Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Pa ono bas kontra. Reaguje instrument kao da je safir a isto se grebe na skali 6 kao gg. Mada nista gore od appleta. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da ali to uzmi sa rezervom jer je gerry prevarant. Dokazano x puta

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Gde je dokazano? Video sam da si pisao vec, ali nista konkretno nisi napisao.
 
Gde je dokazano? Video sam da si pisao vec, ali nista konkretno nisi napisao.
Ispao je pajser 2x koliko se ja sećam kada je testirao staklo kamere na g6 modelu( čimi mi se u njihovom predstavništvu) ,pa je cutao o ogrebotinama i kada je testirao note 7 kome se iz nekog razloga grebalo staklo kao ludo. Onda se vadio nekim glupim izgovorima da kao ipak nije tako( verovatno dobio lovu).

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Posle na klipu ga je fazon ogrebao i prećutao , to jest nije okretao sočivo ka svetlu da se vide ogrebotine. A taj g6 cini mi se ima plastiku preko kamere , koje crno staklo i gg .. o staklu na note7 da ne pričamo . Najveći prevarant na YouTube ako gledamo ove jake igrače

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa ono bas kontra. Reaguje instrument kao da je safir a isto se grebe na skali 6 kao gg. Mada nista gore od appleta. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

I jerry je rekao da xiaomi ni ne kaze da je od samog safira, vec od safirnog stakla.
 
Pa kako god...na kraju se ispostavi da je samo marketinski trik. Isto se grebe kao i gg.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa kako god...na kraju se ispostavi da je samo marketinski trik. Isto se grebe kao i gg.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ne mora da znači. Možda u sledećim generacijama bude kvalitetnije. Bitno je da pokušavaju neko unapređenje.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Svi oni lazu, i proizvođači i YT-eri.
Normalno, šta su YouTuberi nego novinari, pa ima ih poštenih koji pišu iskreno, a velika većina za pare svašta radi [emoji6]. Šalu na stranu verovatno su opasne pare u pitanju i teško je odoleti [emoji4]. Naravno pričam o onim velikim igračima. Opet za proizvođače je sve jasno

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Neko prosečno korišćenje telefona danas, kod kuće wifi, kasnije bio do grada i tu je nekih 5-6h bio aktivan mobilni net. Ostalo se vidi i na slikama. Ja lično zadovoljan baterijom, evo sad sam na 32 procenta.
inCollage_20190318_001912583.jpg
 
Ima li neko informaciju , da li će biti uskoro u VIP-u.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Samo da izbace global verziju Mi 9SE modela...
 
^ Biće ga jako teško cenovno pozicionirati s obzirom na prošlogodišnje modele (Mi 8 pre svega, ali i Mix 3) i njihove cene. S obzirom na niže cene flagship modela u odnosu na konkurenciju, Xiaomi ima tu problem jer mu ovom midrange segmentu direktnu konkurenciju prave sopstveni flagship modeli od prošle godine. Biće zanimljivo videti cenu. Meni je SE verzija i kod osmica bila zlatna sredina, a estetski najlepša verzija.
 
Pisalo je skoro da trenutno stopiraju SE model zbog velike potraznje i nedovoljnih kapaciteta za Mi9.
 
Pisalo je skoro da trenutno stopiraju SE model zbog velike potraznje i nedovoljnih kapaciteta za Mi9.

Nisam te najbolje razumeo. Velika potraznja za SE modelom ili obicnim Mi 9?

Meni licno Mi 9 uopste nije tako wow niti donosi nesto Bog zna kako revolucionarno. Koliko su pljuvali S10 po pitanju inovacija, Mi9 tek nema nikakvih noviteta. Pre je to neki Mi 8T. Ne kazem da je los, samo bas kao 6T kod Oneplus dobar za obaranje cene prethodnom modelu i kupovinu istog. :D

Kamera iako mozda stock bolja, nece imati takvu podrsku zajednice i mogucnosti kao IMX363 na Mi 8. FP ispod displeja, izbaceni senzori za Face Unlock, manja baterija, selfi kamera ista...

Ajd' ubacili su wide kameru, noviji cip, smanjili notch (ali po koju cenu i sta se dobija sem estetike kad i dalje ne prikazuje obavestenja)... FP ispod displeja iako je mozda novija tehnologija od ovih tradicionalnih, sporiji je i po meni nepraktican.

Sve u svemu ne vredi tih 150e u odnosu na Mi 8. Jeste tek stigao Mi 9, ali kako on bude zaziveo na oglasima tako ce i cena Mi 8 na dole pa ce razlika sigurno ostati bar 100e. To nije neka razlika kod modela od 600-700e, ali u ovom cenovnom rangu dati 300-330e ili 450-500e, to je ipak vise nego 50% skuplje, a po svemu sto nudi Mi 9 ne opravdava tu razliku u ceni. Moje misljenje.
 
Poslednja izmena:
Mi 9 nije neki upgrade za onoga ko koristi Mi 8. Ali u odnosu na Mi 8 stock kamera daje oštrije i lepše slike. I wide kamera je super stvar, šteta što to nisu ubacili u Mi 8 nego ovu beskorisnu telefoto.
 
Nema razloga za korisnike Mi 8 da prelaze na Mi 9.

Mislim da je neozbiljno očekivati značajna poboljšanja u periodu od godinu dana, posebno kod mobilnih telefona, koji sa inovacijama stagniraju već nekoliko godina, jedino se dizajn menja.

Mi 9 je odličan mobilni u svakom smislu, ne može se očekivati da poseduje sve specifikacije u ovom cenovnom rangu kao one koje imaju S10 i S10e.
Jedina prava mana jeste kapacitet baterije, ali dobro, s obzirom šta se dobija, ne može se zbog toga ocrniti ovaj model kao loš.
 
Ovo su S10+ i Note 9 sa SD chipsetom, Exynos verzije (koje se prodaju u Evropi izmedju ostalog) imaju drasticno losiju autonomiju, sam chipset se greje mnogo vise plus je 4g modem komedija i urnise bateriju.

Ako se koristi QHD rezolucija, a naravno da ce se koristiti jer niko nece sakatiti najbolji ekran na trzistu, to dodatno pogorsava situaciju.
 
Ovo su S10+ i Note 9 sa SD chipsetom, Exynos verzije (koje se prodaju u Evropi izmedju ostalog) imaju drasticno losiju autonomiju, sam chipset se greje mnogo vise plus je 4g modem komedija i urnise bateriju.

Ako se koristi QHD rezolucija, a naravno da ce se koristiti jer niko nece sakatiti najbolji ekran na trzistu, to dodatno pogorsava situaciju.

Test je pokrenut kada su svi telefoni podešeni na 1080p kao i kada je postavljeno i izmereno isto osvetljenje. E sad u situaciji gde se koristi Exynos + QHD, Mi9 hands down
 
kamera nema ois? ili sam naišao na pogrešne specifikacije?
 
Nazad
Vrh Dno