Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Instalirao sam i ja MIUI 12 i osetno je sporiji telefon. Ne radi glatko kao na 11, sad da li se to moze ispeglati ili ga namerno tako prave ne znam.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ne, to je samo kod tebe.
Meni tel. radi primetno "uglađenije" nego na MIUI 11. Rekao bih da razlika nije kao sa 10 na 11, ali je upola od toga. Ovo je sada baš ekstra interfejs: uglađen, brz, fluidan, više tranzicionih animacija ... klizi kao pravi premiJum :D
 
Za sada utisak u odnosu na miui 11 je da postoji povremeni lag u animacijama, sto zna da opasno nervira. Tipa kad se spusti control panel ovaj novi, oseti se trzaj. Isto i ovako generalno animacije ne klize 100% kako treba. Inace ovako utisak na brzaka je ok, ima tu finih stvari koje su dodali, notifikacije lepse rade i sto je nabitnije dobro se vide. Narocito deo gde se sa leve spuste obavestenja, a sa desne control panel.
Ovo je samo odradjen update, mozda bi bila bolja situacija da odradim clean install, no imam brdo aplikacija pa mi se ne podesava sve iznova.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Na ovo mislim

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da naglasim da sa cistom instalacijom ipak radi dosta bolje. Prosto zbog takvih animacija deluje da telefon sporije radi, ali posle par dana sve to ipak lepo klizi, tipa iphone klizi (doduse potrudili su se da izgleda slicno)
Takodje, primetio sam da je vec negde izasao update za 12 koji ispravlja neke sitne probleme, standardno nakon nove verzije softvera.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Odradio sam i ja factory reset nakon instalacije. Ovo meni radi jako lose, telefon je 50% sporiji u svim segmentima.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Popravila se prilicno situacija, valjda je telefon sam sebe nastelovao kako treba. Ali i dalje mislim da je Miui 11 bio dosta optimizovaniji i bolje odradjen sto se tice fluidnosti u radu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Moje iskustvo je suprotno.
Siguran sam da tvoja instalacija nije "legla" kako treba.
 
Ne znam, odradio update najnormalnije, resetovao se i pokrenuo novi sistem. Dva puta sam ga factory resetovao posle toga. Nekih par sati nakon instalacije svih aplikacija koje koristim se stabilizovao rad. Mislim da nije samo kod mene slucaj, ima ljudi koji su se vec zalili na taj lag u radu User Interfejsa.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
U vezi baterije:
Odradi se ova komanda moze i preko terminal emulatora na telefonu. Treba malo duze cekati sve dok ne ispise success.


Forced battery cache

ADB FOR BETTER BATTERY AFTER FLASHING MIUI, BECAUSE GENERALLY MIUI TAKES 4 DAYS OR MORE GENERATING CACHE FOR APPS

Use this ADB Command to create Cache instantly -

cmd package bg-dexopt-job

After this wait for sometime don't close the the cmd prompt , you'll get a success message when it's completed . After that reboot your device .
Done .

PS - You can use the same command in Terminal Emulator Android , works fine .
Just make sure you allow root rights by using cmd - su
 
Kakva je kod vas situacija sa zauzecem ram memorije? Kod mene je nekih 50%, gore/dole 5%. Kako da trajno izbacim iz ram memorije aplikacije koje ne koristim cesto?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Na MIUI 11-ci je bilo slobodno 3.6 do 3.8 GB RAM -a. Sada na 12-tici uglavnom je slobodno 3 GB (retko više od toga). Pojma nemam kako to da uradiš, tj. verovatno treba da zabraniš automatsko pokretanje aplikacije prilikom restartovanja telefona. Potraži u sistemskim menijima za kontrolu aplikacija.
 
Poslednja izmena:
^^ pročitaj malo po netu kako funkcioniše RAM memorija. Čuj ima samo 3GB slobodno [emoji20]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* od apdejta. Telefon generalno deluje sporije, dal zbog animacija ne znam. Fontovi katastrofa, preveliki u menijima, notifikacijama a kad smanjis onda su neki drugi poput onih ispod ikonica previse sitni. Neki ogromni dugmici. Sve deluje kao da je neki amater pravio. Jel moze da se vrati na miui 11 sa miflashom?
 
Bojsane,
To što si napisao, ako ne dokažeš screenshot-om, mogu samo da tretiram kao čisto trolovanje.
Meni telefon nikad bolje i brže nije radio.
Dizajnerski praktično jedva da ima razlike u odnosu na 11-ticu, osim u Sistemskom meniju i novom Control centru.
 
Poslednja izmena:
A da slučajno ne govorim o ostalom što si napisao, kad pričam o screenshotu ... a?
 
Koje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* od apdejta. Telefon generalno deluje sporije, dal zbog animacija ne znam. Fontovi katastrofa, preveliki u menijima, notifikacijama a kad smanjis onda su neki drugi poput onih ispod ikonica previse sitni. Neki ogromni dugmici. Sve deluje kao da je neki amater pravio. Jel moze da se vrati na miui 11 sa miflashom?

Ista prica i kod mene, bukvalno od reci do reci. Jedini plus je mozda bolje trajanje baterije.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sta si ti neki PR Xiaomija ovde?

Moja baba bi bolje slozila ove fontove. J**o ih Iphone i kopiranje istog.
J**a me djavo pa prihvatih apdejt pre nego sto pogledah kako izgleda.
 
Pa daj jedan screen da to vidim, a onda ću ja da ti pokažem kako izgleda kod mene ... da vidimo u čemu je razlika.
 
Dizajner treba da se obesi, 300 vrsta fontova na jednom ekranu, amaterski.
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-07-12-21-18-13-247_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-07-12-21-18-13-247_com.android.settings.jpg
    190.7 KB · Pregleda: 89
  • Screenshot_2020-07-12-21-18-20-505_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-07-12-21-18-20-505_com.android.settings.jpg
    234.9 KB · Pregleda: 88
  • Screenshot_2020-07-12-21-18-28-790_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-07-12-21-18-28-790_com.android.settings.jpg
    315.6 KB · Pregleda: 87
Ja ovde ne vidim ništa što smeta.
Mislio sam da imaš ozbiljan problem u svakodnevnim aplikacijama.
 
Animacije u korisnickom interfejsu rade katastrofalno to se ne moze poreci, vise nisam jedini koji se zali na MIUI 12. Nadam se da ce biti nekog update-a koji ce ispeglati rad telefona.
Edit: Okej, ne bas katastrofalno, ali daleko od toga da telefon radi glatko kao ranije.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Vidim sada da Bojsane ima drugačiju verziju MIUI-ja od mene:
IMG-20200624-122823.jpg

Moj font je povećan, nosim naočare jer me bije godište proizvodnje :)
 
Isto je, havarija sa fontovima i ove kockice od dugmica koje je neko kinesko dete slagalo.
 
Pokušali su da kopiraju iPhone fazon, sa tim "kockastim" tasterima (ovde i u Control centru), to je prvo upalo svima u oči. Meni ne smeta, čak mi se i sviđa.

Da nije problem u performansama u tome što je tvoj MIUI: QFAMIXM, a moj je QFAEUXM?
 
Da li vam rade gestures na sistemskom launcheru?
Koji launcher je najslicniji poco launcheru? (najbitnije da ima double tap zakljucavanje).


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Kako proveriti i ocistiti ovoliko zauzetog prostora u other?
Bratov telefon...
cca2066465c6055ac2c4d52ab21da58a.jpg
 
Vec 2 puta uzastopno kada prikljucim telefon na punjac, desava se da se telefon sporo puni. Kada izvucem i ponovo prikljucim kabl onda krene brzo punjenje. Da li je do kabla, punjaca ili mozda telefona?
 
Ajmo neki dobar custom rom za mi 9.. Pisite preporuke [emoji23][emoji23]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno