Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Ali 12 mpx je na Mi9 telephoto kamera, 16 je wide angle a 48 je valjda glavni?
48 ćeš moći da koristiš samo u PRO modu. U svim ostalim slučajevima će slike biti u 12mpx. U 12mpx veličina piksela je 1.6, u 48mpx 0.8 mikro metra.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aha u tome je fora, nisam to ispratio. Hvala za info. [emoji4]
Pa ne znam onda, ostaje da se vidi ali se nadam da ce biti dobra kamera. Svakako je veliki plus dodavanje wide angle senzora.
Ja sanjam neki Mix 3S ili 4, ovakvih spec kao Mi9 i sa jedno 4k mAh. To bi bilo to sto se mene tice. [emoji16]
 
Ima nas dosta koji svake godine mislimo isto ali to se neće desiti nikad. Uvek će biti samo još ovo da ima. I ako su nam želje vrlo racionalne i nešto što postoji već, čak i na starijim ili slabijim telefonima uvek ga namerno osakate za nešto pa to ti je.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mi9 u moru ovih preskupih aždaja izgleda kao ozbiljna priča. Jedino mi krivo sto nisu izbacili verziju sa običnim otiskom pozadi i ovom kamerom sa mi8 :)
To bi po meni bio idealan telefon

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^ Uhh da, to bi bila top prica. [emoji4]
^^ Slazem se u potpunosti. Nije da ove baterije na Mix 3 i Mi9 nece zadovoljiti potrebe, naprotiv, prosecnom korisniku ce biti dovoljne mozda i za vise od jednog dana koriscenja, ali bi bilo lepo videti tako neki model poput M20P npr, sa takvom baterijom i najnovijim SD cipsetom to bi bio pun pogodak.
Cisto zbog nekog future proof statusa, vise nego zbog realne potrebe za necim takvim jer dosta ljudi mob stavlja na punjac svako vece bez obzira koliko % imali.
 
Vise mAh mu nije ni potrebno, prema prvim testovima, bolje se pokazala baterija nego na Mi8.

@coavasic96 znas li koja je velicina piksela na glavnoj kameri pri 12mp rezoluciji?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Vise mAh mu nije ni potrebno, prema prvim testovima, bolje se pokazala baterija nego na Mi8.

@coavasic96 znas li koja je velicina piksela na glavnoj kameri pri 12mp rezoluciji?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
1.6. Samo što nisam siguran da l će to biti isto kao da je senzor fizičkih 12mpx.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vise mAh mu nije ni potrebno, prema prvim testovima, bolje se pokazala baterija nego na Mi8.

Jasno skroz. Pa kazem ja, uz odlican FHD+ Samsung Amoled, krsten softver i top cipset nema greske, bez obzira na kapacitet.
Moguce i da nas spremaju za 2k ekrane, pa tako npr sledece godine na desetki vidimo 2k ekran uz tih famoznih 4k mAh. [emoji16]
 
Nece nikada u flagship telefone staviti 4k mAh bateriju, to smo ustanovili do sada. Ako gura ceo dan, to je dovoljno. Evo meni na RN5 gura dva dana. Jedan ipo mi nista ne znaci. Neka bude ili jedan ili dva.

Dopada mi se bas Mi 9, pogledao sam malo sada detaljnije, skroz fino zaokruzen uredjaj sto se mene tice. Lepo bi mi legao. :)
 
Pa vidis Huawei i Samsung, M20P 4200 mAh, S10+ 4100, Note 9 4000... Da nisu Kinezi krenuli sa tolikim baterijama, ne bi ni Samsung krenuo da ubacuje iste. Setimo se i prve generacije Mixa...
 
Dzabe 4000 mah na Exynosu :D 4000 i SD je najbolja kombinacija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ma i šta će 2k ekran na mobilnom telefonu. Bolje da ubace veću bateriju, stereo zvučnike i 3.5mm nego 2k ekran.
Baš me zanima Mix 3s kakav će biti. Možda to bude pun pogodak, mada i 3 je odličan.
 
^ Slazem se skroz. FHD+ je na ovim dijagonalama i vise nego dovoljan. Moze biti samo dodatni plus sto se baterije tice.
Dzabe 4000 mah na Exynosu :D 4000 i SD je najbolja kombinacija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pa bas zato i kazem. Samsunga ima i sa SD, Huawei je osudjen samo na Kirin. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Kad ocekujete da ce ovaj telefon doci do nas i kolika se cena ocekuje otprilike (u oglasima)?
 
Cenim oko 500e u startu. Kada će izbaciti global verziju to niko ne zna

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam zašto toliko pljujete po Exynos-u i bateriji.
 
Ovi iz Mi Srbija napisaše da'l na FB ili Instagramu da se očekuje početkom marta. E sada zna se koliko su upoznati sa svojim uređajima (bar je tako bilo oko izlaska A2jke, možda su naučinli nešto u međuvremenu) tako da ne bih uzeo ovu informaciju za ozbiljno..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Što apsolutno nije tačno ;).
 
Telefon sa Exynosom mora biti barem 20% jeftiniji od ekvivalentnog sa Snapdragonom.
 
^ +1

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zbog? Ne računaš razvoj čipa od nule? Testiranja, neuspehe itd. Performanse su na strani zmaja za do 15% ako su i toliko, preko 20% nisu sigurno. Ne vidim da je loš Exynos nikako po pitanju baterije, kao što se priča da jeste. Meni izgura sasvim lepo ceo dan i to sa konstantnom upotrebom telefona.
 
Ponovo ista priča :) i ponovo će da se za džabe dele poeni :/

Da se vratimo temi , gledam one primere na gsmareni i u low light uslovima nije to to. Čak bih rekao da mi8 pravi bolje slike

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mojim korišćenjem note 9 na 4g ima lošiju autonomiju sa baterijom od 4000mah od Mix3 sa baterijom od 3200mah.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk
 
Exynos na s8plus (nzm oznaku tacnu) je po pitanju 4g autonomije u rangu cipova iz 2014te godine. Ono je sramotno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja ću da prestanem da ne trolujem temu ali svakao jeste za diskusiju ali negde drugde :).
 
Ja ću da prestanem da ne trolujem temu ali svakao jeste za diskusiju ali negde drugde :).
Grebi ga poenta cele priče je, ako plaćaš premijum onda ocekuješ top hardver, a zmaj je top. Nije diskusija da li je dovoljno brz, koliko traje baterija itd... Jednostavno hoće ljudi najbolje za svoj novac, a ne da plate vise, a dobiju lošije.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Ponovo ista priča :) i ponovo će da se za džabe dele poeni :/

Da se vratimo temi , gledam one primere na gsmareni i u low light uslovima nije to to. Čak bih rekao da mi8 pravi bolje slike

Sent from my MI 8 using Tapatalk

I ja sam to primetio. Nema OISa :D
 
Juce sam gledao taj video sa gsm arene, mi8 definitivno pravi bolje slike u LL.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno