Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Tvoj je MIX global . Najzanimljivi je to da je miui 12 stable izisao za EEA global, dok je za mi9t pro izisao za MIX. znaci kontra.
 
Za sada utisak u odnosu na miui 11 je da postoji povremeni lag u animacijama, sto zna da opasno nervira. Tipa kad se spusti control panel ovaj novi, oseti se trzaj. Isto i ovako generalno animacije ne klize 100% kako treba. Inace ovako utisak na brzaka je ok, ima tu finih stvari koje su dodali, notifikacije lepse rade i sto je nabitnije dobro se vide. Narocito deo gde se sa leve spuste obavestenja, a sa desne control panel.
Ovo je samo odradjen update, mozda bi bila bolja situacija da odradim clean install, no imam brdo aplikacija pa mi se ne podesava sve iznova.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Rade74

I ja sam bio na toj verziji. Verovatno je datum od kada ga imaš razlog da još nisi dobio apdejt.

Verovatno za dan-dva i bićeš na:
IMG-20200624-122823.jpg


P.S.
Master Roshi
Nikakvih trzaja u animacijama nemam. Naprotiv, sve radi uglađenije, dampiranije.
Napravio bih ovo poređenje: kako je u System meniju na MIUI 11 klizilo, tako je sada u svim aplikacijama ovde u MIUI 12-tici. Baš je ekstra osećaj tog glatkog klizanja, nalik na one hidraulične mehanizme koji lagano otvaraju-zatvaraju vrata.
 
Poslednja izmena:
Jel to pusten full MIUI 12? Ja jos uvek nista ne dobijam.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Eno ti na prethodnoj strani veći spisak LINK
 
Poslednja izmena:
Za sada utisak u odnosu na miui 11 je da postoji povremeni lag u animacijama, sto zna da opasno nervira. Tipa kad se spusti control panel ovaj novi, oseti se trzaj. Isto i ovako generalno animacije ne klize 100% kako treba. ...
Evo snimih drugim telefonom kako izgleda kod mene, da ne bude da lažem :d

 
Ma tako kad i prevlacim radi dobro i kod mene, fora je kad ubacim u petu brzinu pa krenem da saltam izmedju aolikacija brze, 5-6 kad vrtim brzo, oseti se lag i osecaj je kao da sporije radi u odnosu na miui 11

Mada svakako je vreme za jedan clean install, vec duugo ga nisam osvezio.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja na telefonu uglavnom kuliram u drugoj brzini ,) :d
 
Ja imam na Mi 8 xeu 20.6.18 i nemam taj lag koji si opisao. Ali sam npr na nekim ranijim xeu MIUI 11 verzijama imao blago seckanje prilikom spuštanja obaveštenja, nebitno da li su animacije na 1 ili 0.5. Ovde toga nema.
Ja npr imam dole onu liniju kao na iOS i kad prelazim iz aplikacije u aplikaciju jako fluidno radi i bez opadanja frejmova. Jedini problem je što često uradi reload aplikacije (možda je i do mene, nekima sam ograničio rad u pozadini, mada uglavnom je ista priča bila i na MIUI 11). Tj to me malo nervira, ali sve se brzo učita tako da je podnošljivo.
Sve mi je super na 12 sem baterije koju sakati neka glupost, pa tako više ne izvlačim na WiFi 5,5-6h SOT, već 4,5-5h maksimum.
 
Dobro, upravo sam odradio clean install, oa cemo videti kroz nedelju dana pravu sliku, baterija ,fluidnost.. meni je recimo na miroom skroz legao sto se tice koriscenja, ali bas sam hteo da ostanem na stock rom, eu verzija, sa par adb fastboot uninstall-a nepotrebnih aplikacija. Generalno sam prezadovoljan ovim telefonom, ponajvise zbog odlicnog display-a kao i kamere (gcam naravno)
Takodje imam zelju da isprobam syberia rom, ali otom potom.
Inace baterija mi je skroz ok na 12, cak bi se usudio da kazem da je jos bolji standby time, no videcemo kroz par nedelja kad se sve podesi.


A to za reload si u pravu, na mi9t pro recimo nema ovako agresivan ram menagement, kontam da je zbog vece baterije tako podeseno.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A šta vam je ovde podešeno? (Battery Settings):


'Battery usage stats' ima bag: posle 24h tj. prelaska u novi dan, grafikon se skrati i pokazuje samo 'zadnje' podatke (iz tog novo započetog ciklusa/dana).
 
A šta vam je ovde podešeno? (Battery Settings):


'Battery usage stats' ima bag: posle 24h tj. prelaska u novi dan, grafikon se skrati i pokazuje samo 'zadnje' podatke (iz tog novo započetog ciklusa/dana).

Ako mislis na ono u battery gde ti prikazuje sot i ostalo, to ti je sada tako, svaki dan se resetuje i prikazuje informacije samo za taj dan a nema vise da prikazuje koliko je baterija ukupno trajala i koliki je ukupan sot bio. Sto je po meni jako glupo sto su to odradili bolje da je ostalo ono kako je bilo na miui 11, ali valda ce u nekom od narednih verzija da vrate staru statistiku.

Ja sam bas iz tog razloga instaliro GSam Battery Monitor.
 
Da, sad malo bolje pogledah: napravili su ga da prikazuje podatke za zadnja 24h.
Glupo.
 
Pa idu logikom da svako koristi max telefon u 24h ( kao sto i rade Kinezi, Indusi,..) Ko jos koristi tel 3 dana bez punjenja, i gleda koliki je sot za 3 dana? samo mi ovde kod nas na forumu :)
 
Pa idu logikom da svako koristi max telefon u 24h ( kao sto i rade Kinezi, Indusi,..) Ko jos koristi tel 3 dana bez punjenja, i gleda koliki je sot za 3 dana? samo mi ovde kod nas na forumu :)

Mozda je tako njima ali oni moraju da budu svesni da se njihovi telefoni prodaju u celom svetu i da ne mogu neke opcije prilagodjavati samo jednom delu populacije, ako nista drugo bar su trebali da ostave izbor prilikom podesavanja telefona, ko hoce statistiku 24 sata neke to drzi a ko hoces staru statisku gde se vidi ukupna sot i koliko je dana baterija trajala da isto ima izbor. Nije da mi je od znacaja ali volim da svremena na vreme pogledam koliko sve traje.

Ne verujem da je to nesto sto uzima previse vremena da se ubaci. Jedino kada bimoderi to odradili da se ova nova statiskika mozes ponistiti a instalira stara.
 
Kol'ko vidim slično je i Samsung uradio sa dolaskom 10-ke, a verovatno su/će i mnogi drugi. U svakom slučaju Sot statistika je previše bitna samo Indusima koji disejbluju i budze sve moguće kako bi napravili ss što većeg Sot-a, i ljudi sa raznih foruma prate koliki im je isti. Običan korisnik ni najmanje ne obraća pažnju na to, a u većini slučajeva ni ne znaju sta je i kako se proverava, tako da im to sigurno nije neki problem ili plan da "rešavaju", jer je to zapravo bitno malom broju korisnika..

Da se razumemo i ja sam navikao da ispratim povremeno kakva je situacija, ali niko neće da umre i ako se promeni ovako kako su zamislili i tako ostane.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kol'ko vidim slično je i Samsung uradio sa dolaskom 10-ke, a verovatno su/će i mnogi drugi. U svakom slučaju Sot statistika je previše bitna samo Indusima koji disejbluju i budze sve moguće kako bi napravili ss što većeg Sot-a, i ljudi sa raznih foruma prate koliki im je isti. Običan korisnik ni najmanje ne obraća pažnju na to, a u većini slučajeva ni ne znaju sta je i kako se proverava, tako da im to sigurno nije neki problem ili plan da "rešavaju", jer je to zapravo bitno malom broju korisnika..

Da se razumemo i ja sam navikao da ispratim povremeno kakva je situacija, ali niko neće da umre i ako se promeni ovako kako su zamislili i tako ostane.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Mislim da imas pogresno misljenje, jednostavno to koliko neko ima sot nije po meni hvaljenje nego jednostavno pokazatelj drugima koje su mogucnosti nekog telefona i sta mogu da ocekuju od njega ako ga kupe.

A isto tako i pokazatelj samom korisniku koliko moze da se osloni na svoj uredjaj, jednostavno desi se da odes negde i da nisi u prilici da napunis ili dopunis telefon i onda je bitna da znas sta su ti prioriteti i kako da sacuvas sto vise baterije.

Tako da koliko ovo ima losih strana tako ima i dobrih. A ujedno je dobar pokazatelj posle godinu dana koriscenja nekog telefona da se vidi da li baterija jos uvek ima onaj isti kapacitet ili je oslabila vremenom.
 
Treba mi preporuka za zastitnu foliju/staklo za ekran, da bude sto pribliznije sa dodirom i klizanjem kao fabricko staklo.
 
Znači može i u landscape modu, nego namerno ne daju:

Pojavi se na tren, kada iz landscape položaja, uradim swipe da se vratim na Home ekran.
 
Pa trebalo bi da može, to je jedna od stvari koje su najavljivali kao veći feature u 12-ici koliko se sećam

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Pa imam je, ali ne okreće Home ekran, niti sam našao opciju za to.
 
Ne znam, mislim da je na svemu radilo kad su predstavljali, ali mozda gresim, nisam siguran al mislim da je tako bilo.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Pogledao/pročitao jesam 2-3 review-a koji govore o novinama u MIUI 12 ali niko nije pomenuo horizontalni Home ekran.
 
Nisam čitao, ali pre nego što je zvanično izašlo oa su svi izbacivali "novine" na nekom videu/gifu sam video. Ali ako nema na home screen sta je onda novina, mislim sta sad dodatno radi, rotira, a da nije pre

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Nemam pojma, to se vidi na delić sekunde. Ja sam ga snimio pomoću nove opcije "Screen recorder", koja snima šta radiš na telefonu - baš kao što ti gledaš očima. Jedino što mi se ne sviđa je manji frame rate (24 fps), pa deluje da animacije na telefonu seckaju, ali inače baš cool stvar.
 
Zar "Screen recorder" nije prateca aplikacija i na Miui 11?Hocu da kazem nije nova,ja je imam i na 11..
 
Interesantno da je nisam uočio na 11-tici, a na 12-tici 'iz prve'.
 
Ovaj deo je jako koristan za third party apps, jer ipak na nekim aplikacijama dark mode ne izgleda dobro, tj. bukvalno sakrije pojedine delove ui-a , tipa twitter i jos par nekih koje koristim. Samo se udje i ugasi za konkretnu app.
ef75f0ea13f88301bb07b741896c5257.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno