Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Snimanje zvuka
---------------
Mnogo mi se sviđa kod Mi 9 što ima fabrički ugrađenu funkciju snimanja telefonskog razgovora i to funkcioniše odlično (upravo sam sve to isprobao i podesio kvalitet snimanja).
Ne zatreba to često ali za neke poslovne stvari, ume "život da spasi", što se kaže :). Ima danas svakakvih lažljivih i prevejanih ljudi (bolje rečeno - žena), a kad ih suočiš sa snimkom ... mogu samo da se ukake od muke :-devil-:

Fotografija
-----------
Ono što me nervira kod kamere je nekonzistentnos kod fokusiranje na ultra-wide sočivu (ali izgleda i u procesiranju detalja na slici): automatika skoro konstantno maši fokus kod snimaka na otvorenom, eksterijera tj. objekte koji su od tebe udaljeni više metara, pa do beskonačnosti. Pravio sam seriju snimaka (zaredom opalim npr. 10 snimka i posle na kompjuteru pogledam detaljno), i praktično svaki se od svakog razlikuje, i u tome šta je oštro i u tome kako i gde se vide ili ne vide detalji. Baš me to nervira.

Sa druge strane, autofokus dobro radi na bliskim rastojanjima (kada slikaš nešto ili nekoga npr. u sobi), tu mnogo manje greši. Praktično za svaki snimak eksterijera, mora se tapnuti na željeno mesto fokusiranja i sačekati tih ~2 sec. da on ubode fokus (da nestane onaj kružić), pa čak i tada ume da zezne, kada se posle uveća snimak i pogledaju detalji na 1:1.
Možda postoje i oscilacije u kvalitetu od primerka do primerka telefona, ali vidim da ni kod drugih ista ne briljira (gledajući slike u full rez. koje ljudi kače). Ultra wide kamera je osetno lošijeg optičkog kvaliteta od "standardne" kamere na MI 9 (koja ubija - koliko je oštra i dobra).
Šteta.
 
Poslednja izmena:
Tema Mi9 može da se nastavi.
 
Jel je ogroman napredak prebaciti se sa P10 Lite na Mi 9 ? Svakako uzimam Mi 9 nego pitam da znam da li ću imati šok efekat :D
 
Hoćeš, tast ima p10 lite, a drug skoro uzeo Mi9. Čačkao sam oba.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel je ogroman napredak prebaciti se sa P10 Lite na Mi 9 ? Svakako uzimam Mi 9 nego pitam da znam da li ću imati šok efekat :D
Ja sam imao, prebacio se sa istog fona :D sad se sokiram kakvo je djubre p10l kad zeni podesavam nesto (khm citam poruke) [emoji3583]

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Meni je danas stigao Mi 9. Prešao sam sa Nexus 5X. Razlika je ogromna. Malo je reći da sam oduševljen.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Evo nama update-a na v10.2.26, upravo ga skidam
 
Da li se i kod MIUI-a ne može maknuti ''!'' upozorenje sa nekih mjesta da je dostupna nova verzija operativnog sustava ? Kod samsunga je poznato da da se taj uskličnik ne može maknuti, moraš napraviti upgrade na novu verziju ako ga više ne želiš vidjeti.

Fotografija
-----------
Ono što me nervira kod kamere je nekonzistentnos kod fokusiranje na ultra-wide sočivu

Od wide kamere nemam visoka očekivanja. Pogledao sam puno recenzija, i za tu wide kameru se većinom slažu da nije dovoljno dobra za uvjete slabijeg osvijetljenja, ostale mane baš i nisam primjetio da spominju.

Ovdje su napisali da je od wide kamera očekivano da im oštrina malo pada uz rubove slika, i općenito im je ok ova od MI9.
Kažu da je za wide kameru uključena ''distortion correction'' s kojom je napravljen dobar posao, ali tko želi malo veću oštrinu uz rubove može tu postavku ugasiti, no izgubiti će malo na nečem drugom, ne kužim na šta točno se to drugo odnosi.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9-review-1891p6.php
 
Može, ugasi se u opcijama programera, isto kao kod Samsung gde bi gasio.
Što se tiče wide kamere, još nisam video da je neka dobra i jasna kao glavna kamera npr. ako uporedim S10+/Mi 9. Moraju još raditi na softveru za wide.
 
Poslednja izmena:
Happy hour, Mi 9 6/64 53K, Mi 9 SE 39K.

Odlicne cene.
 
Nazalost, samo 64 Gb verzija. Po meni, premalo jer nema card slota.
 
Ne znam sta drzis u telefonu, ja imam >100 aplikacija, slike, video, backup podataka od 12-13GB i od 64GB mi je 20GB ostalo.

Imam i memorijsku na kojoj su slike i muzika od ranije, slike imam bekapovane, a muzika je oko 1GB, opet bi dosta ostalo i da je na internoj.
 
Ako snimas klipove 64gb je baš malo. Šteta što su ovi naši uvezli tu verziju od 6/64

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@ivanbass1
U 1 Gb moze da stane ~3 sata muzike.
MP3 ne koristim sigurno vec 10+ godina.

Video materijal je "tezak".
 
Poslednja izmena:
Meni 64gb taman, mada nemam muziku u telefonu već sve slušam preko Vanceda ili Spotifya, a video snimam jednom u nikad. Jedino što imam brdo slika i 118 aplikacija. Mada sledeći put kupujem sigurno 128gb, nikad se ne zna. :d
Se baš dobru cenu ima.
 
Nekome je 64gb previse, nekome je 128gb malo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Bukvalno. Meni je dosta 64, ali ako se snima dosta i 256gb je malo verovatno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U Ušću će 08.06 biti sniženje Mi Store 20%. Ne odnosi se na već snižene i "Posebno Obeležene" proizvode.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Wide i tele senzor su manji i to drastično, nije do softvera aj i wide objektivni su uvek mekši od normalnih i tele.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Na sve uredjaje je bio popust 20%. Uzeh mi9 6/128 za 51999 :)
 
Poslednja izmena:
Odlicna cena, neka te lepo sluzi! [emoji4]
 
Cekamo utiske. [emoji4]
Sta si koristio pre Mi9?
 
...lg g2,lg g4,sony z3 pa p10 lite, pa sad trenutno iphone 6s 32gb. i kao sekundarni iphone 5s pa trenutno p10 lite.

javaljam za par dana kad sve podesim :)
 
Bas veliki skok, bices odusevljen. Dogovoreno, cekamo utiske. [emoji4]
 
Jel kresuje nekom mozda dailymail app sa 9.6.5 weeklyem?
Ako neko moze da testira bilo bi lepo


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ne koristim ni jedan od navedena dva softvera ali nije ništa čudno da se to događa.
Evo ti moj primer: meni Waze (app za navigaciju) ne radi pouzdano na Mi 9 (ni na preth.verziji MIUI, ni na trenutnoj 10.2.26). Jednostavno se ugasi ili prestane da radi navigaciju, ili pak prijavi da nema GPS signala i stane. Google Maps nema nikakvih problema.
Tako da ti na beta sistemu, nema šta da se čudiš ako ti nešto puca.
 
Aj probaj na tvojoj verziji koju god da koristis da li radi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno