Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Pazi samo pošto kineska verzija nema lte20 .. :/

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Džabe sve kad i dalje ne prikazuje notifikacije u NOTIFIKACIJSKOJ traci!
Samo da mi je da upoznam genija koji je to "smislio". Ali stvarno... K.A.T.A.S.T.R.O.F.A.L.N.O.
 
Po meni veliki minus sto nema ois, stereo zvucnike i sto nije vodootporan [emoji58]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Kako Mi 9 ne pokazuje kad nema notch?
Ja uz 2 minuta zezanja dobio notifikacije na Mi 8 i ne žalim se. :d
Xiaomi iz godine u godinu sve bolje telefone pravo, svaka im čast. Po meni nije vredan upgrade u odnosu na Mi 8, mada i kad bih menjao 8, menjao bih ga za Mix 3 ili 3s.
 
Ladno i u SE verziju stavili ufs2.1 :)

Mi9 šatro snima i fullhd u 960fps.

Toliko priče o zvučniku a on po gsmareni isti kao na mi8 :) koliko para toliko i muzike , očigledno.

Verovatno ponovo Best buy telefon u srednjem gornjem segmentu, kao što je to trenutno mi8

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nema OIS, ćao vidimo se kad desetka izadje :)
 
U prvih 15 sekundi videa se vidi da home gesture animacija još nije utegnuta. Xiaomi skroz solidno radi posao oko održavanja softvera ali neke stvari se neobjašnjivo dugo vremena vuku neispeglane.
Da, neverovatno stvarno. Neshvatljivo i za Note seriju, a za flagship je nesposobnost i bruka..
Po meni veliki minus sto nema ois, stereo zvucnike i sto nije vodootporan [emoji58]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
"Izbacivanje" ois je tipičan Apple\Samsung džukački potez kako bi ostavili za neki naredni model.
Flagship bez OIS u 2019... Pogotovo kad se uzme u obzir koliko znaju oko kamere, takve stvari ne smeju sebi da dozvole.
 
Mislim da ois ne može na ovaj senzor da se stavi a da kamera ne štrči 5cm.. ista stvar sa honor v20.

Videćemo šta će Google uraditi sa pixel4

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Google može da radi šta hoće, Google je po pitanju kamere klasa za sebe.

Uostalom, nedostatak OIS ne bi bio problem da kompanija (u ovom slučaju Xiaomi) zna oko kamere. Setite se samo kako je svojevremeno Sony Z5P sa digitalnom stabilizacijom pojeo Note 7 sa OIS. Međutim, ovde pričamo o Xiaomi-u koji jednostavno nije taj nivo. Da im nije gcam... Realno najslabija stock kamera i to ubedljivo kada se uporedi sa Samsung, Lg, Pixel, Apple, Huawei, Oneplus..
 
Nije najlosija, stock na Mix3 je bas dobra. Koliko sam razumeo, tu verziju dobiće i mi 8.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk
 
*mjau**mjau**mjau* koliko je tesko staviti krstene zvucnike, pa nije to 50$..


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ma jeste slaba. Ima na notebookcheck neka komparacija flegsipova, i to cini mi se u lowlight, u vecini slucajeva Mi 8 najgori. Dobro je sto postoji Gcam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Losa stock kamera na telefonu na kojem se GCam instalira u tri klika, IP68 i stereo zvuk su daleko manji kompromisi od Exynoss kršware-a, loše autonomije baterije, Huawei softvera i generalno daleko lošijeg hardvera na drugim uredjajima iste/slicne cene, pa i daleko vise.

Svaki telefon ima svoje kompromise, Mi 9 ima manje kompromisa (sto se mene tice) nego neki daleko skuplji uredjaji, ne znam sto se zale ljudi. Za OIS je steta, ostalo manje-vise nebitno.
 
Poslednja izmena:
Kukaci nek kupe S10/+ za 1000-1300e i pesma. :)
 
Nedostatak OISa ce se osetiti u slikama, video slabo i snimam pa nije mi ni bitno. Neko je iznad napomenuo da je EIS na Sony-ju dobio OIS na Note 7, što stoji, ali za video snimke, za LL slike je druga priča... Generalno kao što Ivan kaže mnogo su manji kompromisi ovde nego kada bi neko gledao Samsung/Huawei, kako zbog Eksinosa/Kirina(koji koliko vidim napreduje) tako zbog Touchwiz/Emui...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nije najlosija, stock na Mix3 je bas dobra. Koliko sam razumeo, tu verziju dobiće i mi 8.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk
Dobra je stock kamera na mi8 , za 98% ljudi više nego dovoljna .
I lepo si napisao , onaj njihov CEO je rekao da će i mi8 dobiti algoritme kao mix3.

Ja sa mi9 samo čekam night mode za ui na mi8 I to je to :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stock kamera je i sada prilicno dobra, ne znam sta je tu toliko losije od drugih proizvodjaca.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na Pocu je stock kamera namerno srozana, na Mix3 je brutalna(u odnosu na Poco) a isti senzori.
 
Okej je kamera na Poco, ali nije kao na Mi 8, pogotovo noću.
Stvarno pilićarski potez da Mi 9 nema OIS...
 
Ma uporedio sam stock vs stock, kao da su namerno ubacili 2-3 filtera koji srozaju boje i wb.
Da ne idemo u off vise, pisano je o ovome vec.
 
Dobra im je fora onaj powerbank koji moze wireless da puni mob ;)
Mislim postoji to odavno , ali čini mi se ne i od najvećih brendova.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se Xiaomi uljuljkao jer se od ovog telefona više očekivalo. Samo lud može preći sa Mi 8 na Mi 9 u ovom trenutku, nema nijednog razloga za to osim tog famoznog smanjenja notcha i to pod kojim uslovima - gubitak Face ID funkcije (možda postoji ali neće raditi dobro kao na Mi 8).
Vidjećemo kako će u praksi raditi fingerprint senzor. Baterija je ista kao na Mi 8 iako je manja po kapacitetu za 100 mAh, ipak je SD855 štedljiviji.
Kamera nema OIS, GCam ko zna da li će biti...a Mi 8 ima odličnu GCam. Osim toga, skuplji je od Mi 8 u startu za 50-90€.
 
Nema ir za face id. Kažu Rusi da je dobar fp jer isti taj je neki vivo koristio.

Biće razlika oko 150e između mi8 i mi9. Da li se isplati , ne znam

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Realno se isplati uzeti ga kada bude oko 400e, i to ne preći sa Mi 8-mice, nego sa nekog slabijeg modela, ovako ko koristi 8smicu...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne znam, meni je telefon odlican. Jedino cu da sacekam da vidim realne rezultate kamere bez OIS-a, jer mi je to prilicno bitno. Ostalo je super, baterija od 3300mah me ne brine uopste jer u najgorem slucaju ce biti slicna kao na mi 8 koja mi je bila odlicna.
Donji chin je prilicno manji, skoro da ga i nema sto je super. I naravno transparent edition kida kako dobro izgleda. Taj cu i da pazarim kad dodje cena na neku normalu od 400e, jer u startu sigurno ima da bude bar 480e kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno