Šta je novo?

Xiaomi Mi9

DA li moze neko da mi kaze kada ce Mi 9 stici kod nas na KP i otprilike koja ce cena biti ?
 
To ti niko ne moze sa sigurnoscu reci. [emoji4]
 
Sto se tice ovih cena za EU. Ne svatljive su mi cene na sajtevima u Francuskoj. Mi9 469eur 6/64 verzija. na zvanicnoj xiaomi stranice Mi Mix 3 6/128 529eur, Mi8 6/128 549eur, 6/64 499eur
 
Sasvim pristojne fotke... Ali nista posebno ne odskače od osmice previše [emoji4]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ali vidan je napredak stock kamere, i to je ono sto je najbitnije. Iz godine u godinu rade na tome i to se vidi. Bice ovo uz adekvatnu GCam app top prica. [emoji4]
 
Istekao edit.
Sto vise gledam ovaj Mi9 to mi se vise dopada. [emoji4]
Po nekim ranim testovima ova baterija je za nijansu bolja od one na Mi8, sto je neverovatno dobro ako se ispostavi da je stvarno tako.
Sada se postavlja pitanje kako preskociti ovakav jedan mob i cekati 10? Trenutno mi se vise dopada cak i od Mix 3. Sjajnu stvar je napravio Xiaomi. [emoji4]
 
Da si ostao na Mi8 preskočio bi ga, ovako si uzeo onu sklopociju što guta bateriju, pa moraš da prelaziš [emoji16]
 
Cuti ti kome je najbitnija stvar na mobu OIS pa se tesis da preskaces devetku zbog toga. [emoji14]
Vec na leto te vidim ovde u temi sa utiscima, potpisujem odmah. [emoji16]
Stvarno ima lepih poboljsanja. I boje su pogodili skroz, prelep mob. [emoji4]
 
Ja se bojim da su se ovi testeri zeznuli, pa nisu skontali da ima OIS, tu se tesim inače bih 50% prešao sigurno, ovako je više 10% da ću preći [emoji4]
 
Ja ne prelazim zbog otiska prsta , da su ga ostavili pozadi ne bih sek razmišljao ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
E, dosadio si sa tim otiskom prsta [emoji14]

Koliko sam video u par klipova ne radi lose uopste, ako je za nijansu sporiji od klasicnog, nije bitno, barem ne mora da se podize sa stola da bi se otkljucao preko FP senzora.

Ako ne isteruje oci kao onaj na OP6t, nista mu ne fali.
 
E, dosadio si sa tim otiskom prsta [emoji14]

Koliko sam video u par klipova ne radi lose uopste, ako je za nijansu sporiji od klasicnog, nije bitno, barem ne mora da se podize sa stola da bi se otkljucao preko FP senzora.

Ako ne isteruje oci kao onaj na OP6t, nista mu ne fali.
Ma dok ga neko realan ne testira nema ništa od tih priča da lepo radi. Dovoljno je da te jednom izda kada je bitno pa da ga razlupas od zid :)
Makar da su ostavili ir za face unlock, ovako prazna priča

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^ Slazem se za IR, jeste steta ali nigde fizicki nisu mogli da ga stave zbog onakvog notch-a. Nadam se da su uzeli foru od OP da ekran podigne osvetljenje na beloj pozadini prilikom otkljucavanja kako bi osvetlio lice (kao blic pri selfijima). Neprakticno resenje ali radi posao.
Ja se bojim da su se ovi testeri zeznuli, pa nisu skontali da ima OIS, tu se tesim inače bih 50% prešao sigurno, ovako je više 10% da ću preći [emoji4]
Eto vidis, a meni nesto pricas. [emoji14]
Batali OIS i prelazi. [emoji16]
E, dosadio si sa tim otiskom prsta [emoji14]

Koliko sam video u par klipova ne radi lose uopste, ako je za nijansu sporiji od klasicnog, nije bitno, barem ne mora da se podize sa stola da bi se otkljucao preko FP senzora.

Ako ne isteruje oci kao onaj na OP6t, nista mu ne fali.
Nije dosadio, covek je u pravu. [emoji4]
Da je kao na S10 pa mozes da ga otkljucavas i dok je na stolu tako sto ces samo prisloniti prst, ovako moras da ga probudis da ti prikaze mesto za otkljucavanje pa tek onda. Tek od sledece generacije ce to biti prava prica.
Eno na S10 ne radi preko stakla. Potencijalno na hiljade razbijenih ekrana, sjajan potez Samsunga. [emoji3]
 
Poslednja izmena:
^ Samo ja znam za desetine primera tako da da, tvrdim da jesu. :)
 
Ja ne koristim nikakvu sifru, ni otisak prsta. Samo slide up, i otkljucan. Kako na stolu, tako i na podu :)
 
Ako sam dobro video, na Mi 9 mora pre da se stisne power dugme pa tek onda FP? Dva klika umesto jednog?

@Ovi sto spominju stakla... Ova zastitna pucaju veoma lako, a to ne znaci da su zastitila ekran od pucanja. Evo meni su pucala zastitna stakla od pada telefona sa niskog kreveta na mekani laminat. Ekrani su ostajali citavi i bez zastite nakon takvog pada. Ne kazem da staklo ne moze da pomogne, ali ne verujem da je od velike pomoci prilikom ozbiljnog pada, mozda tek malo poveca mogucnost da ekran nece puci.
 
Ja staklo stavljam samo zbog ogrebotina, za kasniju prodaju :)

A pucaju ekrani samo tako od nezgodnih padova :D

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako sam dobro video, na Mi 9 mora pre da se stisne power dugme pa tek onda FP? Dva klika umesto jednog?

@Ovi sto spominju stakla... Ova zastitna pucaju veoma lako, a to ne znaci da su zastitila ekran od pucanja. Evo meni su pucala zastitna stakla od pada telefona sa niskog kreveta na mekani laminat. Ekrani su ostajali citavi i bez zastite nakon takvog pada. Ne kazem da staklo ne moze da pomogne, ali ne verujem da je od velike pomoci prilikom ozbiljnog pada, mozda tek malo poveca mogucnost da ekran nece puci.
Kod svakog FP u ekranu je takva situacija osim kod onog na S10. U tom slucaju samo prislonis prst u bilo kom momentu i telefon je otkljucan. Takodje nema kao npr kod 6T one animacije koja podize osvetljenje na max pa moze biti neprijatno u nekim situacijama npr u mracnijoj prostoriji a i naravno to mesto je samim tim podloznije burn in-u.
A sto se tice stakla, pa svakako da stiti ekran tu nema dileme. Naravno da je prilikom pada najveci faktor srece da mob prezivi ali svakako da i zastitno staklo utice na to. Na kraju krajeva ako imas staklo neces imati one sitne ogrebotine koje se posle odredjenog vremena pojave na ekranu.
Tako da je zakljucak da i ovaj FP na S10 nije bas savrsen, samim tim sto ne trpi nikakvu zastitu. Bolji jeste od obicnog FP ispod ekrana ali jos to nije onako kako bi trebalo da izgleda. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
^ Staviš foliju i nećeš imati te mikroogrebotine a radi skener otiska. ;)
 
Samo što folija nema oleo premaz :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ili jednostavno ne stavis nista. [emoji4]
Ja na te edge ekrane sam samo jednom stavio staklo i kada sam video kakva je situacija od tada nikakvu zastitu na takav ekran.
Ali naravno ne koriste svi telefon na isti nacin pa sam zato i rekao. Nekome to moze biti mana nekome ne, individualna stvar. [emoji4]
 
@Joxy
Da, za 6t znam, a posto su spominjali da Mi 9 ima unapredjen FP, pomislih da mu ne treba "budjenje" ekrana. Ocigledno ta tehnologija i dalje nije dovoljno zrela, cak i S10 koji ima ultrasonicni FP, nije dovoljno precizan i brz. Mozda update sredi problem na S10, a za ove druge nema nade. Valjda nove tehnologije treba da poboljsaju korisnicko iskustvo, a ne da umesto jednog poteza sada moramo da uradimo dva (budjenje ekrana, pa FP).
 
jeste da lik smara i da ima cudan glas, ali u nedostatku klipova vezanih za mi9 moze ovaj da prodje :)
isti onaj lik ciji sam link za google photos kacio ovde

[youtube]InLuqk3Zx4Q[/youtube]
 
Zvučnik po njemu najbolji za sada od xiaomija. Otisak 8/10 ili 9/10 puta otključa . Preko toga se ne može preći ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno