Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Steta stvarno za otisak.
Imam veliko postovanje za Vivo sto su prvi predstavili tu tehnologiju ali jednostavno nije to to, barem sto se ove prve generacije tice. [emoji4]
 
Iskreno, odusevljen sam kako radi eis kad se snima 4k . Bukvalno klizi kako je smooth. Kamera je generalno odlicna, nisam nesto primetio na recenzijama koje sam nasao da se oseti nedostatak ois-a.
Takodje, opet ce raditi mod za stereo speakers, kao i onaj mod za notifikacije od mi 8 jer ih i dalje nema na vrhu (sad vec ne kapiram zasto) .
Cekam samo cenu, ali mislim da ce ovo biti naredna kupovina (da nisam slomio mi 8, verovatno ne)
 
Zato što koristi verovatno modifikovani miui od Poco ili mi8, mislim na notifikacije. Trebali bi to brzo da srede kroz sw , kao na mix3

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Naravno, kapiram da je soft namenjen za njihove notch telefone, ali opet..
Primetio sam da ipak night mode samples, koje sam nalazio, deluju prilicno lose sa stock varijantom. Naravno da ce sa gcam biti bolje, ali mislim da je ovde stock night mode losiji od mi 8 stock night. Tu se jedino oseti ois. Sa druge strane tu je ultra wide lens, pa se nadomesti razlika, jer fotke izgledaju super. Nista, cekamo cenu :D
 
U priči sa bsg closed grupa admina rekao je da će malo teže ići gcam zbog nekih lib modifikacija i da će možda morati neki fixevi da se flesuju. Dobio je Mi9 libove, pa je malo pregledao. Dok mu se ne kupi telefon neće raditi. Preko 70 hiljada ima skidanja njegova 6.21 verzija. Donacija 17$.

Ako vas nešto bude posebno zanimalo ili ako neko nabavi Mi9 uskoro , može se probati nešto, pa ću mu poslati.
 
Tek sada gledam da je ustvari debeo 8.2mm umesto 7.5 kao što su pisali .. ako je verovati ovom Špancu :/
Lagano su mogli 3700mah da stave u njega , eh samo da nisu izbacili mix3 sa onako malom baterijom :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa imaces Mix 3 sa vecom baterijom. A i ovaj sada nije mnogo losiji od Mi8 po pitanju baterije. [emoji4]
 
Tek sada gledam da je ustvari debeo 8.2mm umesto 7.5 kao što su pisali .. ako je verovati ovom Špancu :/
Lagano su mogli 3700mah da stave u njega , eh samo da nisu izbacili mix3 sa onako malom baterijom :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Jel mozes da nadjes na kom delu klipa to kaze? Na GSM Arena pise 7.6mm.
Meni je jedna od najbitnijih stavki kako telefon lezi u ruci, pogotovo ovi veci i tu svaki deo milimetra po dubini znaci.
 
Ovaj sigurno leži veoma dobro jer je na ćoškovima zaobljen do 3.5mm debljine . Ima na startu klipa kada ga meri onim njegovim aparatom ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da, on u svakom unboxing/review klipu na pocetku meri dimenzije moba ali uvek se ispostavi da su vece dimenzije koje on izmeri od onih zvanicnih sa GSM Arene npr. [emoji4]
 
Nisam gledao klip o kome pricate, ali verovatno da je ta veca dimenzija koju izmeri takva jer meri koliko je "ispupcenje" kamere, proverite, to sam jos ranije video da par njih izmeri to

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne, on uvek prvo izmeri tezinu moba, onda debljinu posebno sa i bez camera modula.
 
Već dugo meri tako , nije valjda toliko pogubljen da ne izvali da mu aparat pokazuje pogrešne dimenzije ? :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pre ce biti da ne moze bas bukvalno u milimetar tacno da izmeri. Ili jednostavno proizvodjaci vole malo da "srede" brojke. [emoji4]
 
Koliko sam ja ispratio ni jedna verzija ne dolazi sa 27W punjačem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kineska dolazi sa 3/9 , a global 2.5/9

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
9db547da3e6253f2c0fc50200ede35bd.jpg
6a22e0a491a1fc39090b78ec7b664c46.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim na ovom EU je 2.5A na 5V, 2A na 9V i na 1.5A na 12V, sto znaci da ne prelazi 18W.
 
Neki smarac sa xda , ali imao je dosta mobova + voli da igra igrice. No dok ga neko ovde ne testira ne verujem ništa , jedno je gotovo sigurno, i ove godine s855 trci krugove oko svih ostalih android rešenja.


Post:
I just made my usual battery test, playing 1 hour non stop at real racing 3...

Xiaomi mi 9
11 percent battery drain (32° battery)

HTC11 plus 25 percent battery drain (42 °)

HTC11 33 percent battery drain (43 °}

S7edge. 17 percent battery drain (36 °}

I think no comment here..

S855 + Xiaomi 3300 battery are incredible [emoji33]


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zamisli tek S855 + 4k mAh. Mada to je novi Mix 3 prakticno. [emoji16]
Nesto ne mogu da poverujem za S7E da je temperatura samo 36°. Moguce ako je Zmaj u pitanju. [emoji3]
 
Ko će ga znati :) mada ovo su stariji mobilni , verovatno im je i baterija dosta degradirala.

I dalje se čeka ozbiljan test ananda , ali sve su naznake da su ponovo pokosili konkurenciju

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I pokazali da nije sve u brojkama. [emoji4]
 
Posle 5dana i dalje odličan ;) njemu se i zvučnik sviđa.
A što Kinezi guraju reklame u gotovo sve apk , ludaci

[YouTube]C3GZUFZQPUk[/YouTube]


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemoj vise ovakve klipove, hoce Djilkosh da predje na Mi9 pa posle mi da budemo krivi. [emoji14][emoji23]
 
@fkloznica kad god postavis neki link za youtube a preko mobilnog , na browseru PCa se ne vidi.
 
Hmm. Moguće da YouTube tagovi više ne prolaze :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nemam pojma, ali nije to samo sada, vec dugo.
Izgleda da je do safarija, na firefox ima link
 
Poslednja izmena:
Dobro izgleda onaj snimak u 4k, stabilizacija odlicna. Doduse vidim da ima laga malo al vrv ce to ispeglati..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno