEAST
        • VGA: Integrisana
        • MON: SONY TFT LCD SDM - P82
        • HDD: Intel 120gb 330 ssd
        • Case: Thermaltake TR2-550 pp
        • SND: SB Live 5.1 @ JBL
        • LAP: Thinkpad T450
        • TV: DELL 2311U
      17. prodaja je morala da padne jer se trziste zasitilo telefona. U smislu da ce naravno manje ljudi kupoiti 5. put za redom novi telefon, nego sto je to bio slucaj kada se pojavio iphone npr.

Drugi bitan razlog pada: ne mozes racionalizovati cenu 1000 usd za TELEFON, kad za taj novac mozes da kupis LAPTOP istog proizvodjaca. Nema opravdanja, manji je displej, slicne komponente.

Treci bitan razlog pada prodaje: ocekivlai su da ce oko milion ljudi zmaeniti baterije na svojim starim telefonima (6, 6s). U programu zamene je bilo 11 miliona ljudi. dakle, 11 miliona manje prodatih primeraka novih telefona. Zasto bi neko promenio sad telefon...
        I don't have attention disord... look a dancing banana!

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        40.051
      19. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      20. Mozda i bitniji razlog je sto su i telefoni 2-3 godine (pa i vise) stari sada skroz OK, znaci negde iPhone 5 ili 5S/S5 timing.
        Oni stariji su morali da se menjaju, jer su i sajtovi namerno postajali tezi, i stariji telefoni nisu mogli da ih krosite prijatno
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •