Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Silikon za Redmi 5 npr ne pokriva izbočinu kamere. Meni je žao što ovaj fabrički silikon ne štiti dobro kameru, baš mi je super maska.
 
Mislim da je Cafele odlično rešenje. Ima izbačen deo oko kamere a veoma je elegantna i bukvalno se ne primeti na telefonu. A štiti kameru pozadi, a čak malo i displej napred ako biste stavljali telefon licem dole.
 
Konkurencija je brutalna. Bas sam se pitao zasto nisu stavili OIS u mi9, kad evo razloga. Interesuje me gde oni prodaju te sve telefone.?
 
Taman da za Mi9 lakše brže i više padne cijena, odlično.
Ako ponude model samo od 12 GB Rama i 256 GB interne memorije biti će to skupo kao vrag. Mi9T će biti i težak ako pretjeraju s baterijom, 185 grama ili više mi nisu privlačni
 
Meni je i 6gb rama na mi 9 preterivanje. 12gb? Wtf...



Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Koliko se igraju sa sopstvenim kupcima. No dobro, svakako odlicna vest ako se ispostavi kao tacna. [emoji4]

Izdali su i Mi8 Pro prošle godine, nakon Mi8. Druga je stvar što bi ga samo luđak kupio, 100 eura skuplji za što ? Za manju bateriju, proziran poklopac i fingerprint u displayu. Prevara da ne može biti veća
 
Mi8 Pro je Mi8 EE za EU trziste. Nema to veze sa ovom pricom. Mi9 Pro/9T ili kako god da se zove, bice bolji mob od Mi9. Sa namerom se poboljsavaju odredjene stavke.
Jedino sto realno fali Mi9 da bi bio savrsen jesu malo veci kapacitet baterije i OIS. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Pa to , zato sam oduvek mislio da je mi9 promašaj.
Nisu hteli da pojedu mix3 i to je to.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To da, mrvicu bolja baterija i ois

Da li se može kod službenih MIUI romova instalirati starije verzije od one koja nam je na mobitelu ? Zanima me to za globalnu verziju, koja nije otključana i nije rootana.
Jer recimo neki se znaju žaliti na curenje baterije za vrijeme nekorištenja mobitela, ako je mobilna mreža uključena. Pa treba naći rom u kojem tog problema nema. Također kažu da obično u kineskim verzijama romova baterija duže traje....znam da ću teško doznati točnu situaciju dok sam ne isprobam i podesim, ali eto
 
Mi8 Pro je Mi8 EE za EU trziste. Nema to veze sa ovom pricom. Mi9 Pro/9T ili kako god da se zove, bice bolji mob od Mi9. Sa namerom se poboljsavaju odredjene stavke.
Jedino sto realno fali Mi9 da bi bio savrsen jesu malo veci kapacitet baterije i OIS. [emoji4]

I stereo zvucnici. ;)
3.5mm ne mozemo da ocekujemo od firmi koje kopiraju jabuku, "hvala" i jabuci i njima.
 
Gledao sam vise testova za bateriju uglavnom mi9 je u samom vrhu po izdrzljivosti.
Cena za mi9 sa dostavom u eu od 19.04 (502$) do 22.05 (425$) pala je za skoro 80$.
Ja ga čekam na oko 400$.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
^ Ma baterija je top i ovako ali uz jedno 4k+ mAh verujem da ne bih razmisljao o narednom mobu dugo, dugo. [emoji3]
I stereo zvucnici. ;)
3.5mm ne mozemo da ocekujemo od firmi koje kopiraju jabuku, "hvala" i jabuci i njima.
Necemo bas da preterujemo. [emoji6]
Gde je stereo zvuk tu je i IP sertifikat, full alu kuciste itd ali to su vec bajke. [emoji3]
 
Želio bih da moj prvi flagship u životu ima OIS, ali mislim da će u ovog eventualnog Mi9T ubaciti svašta nešto meni nepotrebno i nabiti mu cijenu 200 eura skuplju od Mi9. Ali i tada ću se nadati da će mu cijena nekada pasti na oko 400 eura, pa bi ga vjerovatno uzeo. Ja bih rado 3600mAh uz nekih 183 grama recimo, lakši ne može biti kad je sada na 173.
Gcam će i bez ois-a napraviti dobre noćne slike, ali Ois je zakon da se izbjegnu mutne slike jer je nemoguće imati tako mirne ruke za sliku pod slabim svijetlom.
 
Otkljucao sam bootloader, flesovao twrp i najnoviji eu weekly rom i rootovao sa magiskom.

Gde je dark mod u ovom romu? Smako sam se trazeci...
ec04b79a93c859cb03f86c2afef5b9d8.jpg
6027fc579fc86cec6c3194ba4f272da4.jpg


Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Trebalo bi da je u developers , odma iznad opcije za usb debuging
 
Dark mod je u najboljem slučaju solidan. Nije na nivou Samsunga npr. Ima dosta sitnih gluposti koje umeju da iritiraju. MU Developer sekciji je pod nazivom Night Mode.
 
Uhh hvala ljudi. Vristale su mi oci vec, oslepeo sam od one beline.

Miui 11 valjda uskori izlazi, imace puno bolji night mod

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Kako (i da li) resavate previse slabo osvetljenje ekrana u auto-brightness modu kada je ambijentalno svetlo slabo?

U principu, hteo bih da limitiram minimalni brightness na malo vecu vrednost.

Probao sam 5-6 aplikacija koje pruzaju alternativni auto-brightness i koje imaju podesenje za minimalnu vrednost, ali je problem sto nijedna ne radi dobro u uslovima jaceg ambijentalnog osvetljenja iliti maksimalna vrednost je previse slaba, iako je u aplikaciji podesena na maksimalnu mogucu.
 
Ja ga rucno povisim malo i drzi tako

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Da. To jeste workaround, al' rek'o ako ima neko elegatnije resenje bez budzenja OS-a.

Malo mi je cudno da tako neka bazna funkcionalnost nije "ispeglana".
Po onome sto nalazim na forumima, Xiaomi odavno muci taj senzor. Ili je previse tamno ili previse svetlo. A resili bi veci deo problema samo dodavanjem opcije sa podesavanje minimalne i maksimalne vrednost i offset-a u automatic modu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je situacija bolja sa ovim novim weekly buildom sto sam flesovao tj da nije tako agresivan. Trebace mi malo vremena da sa sigurnoscu potvrdim

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Jel zeza nekog bekap na mi cloud na eu romu? Ukljuceno je sve i pise sinhronizovano pre xx minuta al nema nijedne slike tamo...

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Pored Google photos 5gb je baš malo. Ja ga koristim za notes samo.
 
Nazad
Vrh Dno