Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Telefon izgleda odlično, baš mu godi smanjen izrez ekrana. Jedina zamerka koju imam je što nisu ostavili istu glavnu kameru kao na Mi8 :)

Kod nas Mi9 neće biti ni blizu popularan kao Mi8 jer su sad fizički razdvojili verziju za kinu i globalnu ukidanjem b20.
Ipak je većina nas kupila kineski Mi8 dosta ispod redovne cene za evropu.
 
Da li ima led not? Na GSM Areni pise da ima cak i IR blaster? [emoji4]
 
Ima valjda neku koja sija samo belo i jedva se vidi, kao i na ostalim novijim Xiaomi telefonima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sredice aod, nece ni biti potrebe za led not :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne moze bez led not, makar i jednobojnog. [emoji4]
Onaj na Mi8 je skroz ok, lepo se vidi.
 
Led je zakon. Aod je glupost neviđena.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk
 
Super, svaka im cast sto su zadrzali led not i vratili IR. Predobar mob. Mogu misliti kakva ce desetka biti. [emoji4]
 
Mi 9 je odličan, naravno da ne treba prelaziti na njega sa Mi 8 ali zato ja sa P10 Lite naravno da ću da pređem na Mi 9.
 
Super mi izgleda ovako na fotkama. Ali uzivo ne znam :)
Npr, Mix2s izgleda mnogo lepse, elegantnije, vise hight end od mi8.
Mi8 jedino sto ima Amoled displej.
Videt cemo uskoro, mi9 ili mix3s
 
Da ima teardrop kao OnePlus 6t bio bi lepši, bar meni. Nadam se da će već jednom ispeglati ovaj AOD da prikazuje bar sve notifikacije. Ali čisto sumnjam, ipak je tu Samsung neprikosnoven...
 
Deluje mi lepo sa fancy dizajnom,kamera mocna tu je 7nm SoC tako da deluje obecavajuce treba videti neki detaljan real review..
 
Kakva je ono kamera na Explorer modelu?

According to this slide shown at the presentation, the Mi 9 Transparent edition (which may be called Mi 9 Explorer) will have a special camera with f/1.47 aperture and a 7P lens. 7P means the lens will actually have 7 optical elements - typically high-end cameras have 5P or 6P lenses, but Xiaomi went a step further.
 
Zanimljivo, odakle je ta info?

Inače, da li je kod Exploler edicije isto kao i kod MI 8 "nalepnica" ili?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sa GSM Arene. A sto se tice ledja na Mi9 EE ne znam, nisam pronasao podatak nigde. [emoji4]
f23b04909cebbec4a52efe0993674636.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakva je ono kamera na Explorer modelu?

According to this slide shown at the presentation, the Mi 9 Transparent edition (which may be called Mi 9 Explorer) will have a special camera with f/1.47 aperture and a 7P lens. 7P means the lens will actually have 7 optical elements - typically high-end cameras have 5P or 6P lenses, but Xiaomi went a step further.

Ma uvek oni ke*aju na predstavljanju, a u praksi propast. Cist primer GPS na Mi 8. Najavljivali kao najprecizniji, najsavremeniji sa nekim famoznim frekvencijama nivoa 5 (a svi drugi koriste nivo 1), kad ono u praksi GPS na Mi 8 preciznos 16m, gde drugi daju 3-4m. :smash: Treba sacekati pa u praksi videti, a ne verovati njihovim bombasticnim izjavama.
 
Problem sa GPS kod Mi8 je ispravljen pre pola godine.
 
Lepo prosao na DXOMARK testiranju. 107 poena. A i video dobar iako nema ois.
 
Ko jos veruje DXO hahaha aman.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da ce slike biti lose u low light. Jedino sa Gcam da vidimo. Imam osecaj da ce Mi 8 Gcam praviti bolje slike od Mi 9 Gcam u low light.
 
Sve zavisi od predstojeceg Pixela. Ali ne verujem da ce Pixel imati ovaj senzor iako je masovno pocela ugradnja ovih 48 mpx senzora.
 
Gcam će ga koristiti u 12mpx svakako, ako bude radila uopšte na sdm855 dok ne izađe pixel. U 12mpx ima veće piksele i svakako ima veći senzor ali zato nema ois. Moja pretpostavka je da će pixel koristiti ili ovaj senzor ili isti/identičan po specifikacijama kao prošle godine. Ne očekujem neki novi senzor koji će se znatno razlikovati.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ali 12 mpx je na Mi9 telephoto kamera, 16 je wide angle a 48 je valjda glavni?
 
Da, 12 je telephoto, ali uglavnom mali pikseli na sve tri kamere, videcemo još u praksi kako funkcioniše.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno