Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Kako se instalira? Ima li negde nekog uputstva

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jel normalno da Youtube ovoliko crpi bateriju?
2b081c7307b11f9d4e306aa71809cfa7.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Po meni - nije.
Ja sam to deinstslirao. Youtube gledam isključivo preko pretraživača (u mom slučaju: Samsung Internet app) jer tako nemam nikakve reklame (koristim Adblock Plus for Samsung Internet).
 
Battery stats na MIUI nije precizan. Ne mora uopšte da znači da je YouTube potrošio toliko i verovatno nije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
poolmaker,
Nikad čuo za Vanced, niti mi treba bilo koja navedena funkcija, a moja navika upotrebe browser-a + Adblock-a, naravno potiče sa PC-a i radi i na Androidu - bez greške.
 
Zato sam i napisao većini korisnika, ne odgovara svakom isto, a neko je i navikao na neko rešenje pa ne želi da menja zbog navike.
Vanced je modovana zvanična Youtube app. Imaš u mom potpisu temu za adblokere i Vanced pa baci pogled ako te interesuje. Dns je na primer mnogo elegantnije rešenje za blokiranje reklama, ja sam godinama koristio Adaway a prešao sam na dns.
 
Hvala, na infou, ali dok ovo šljaka - drugo mi nije potrebno.
 
@maxer bolje je rešenje Vanced, barem je tako za većinu korisnika. Nema reklama, youtube radi sa zaključanim ekranom, može se namestiti podrazumevani bitrate za mobilnu mrežu i wifi posebno..
+1 za Vanced..
Nikad nijesam upalio youtube app od kad sam vanced instalirao..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
YT vanced sljaka samo tako, iskreno ne bih mogao da podnesem da otvaram yt preko browsera. Maltene unazad ne znam koliko telefona, samo vanced koristim, narocito sad kad bombarduju sa ads na normalnoj yt aplikaciji.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Youtube preko browsera na mobilnom telefonu.

Definicija mazohizma :D
 
Bio je neki bug u pitanju, promenila se situacija nakon zadnjeg azuriranja
1f72ed6e426a9ef618b675bfdc42d5ed.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ne znam sto je ali ovaj PE se tako sporo puni da je ovo nenormalno.. Ima li ko rjesenje?
Sve ostalo je super ali punjenje je sporo do ludila..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da, ima i dalje taj bug oko sporog punjenja. Jedini nacin da ti puni fast, je kad ukljucis kabal i pokaze fast charging na lock, samo zakljucaj i ostavi tako. Punice ti brzo do sledeceg otkljucavanja ekrana a onda nakon toga sporije, pa onda opet moras unplug i plug da radis

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da, ima i dalje taj bug oko sporog punjenja. Jedini nacin da ti puni fast, je kad ukljucis kabal i pokaze fast charging na lock, samo zakljucaj i ostavi tako. Punice ti brzo do sledeceg otkljucavanja ekrana a onda nakon toga sporije, pa onda opet moras unplug i plug da radis

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Ihaa to mi ne odgovara nikako.. Ima li jos neka preporuka za rom?
Da nije xeu, ocu malo da promijenim, dosadio mi MIUI [emoji23][emoji23]
HavocOS mozda? Ili neki treci?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Siberia i havoc rade odlicno, ali su za android 9, bar ove stabilne verzije.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Koristi li neko accuweather widget na desktopu i kako ga nastelovati da redovno azurira prognozu? Stojace ista temperatura 2 dana ako ga ne azuriram rucno.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Resio sam ovo iznad. Emui i Miui se smatraju slicnim sistemima ali uopste nije tako. :)
Izgleda da sam ja potpuno pogresno shvatio face unlock. Ja sam smatrao da se telefon automatski otvara(otkljucava) kad kamera detektuje lice, medjutim ekran prvo mora da se ukljuci, pa zatim onda da se ide swipe up. Bas i nije prakticnije od fingerprinta.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ako hoćeš da se automatski otključa ekran, onda samo isključi opciju Stay on lockscreen after unlocking.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
7e154d90f842338313a8af44e819f71d.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala, to je jos vise ubrzalo proces. Ono sto sam bas hteo da postignem je da kada je ekran telefona ugasen da ga samo pokupim sa stola i otkljucam preko face unlock. Ali izgleda da treba prvo ukljuciti displej na dugme pa onda.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zar nemas ovo u podesavanjima za ambijent displej i lock skrin? Raise to wake?

d9b82574bb5e178c3201387c7eb6ba90.jpg


Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakva je razlika izmedju Gcam i stock? Jos uvek nisam instalirao, gde mogu da je nadjem?
 
Sta je najbolje izabrati? Mozda sam malo dosadan, ali uopste nisam u toku.
 
Izgleda da Gcam pravi dosta bolje fotke u mraku, ali mi je aplikacija nekako oskudna sa podesavanjima.
Edit: I da, dosta zakucava.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zadnje sto je dostupno:
Android 10
Miui Global 11.0.6

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno