Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Kad ukucam na Google Play Store: dailymail, on mi otvara Daily Mail Online app (Britanske novine) ... da li si na tu app mislio ili postoji program za mejlove koji se tako (ili slično) zove?
 
To je to :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Radi brate normalno:

 
Moracu da flesnem neki stabilni build onda. Hvala na cimanju

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nema na čemu.

A da li si probao da uradiš Clear Data za ovu app?

 
Probao sam sve. I pocistio cacheove iz twrp. Nema veze.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pročitao sam komentar jednog korisnika da ako se izabere dekodiranje video snimanja u h.265 codec umesto h.264, onda je mnogo bolji kvalitet zvuka u snimkama. Jer na h.264 je kao i skoro svaki Xiaomi mobitel malo piskutav ''robotski'' glas. Je isprobao tko ? Jeste li zadovoljni audiom pri snimanju videa, pogotovo malo bučnijih događaja ?

Gcam je u petom mjesecu napredovala do točke da je samo fotografiranje pod slabim osvijetljenjem bolje nego stock kamera, sve ostalo uključujući i video (osim audia u njemu) je bilo podjednako ili slabije nego na stock kameri. Nije ni to loše, ali ima li napretka dalje ? U ovoj temi je netko bio napisao da jedan glavni developer kaže da su ove godine nešto zakomplicirali u vezi Gcam, pa da se on neće tek tako odlučiti raditi na gcam za Mi9.
 
Razmišljam o kupovini ovog telefona da li neko ko ima iskustva moze da mi kaže kakav mu je noise cancelling kada se snima u glasnom okruzenje u npr. koncert ili žurka da li zvuk ne krči ili puca?
 
Identican je zvuk sad sam testirao. S tim da je na 265 fajl dosta manji a kvalitet mi deluje isto.

Gcam izlazi na svakih par dana nova verzija, rade na njoj mada ja koristim samo stock

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ako se dobro secam, H.265 je prvi poceo da koristi Meizu (MX) pa Sony (Z5), LG (V10).. jos daleke 2015. (Meizu mozda i krajem 2014. ili pocetkom 2015.)
 
Meizu Mx4 je koristio to. Pa su se svi bunili kako je krš

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Radi brate normalno:

Interesantna stvar. Posto me mrzi da flesujem opet rom cackao sam malo.
Napravio sam dvojnu aplikaciju od dailymail app. Duplirana radi normalno, originalna kresuje po otvaranju. Haos :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ako se dobro secam, H.265 je prvi poceo da koristi Meizu (MX) pa Sony (Z5), LG (V10).. jos daleke 2015. (Meizu mozda i krajem 2014. ili pocetkom 2015.)
Samo sto to niko nije koristio, dok apple u iOS 11 nije ubacio, sad to svi ubacuju :)

Nisu se nešto ni reklamirali ostali sa tim, niti je na forumu neko pisao.
 
Moze par pitanja jer sad sam se presaltao ipak na Mi9 (umesto SE), shvatio sam da bi verovatno dosta koristio wireless charging..

S obzirom da ocigledno ne menjam telefon minimum 3 godine (kad nemam skoro nikakvih problema, kao sad sa P9 lite), da li je ovaj telefon dobra kupovina za takav period.. Specifikacije su vrhunske ali da li je fabricki softver dovoljno stabilan, da li ima nesto sto iritira pri svakodnevnom koriscenju.. kad smo kod toga, jel realisticno ocekivati neki update pa da konacno ostaju notifikacije u gornjem levom uglu, jel to nesto sto oni zele da ubace ili ce tako biti stalno?

Koliko je ovaj ekran dobar za ne menjanje od 3 godine, hoce li se sprziti (neverovatno mi je da je to i dalje tema u 2019-oj), kako rade notifikacije na always on displeju, da li barem tu ostaju notifikacije? Da li je double tap to wake pouzdan?

Malo vise pitanja, ako je TLDR - da li je pametna kupovina za koriscenje na duzi period..
 
Ako planiraš toliko dugo da ga koristiš, a da ništa ne diraš onda bolje pazari nešto sa boljom baterijom. Jer ova kad degradira za 2 godine nećeš moći nikako da sastaviš više od pola dana upotrebe. Tako sam ja mislio S7 da koristim 2-3 godine ali sam na kraju završio sa 2-3 punjenja dnevno (isto kao kad sam koristio G4). Možda je zato bolja opcija Mi9T. E sad ako si već spreman da posle godinu i po-dve promeniš bateriju onda nemaš brige.
E sad za notifikacije na Poco se na Beti najnormalnije prikazuju obaveštenja i ostaju tu, verovatno je to rešeno i na Mi9.
Ono što mene iritira jesu obaveštenja, tj kad ti stigne obaveštenje i ti ne pročitaš poruku nakon što ga otključaš, na zaključanom ekranu više nećeš imati obaveštenje ali će imati u gornjem levom uglu. Mene to jako iritira i znam tako s vremena na vreme da propustim neko obaveštenje, pogotovo kad radim nešto na laptopu ili telefonu.
Meni na Mi8 i xeu romu tap to wake/lock rade bez problema, a AOD prikazuje većinu bitnih obaveštenja (sms, poziv, Messenger, Viber, WhatsApp, Instagram, Gmail) ali nije detaljan kao na Samsungu.
 
Sta znaci beta, nekog zvanicnog softvera ili nesto kuvano? A za bateriju, jel to nesto specificno vezano za taj tip baterije, nacina punjenja? Posto sad imam 3000mah i skoro isto mi se ponasa kao prvog dana..
 
Kupi telefon i uživaj.


Beta znači da ćeš ranije dobijati update (svake nedelje), kao i brže fixeve, stable ide na nekih mesec, mesec i po dana.
 
Zvanična Beta. A za bateriju ne znam šta da ti kažem...brzo punjenje utiče na degradaciju baterije, tako da ne znam kako bi se ponašala nakon 2 godine korišćenja, to je ipak 700+ punjenja.
 
Evo meni baterija sabija, a prošlo je godinu dana. Nijednog trenutka nisam osetio da je loša. Sem kad sam imao S3 frontier i kad je Samsungov ubogi SW uništavao bateriju na telefonu.

Kačio sam pre neki dan u Mi8 temi rezultat.
 
Baterija ubedljivo najviše degradira od extremne toplote i hladnoće ..
Znači ako se igraju zahtevne igrice , taxira car go i slično , baterija za god dana izgubi baš mnogo.
U ostalim slučajevima insta , wa I slicno moze da drzi 2,3 god

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li wireless charging degradira bateriju?
 
Pa tu se uredjaj vise greje koliko ja znam, mada sam citao neke clanke po netu da je svejedno punili na wireless ili kabl.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Da li wireless charging degradira bateriju?
Baterija je oko 45e sa zamenom (ovlašćeni servis) ako ti posle dve godine bude trebalo (a trebaće ti na bilo kom telefonu gde se koristi wireless charging) javi se.
 
Punjenje od 1%-20% najviše ubija bateriju.

Ja većinom punim od 20-100%, možda mi zato nije degradirala. Godinu i nešto dana na fast chargingu.
 
Imam dvije godine redmi note 4x, u prosjeku sam punio svaki drugi ili treci dan. Sada jedva da i primjecujem da je oslabila, mozda niti nije uopce.
Također nisam dozvolio da pada postotak ispod 15%, mozda samo u par iznimnih situacija.

Ako budem nekad htio zamjeniti bateriju mislim naruciti sa aliexpressa za 10 dolara i ako ne uspijem sam zamjeniti sa onim plasticnim alatom i ljepilom, odnest cu bateriju da mi ju zamjene u servisu
 
Baterija je oko 45e sa zamenom (ovlašćeni servis) ako ti posle dve godine bude trebalo (a trebaće ti na bilo kom telefonu gde se koristi wireless charging) javi se.
Upravo. Ljudi se bez razloga cimaju oko maltene nebitnih stvari. Posebno sada kada Xiaomi prosiruje zajednicu kod nas, kada je u punom jeku.
Boris Lozac, uzimaj slobodno Mi9 i ne misli. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
postoje dakle servisi koji to znaju da rade i imaju originalne zamenske baterije za xiaomi?

ili su to servisi tipa narucili bateriju sa alija pa vezbaju zamenu na tvom telefonu?
 
Nazad
Vrh Dno