Šta je novo?

Xiaomi Mi9

To smo odmah pretpostavili. Mi8 sa gcam ima da briše pod sa mi9 što se tiče kamere.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk
 
Nisam ja rekao za džabe da ga preskačem [emoji6]
 
Nije da nema poboljsanja, fine izmene u odnosu na Mi8 ali tesko da prelazak vredi, makar ne sada na pocetku prodaje.
A desetka ce biti haos. [emoji4]
 
Desetka je i moj sledeći pik (pod uslovom da će raditi gcam) . Realno sa mi8 sam i više nego zadovoljan. Odavno me neki tel nije ovako oduševio.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Desetka tek za godinu dana, do tada ko ziv ko mrtav :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa to.. kapiram da je sledeći ipak mix3s sa s855 i nadam se nešto većom baterijom :) mada ako odu na ovih 48pixela onda ništa ni od njega.

Velika šteta što S10 ima exynos

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
3s ako bude sa vecom baterijom al istim kamerama kao na mi8 i sd 855 bice top kupovina..
Da, steta za s10, kompletan mob, samo ga taj Exynos ubi..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ko vam brani da jurite Zmaja? [emoji16]
N9 i S10 za Usa trziste takodje top prica. [emoji4]
 
Nije problem uzeti, problem je garancija..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa dobro, ni za Xiaomi na KP nemas validnu garanciju. Ne racunam ove 6-12m. [emoji4]
 
Nemam, al je mob 350e,a ovi ne bi bili ispod 600 :D
Ove pare bih mozda i mogao nekako da prezalim. :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je tacno ali opet sta moze da podje naopako tu? Jedino ako postoji neki problem sa citavom serijom. Ovako nema sta da ne radi kako treba. Uostalom Samsungova podrska i servis kod nas su odlicni, tako da i ako bi se nesto desilo lako bi to resio. [emoji4]
 
Na dva Samsunga sam menjao 2 displeja, pojavile se linije debljine 1cm.. Telefoni bili stari par meseci. Dobra je podrska i ja sam pisao da mi je to najveca prednost Samsunga. Pro mobi mi je menjao displeje za sat vremena a jos su mi i 50m od zgrade :D
Problem je sto je displej npr 250e ako nije fon u garanciji, a ko zna za s10 mozda i skuplji :)
Zato kazem, bez garancije za te pare ni lud..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je onda druga stvar. To je ona cuvena "koga zmija ujede i gustera se plasi". [emoji23]
No dobro, da ne idemo vise u off. Zakljucak je da ce i devetka ici stopama osmice. Kad bude dosao na nekih 400€ pa kasnije i ispod toga, ponovo ce biti best buy. [emoji4]
 
Uh kad bi stigao na globalno trziste, mada koje su sanse..
 
Bice verovatno Lite verzije za ostatak sveta. [emoji4]
 
Priča se da će možda biti i global jer su stavili NFC u njega

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Onda bi to bila top prica. [emoji4]
Kakav je taj 712 u odnosu na 660 i 710?
 
Prakticno identican.

5afa7488f0d0d9f9868801e1f69c7c4a.jpg
 
Poslednja izmena:
Znaćemo možda već preksutra, kad bude svetska promocija Mi 9 na MWC u Barseloni.
 
Na Gsm Areni pise samo octa core, pa zato i pitam.
660 ima 2 puta po 4 jezgra (Kryo) a 710 kombinaciju 2+6.
 
SD 660: 4xA73 + 4xA53 14nm
SD 710: 2xA75 + 6xA55 10nm
SD 712: isto kao SD 710 10nm
SD 675: 2xA76 + 6xA55 11nm

Od navedenih SD 675 ima najbolju CPU konfiguraciju, onda idu SD 710 i SD 712, pa SD 660.

Poslednja tri imaju manji broj (ali jace) performance jezgara, radjeni su u nizem procesu, CPU snaga je poboljsana (ne preterano zbog manjeg broja jezgara), a efikasnost drasticno bolja.

Naravno na sve to ide Qualcomm optimizacija, trenutno su sa ta tri chipseta bez konkurencije u mid-range segmentu.

Edit:

Cetiri zapravo, tu je i SD 670 sa identicnom konfiguracijom kao SD 710 i SD 712, isto na 10nm.
 
Poslednja izmena:
Super, odlicni cipsetovi. [emoji4]
Qualcomm radi odlican posao.
 
Zanima me samo jedno, zar nisu mogli malo vecu bateriju u ovo kuciste da stave? Bar 3500mah sa sd 855 msm da bi bilo odlicno.
Npr kolega ima mi a2 lite, manji fon a 4000mah baterija..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
mogli su ali verovatno nisu hteli zbog mix3 :) da su stavili 3500 ili ne daj boze 3700 mogli bi da prestanu sa proizvodnjom mix3.

ovaj telefon sa 3500mah , bomba
 
Mozda su i mogli ali ipak procesor trosi mnogo manje struje, kao i ekran.
 
Onda bi trebali u 3s da stave 3500.. Mada nesto nisam siguran da ce se to desiti. Kineska posla :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nema nikakve logike da stave, ako cemo realno :) 3S ako ga izbace pod tim imenom ce sa sd855 imati bolju autonomiju od trojke i to je to, bice sigurno opet 3200mah. I dalje, kao i za Mi8 i Mi9, oba sasvim dovoljno za ceo dan jakog koriscenja.
 
Nazad
Vrh Dno